חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

שאלה מוסרית מטרידה

שאלה מוסרית מטרידה


קטגוריה: כללי


שלום לכם אנשים יקרים!
יש לי שאלה, אבל מה זה שאלה... שאני בטוחה שהרבה מכם נתקלו במצב כזה והיתה להם אותה ההתלבטות....
אני בחורה שמעולם לא העיזה לנתק למישהו את הטלפון בפנים, זה נראה לי כל כך נורא לעשות זאת אבל בתקופה האחרונה אני שואלת את עצמי אולי עדיף לפעמים להשתמש במקש האדום בפלאפון ופשוט לנתק....
ואני אומרת את זה מכמה סיבות, והעיקרית שבהן היא שתמיד אחרי שאני עומדת בסיטואציה כזאת ומפאת הנימוס אני לא מנתקת, והמצב נהיה קשה יותר, אז אני פשוט עוצרת ושואלת את עצמי, למה לא ניתקתי? זה היה חוסך כל כך הרבה.....
לדוגמא:
בחור שיצר איתי קשר ודיברנו והבנתי שלא מתאים לי בגלל צורת הדיבור שלו, יותר מדי מלוכלך לטעמי , אז אמרתי לו עוד באותה שיחה ראשונה שיהיה לו בהצלחה אבל זה לא מתאים, וכמובן שהבחור התחיל להתעקש.... וזה השלב הכי מעצבן (ותסלחו לי בנים אבל אם הבחורה חושבת שזה לא מתאים והיא אומרת את זה, כנראה שהיא באמת מתכוונת לזה אז תעזרו לה כי ממילא זה לא הכי נעים, אז לא צריך להקשות, קבלו את זה בהבנה.)

ואני חשבתי שלמדתי מנסיון קודם, וניסיתי לעמוד איתנה בדעתי, והוא שיהיה בריא התחיל לשחק עם המצפון שלי... ואני בטוחה שהוא מיומן, כי הוא התחיל עם המשפט הזה: "שתדעי לך שאת ממש מעליבה אותי!" שאלתי: למה מעליבה? אני פשוט אומרת לך את דעתי , ואני לא חושבת שזה מתאים, אז שיהיה באמת בהצלחה בהמשך ושיהיו לך חיים טובים ומאושרים ושבע"ה תמצא את זיווגך ההגון לך עוד השנה! והוא אמר: " ככה? ישירות ? למה את אומרת שזה לא מתאים, זה מאוד פוגע!!" ואני חושבת לעצמי :כאילו מה רצית שאני אגיד? אבל ניסיתי להסביר את עצמי שוב אבל הבחור ממש מתחנן אלי: "נו, מה יש לך להפסיד, בואי ננסה, איך את יכולה לשפוט לפי דיבור בטלפון, שיחה אחת זה לא מדד... נו .. בבקשה..." וניסיתי, באמת שניסיתי לענות בסבלנות ובעדינות אבל עדיין בתקיפות, ובסוף הוא התיש אותי, וכך גם בשיחה השניה ניסיתי לסגור עניינים והוא בשלו:" .... נו ניפגש וזהו, תראי אותי ואז תחליטי..."

ובאמת היה מצב שהשכנועים שלו כמעט עבדו עלי, כמעט נפגשנו אבל אמרתי לעצמי שאני לא צריכה את זה כי גם אם הוא יהיה נסיך יפהפה אני לא אמשיך איתו אם הוא לא נשמע לי מתאים. אז באמת אמרתי לו שאני לא מוכנה לצאת איתו ומבחינתי הפסקתי לענות לטלפונים שלו ולהודעות שהוא שלח לתיבה ולפלאפון.
אבל הוא לא הפסיק להתקשר ולשלוח הודעות מלאות במילים עסיסיות שמעולם לא שמעו אוזניי! כמה שמחתי שניתקתי את הקשר ולא הגבתי להודעות שלו, אחרי כמה זמן הוא שלח הודעות של התנצלות והתחנן שאני אענה לו, כמובן שלא חזרתי על הטעות, אבל יש מקרים כאלה והלוואי ולא יהיה עוד , אני בטוחה שהרבה נתקלים במצבים כאלה. אך לפעמים אני חושבת לעצמי, אולי לפני כל מסע התלאות הזה, כשמרגישים שעומדים לפני מלחמת התשה נוראית של שכנועים מעצבנים ואחרי שבאמת ניסינו בצורה הכי יפה והכי אמיתית ואולי אפילו כמה פעמים של ניסיון להסביר, אם זה לא הולך אז אפשר פשוט לנתק את הטלפון, להגיד סליחה לפני כן ולגמור את העניין, במקום להתחיל לשמוע את כל התחנונים ואז לעשות כל מיני דברים כאילו מתוך נימוס וחוסר ברירה , ופשוט לחסוך את כל התהליך המייגע הזה עד שהצד השני מפסיק את ההטרדה , כמובן שמצד שני עומדות רגשות של בן אנוש סה"כ שכמובן צריך לכבד ולנהוג בדרך ארץ כלפיו, אך מה הגבול, האם יש גבול, או שפשוט אנו חייבים לשמוע את כל מה שיוצא לו מהפה כי זה לא יפה לנתק את הטלפון.......?
מה דעתכם?
19/02/2006
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • אביח"י31/03/2006 בשעה 09:10
  23

  לגבי ניתוק בפרצוף
  מניסיון אני יכול לומר שלפעמים זה הכרחי וכשעושים את זה זוהי הרגשה נהדרת . עשיתי את זה רק פעמיים או 3 אבל זה פשוט כיף.
  לעצם העניין - אני חושב שאת צריכה לתת לבחור לדבר עם מישהו בסגנון שלו - עבריין שמדבר תקיף ( לא חייב מלוכלך ) . רק ככה הוא יבין ( גם מניסיון ) - ביחוד אם את יודעת פרטים עליו (איפה הוא גר , טלפון בבית וכו` )
  הרבה הצלחה בכל
  אני הקטן
  אביח"י

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת29/03/2006 בשעה 02:46
  22

  לכותבת ולתגובה מספר 14 ו-20...
  --איזה אלימות מילולית-- ואיזה ניבול פה? מה קיללתי?--התגובות שלי הכי אמיתיות שלי--
  ויש גם מי שחושב כמוני...-----gt
  --אלימות מילולית זה להישאר לשמוע אותה על הקו עם הגבר המציק שעליו דיברה הכותבת..--
  ודיי לחכימא ברמיזה!

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת29/03/2006 בשעה 02:41
  21

  לג`ק--gt תתפלא זה כן הורג... ליעל--gt הבחור דיבר רע
  מילים רעות הורגות תנשמה למי שקשה לשמוע אותם..
  --הכותבת מדברת על מישהו שמדבר לא יפה אז למה לספוג ניבול נפש....-- (כי יש רק ניבול נפש לא פה דבר עצם)..

  הוסף תגובה
 • נאור29/03/2006 בשעה 00:24
  20

  אביגיל - את בטוחה שאת בדרך האמת ?
  לא יודע , אך כמה בחורה בת 20 ובכלל יכולה לנבל את הפה ?
  להזכירך - את דתיה וככזו את אמורה לייצג ולהוות מודל לחיקוי , בתגובותייך את עושה בדיוