חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

פרק ב`

ירמיהו_8758 ירמיהו_8758

פרק ב`


קטגוריה: כללי


ראשית למען הגילוי הנאות אומר כבר בהתחלה שאני גרוש + 2 וכן אני מדבר על עניין שיש לי בו נגיעה אישית .

לצערנו / עובדה היא כי גם בציבור שלנו מספר הגירושים עולה מצד אחד ומצד שני ישנן בנות ובנים שגם בגילאים יחסית מבוגרים של 35 + עדיין רווקים .
למרות מציאות זו נתקלתי לא פעם במציאות של שלילת היכרות אפילו ראשונית ע"י בנות בגילאים אלו.
א. גרושים אינם מצורעים
ב. לגרושים יש נסיון חיים עשיר יותר שאין למי שלא התנסה בנישואין ( ולא משנה כמה שנים יצאת עם החבר שלך נישואין הם דבר שונה בתכלית )
ג. לאחרונה ישנו טרנד שבו בנות רווקות דתיות יולדות ילדים מחוץ כדי "לא לאחר הרכבת " "השעון הביאולוגי המתקתק" ומצאו לך כל מני התרים הלכתיים כדי למנוע ממזרות וכ"ו

ואני שואל למה להביא ילד לעולם בלי אבא מדוע לא להתחתן כןןןןןןןןןן עם גבר גרוש עם ילדים !!!!!

העיוות שבעניין לא ברור לי

הגיע הזמן שהחברה שלנו תפתח את העיניים , תתבגר , תצא מתוך הריבוע בו היא נתונה .
אשמח לשמוע את דיעותיכם ודעתכם
להתראות בשמחות
ירמיהו
19/02/2006
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • אילן30/03/2006 בשעה 09:12
  15

  לאביגייל 14
  פסיכולוג זה עיניין אחר , אבל רב שבא לחזק אנשים ומרצה בפניהם דברים שכתובים בגמרא ובזוהר , אז אני לא חושב שצריך לקחת על זה כסף , את יודעת מה אפשר לקחת משהו סימלי , לא 20 שקלים , אבל אני בטח לא ישכנע אותך כי גם אני בהתחלה התלהבתי ממנו בדיוק כמוך ,

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת29/03/2006 בשעה 23:06
  14

  לאילן..ופיסוכלוג (לא רב) לוקח לשעה קרוב ל-400 ש"ח
  יופי טופי אני מלכת היופי...

  --שיעשה מזה מסחר מגיע לו--

  הוסף תגובה
 • סינדרלה29/03/2006 בשעה 15:10
  13

  שכל אחד יסתכל במראה לפני שהוא פותח את הפה

  הוסף תגובה
 • אילן29/03/2006 בשעה 08:47
  12

  לאביגייל
  אני רוצה להגיד לך שגם אני הייתי בהרצאות של הרב קוואס , הוא מעביר את זה יפה ומשכנע , אבל אני לא חושב שתמיד יש מצב לגישור , לפעמים אין מנוס אלא להתגרש , ויעידו על כך המון רבנים ודיינים , ועם כל הכבוד לרב קוואס , ניראה לי שהוא טוב רק בתאוריה , אחות שהיתה בשלבי גירושים , פניתי לרב בכדי שיעזור , והוא אמר לי תגיד לה שתבוא לשיעורים , אז באמת אחד שחשוב לו להציל נפש אז הולך ומציל , אז כמו שאמרתי הוא טוב בתאוריה והוא לא מחדש כלום , והוא גם עשה מזה מסחר , ( 20שח לשיעור ) נו באמת .

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת29/03/2006 בשעה 02:27
  11

  לתגובה מספר 10. נכון היהדות מתייחסת לזה אבל..
  ..אבל גם בזה היא נוקטת בצעדים לא קלים..--
  --אני רק טוענת שזה גרוע. ועוד יותר גרוע שזה נהפך ל"מודרני"-- (היום זה נהפך לנורמה להתגרש...--gt וזה מה שמגעיל אותי..)
  אני לא באה לתקוף אותך על, "למה הגעת למצב הזה".. קורה מקרים יוצאי דופן אם מגיעים למצב של חוצפה מילולית גופנית שזה בטח יגרום רק לרצות לעזוב.. אבל אפשרי לתקן אם הולכים בדרך האמת!
  אם זה נהפך לנורמה והיום יש פרסומות שאומרים לנשואים לך תבגוד באשתך--gt אז זה מה שנראה לי גרוע!----החוצפה והעזות והאי צניעות היא הורסת משפחות כל חלקה טובה... ולא היה בכוונתי לפגוע בך או באחרים אבל אני בטוחה שבאיזשהו מקום את יודעת שזה לא בסדר גם.

  הוסף תגובה
 • גרושה דת"לית28/03/2006 בשעה 23:01
  10

  תגובה לאביגיל
  אביגיל יקרה, בד"כ אני מאד אוהבת את תגובותייך הענייניות והמעניינות. הפעם הפתעת אותי.התאכזבתי. גם אני גרושה, ואיני רואה שום צורך או סיבה להתנצל על כך. להיפך!!! אם היהדות-בניגוד לדתות אחרות- ראתה בגירושין אופציה (אפשרית, אם כי לא אידיאלית) סימן שיש דברים בגו. היהדות היא דרך חיים המכירה בחולשותיהם ודרכי התנהלותם של בני אנוש. ראי כמה דיו נשפך בנושא- דיונים מקיפים במשנה ובגמרא. ואם גדולי ישראל הכירו בגירושין- מדוע שאת תפסלי אותם ואת הגרושים כלאחר יד???
  אביגיל, זה יכול לקרות לכל אחד ואין לכך שום קשר לתורה, לדרך האמת וכדו`. הגזמת...

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת28/03/2006 בשעה 14:03
  9

  לתגובה מספר 2 לדעתי זה גרוע
  דרך האמת היא עם התורה והמצוות ואם הנישואים נגמרו כנראה שלא הייתה דרך אמת!

  הוסף תגובה
 • גרושה דת"לית28/03/2006 בשעה 09:29
  8

  אתה בכיוון הלא-נכון...
  אני גרושה פלוס...לדעתי (המבוססת על נסיוני האישי בהיכרויות) אין לך בכלל מה לחפש עם רווקה. בניגוד אליך- היא לא התנסתה ביחסי גומלין של זוגיות, לא יודעת מהי הורות. יקשה עליה לקבל את ילדייך. זה פשוט לא חלק מעולם המושגים שלה. אז... חבל על האנרגיות שלך- תפנה לאגף הגרושות ו/או האלמנות ומתוך אינטרס משותף,פתח את ליבך לילדיהן וביחד ניתן לבנות בית חדש, אולי אפילו עם ילדים משותפים. או שמא הבעיה היא בך- אולי זה אתה שלא מעוניין בילדים של אישה אחרת?? ואם כך הוא המצב- למה תלין על הרווקות? תחשוב היטב עם יד על הלב, תמקד את כוונותיך, ואת ה"אני" שלך- ואז תהיה בשל להמשך החיפוש. שיהיה בהצלחה!!

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת27/03/2006 בשעה 21:53
  7

  אני יודעת שאני נשמעת קיצונית אבל זו דעתי

  הוסף תגובה
 • נאור27/03/2006 בשעה 19:55
  6

  מס` דברים ברשותך ,
  כאשר אתה מביע את דעתך - אל תפסול דרך אחרת שהיא לגמרי לגיטימית עבור ציבור אחר ...
  ולמה כוונתי ? בהודעתך כתבת כך - "בנות רווקות דתיות יולדות ילדים מחוץ כדי "לא לאחר הרכבת " "השעון הביאולוגי המתקתק" ומצאו לך כל מני התרים הלכתיים כדי למנוע ממזרות וכ"ו " ....
  ונישאלת השאלה - היכן אתה רואה כאן חשש לממזרות ? להזכירך הבחורה ר-ו-ו-ק-ה וכל עוד היא כזו הוולד שיוולד לא יהיה ממזר ( ואפילו עם תורם הזרע נשוי ) .....
  האם בחורה כי שעונה הביולוגי מתקתק חייבת לקשור את גורלה עם אדם שאינה חפצה בו , רק בשל רצונה להביא ילד לעולם ? לא נראה לי .
  האמן לי כי איני דן אותך חלילה לכף חובה ( אני רווק ואין לי כל בעיה לצאת עם גרושה ואפילו ג+1 ) , אך אל תדון גם אתה בנות החפצות להכנס לקשר כאשר "הדף נקי" , ומה לעשות כי מי שחווה נישואים בעברו - לא יבוא אל הקשר בצורה הזו ( וזה מניסיון של פגישות עם גרושות ) ....
  עם יד על הלב - ברווקותך יצאת עם ג+2 ? והיה וכן , אני מוריד בפניך את הכובע , והיה ולא - על מה אתה מלין ?
  ירמיהו , בסופו של דבר אתה תמצא בת זוג. אתה צעיר ועל פניו עושה רושם של בחור אינטיליגנט. לכן, בנוסף לרווקות, פנה גם לגרושות כמותך - האתר מלא בהן והיא תבינך בצורה הטובה ביותר ....
  שא ברכה וכל טוב
  מאיר

  הוסף תגובה
 • חיה27/03/2006 בשעה 19:52
  5

  אביגיל חביבה
  אביגיל,
  הוא התחתן מתוך אהבה, הביא ילדים, ומערכת היחסים שלו איתה השתנתה. לא חסרות סיבות טובות להתגרש. עצם זה שאפילו התורה עוסקת בגירושין רק מראה שלעיתים אין מנוס אחר- פרט לגידושין. זה כואב- לילדים, וגם לבני הזוג. וכמדומני, אפילו המזבח מזיל דמעות בשעה שנישואין מתפרקים.
  אני מאחלת לך שלא תחוי את זה לעולם, ושיהיו לך חיים מאושרים- אבל תדעי, שבחיים שלנו אפשר גם לתקן, ומוטב מאוחר מאף פעם לא.
  אני גם לא בטוחה שגירושין אינם עדיפים על פני מערכת יחסים עכורה בין בני הזוג. בשביל בריאותם הנפשית של הילדים יש לשקול מה רצוי. וגם בשביל בריאותם הנפשית של בני הזוג. לכולם מגיע להיות מאושרים!
  לכותב הכתבה- שתהיה לך הצלחה בעז"ה.

  הוסף תגובה
 • דנה27/03/2006 בשעה 17:42
  4

  תגובה
  א. לאביגיל- תתבגרי ויהי רצון שהקב"ה לא ינסה אותך חלילה, כי לדעתי הגזמת בתגובתך.
  ב. לירמיהו- גם אני גרושה ואני יכולה לענות לך מנקודת מבט שלי:1.גרושים אינם מצורעים.
  2.יש סיבה ממש גדולה שבגללה מפרקים יחסי נשואים+ ילדים,וכאשר אתה נשאל לסיבה, תמיד יש לי את ההרגשה שלא אומרים לי את כול האמת ולכן יש לי רתיעה אפילו שאני בעצמי גרושה.אספר לך מקרה שקרה לי: הכירו לי גבר גרוש+1 שסיפר לי שגרושתו לא נותנת לו לראות את הילדה, בהתחלה ברוב תמימותי ריחמתי עליו, לאחר מחשבה התחלתי לברר יותר לעומק ואז התבהרה התמונה לחלוטין ורק אז הבנתי את הסיבה האמיתית לגרושיו.נתקלתי יותר מידי בחוסר אמון, אבל צריך לזכור שלא כולם כאלה וצריך לתת הזדמנות. בהצלחה.

  הוסף תגובה
 • בילי27/03/2006 בשעה 17:25
  3

  במחשבה שנייה
  אני בהחלט בדעתך ומחזקת את ידך אני חושבת שלהפיך הייתי מציעה לך ליצור קשר עם נשים שכבר חוו קשר זוגי ובשלות למערכת ובנייה של פרק חיים חדש.

  הוסף תגובה
 • גרושה27/03/2006 בשעה 16:59
  2

  אביגיל . דרך האמת היא מידת הדין?
  אביגיל יקרה. "אל תדון את חברך ...". במקרה דידן, מכל הלב איני מאחלת לך להיות במקומנו. אינך(ושלא תהיי) בקיאה בכל סוגי המשברים. ישנם משברים שאינם ניתנים לגישור!!! המחייבים (כן , כן עם כל הכאב ) את פירוק המסגרת. חשבת אולי שעשינו את כל שלאל ידינו ולא עלתה בידינו? כולל את ששמענו בשיעורים אלו ואחרים ?

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת27/03/2006 בשעה 14:02
  1

  יש לך בעיה שהתגרשת! הרי לא התחנת בשנאה נכון?
  אם התחתנת כי אתה אוהב את אשתך והבאת ילדים לעולם איתה באהבה איך אתה יכול לעזוב אותה...? אתה מתכוון להשאיר 2 ילדים יתומים מהורים אוהבים וזה גרוע...
  מצטערת אבל אני חושבת שגרושים זה דבר גרוע שקיים עלי אדמות.......
  --ניתן לתקן משבר בזוגיות ע"י לימוד תורה וכיוצ"ב לדוגמא הרב אבנר קוואס שמרצה על כך...--

  הוסף תגובה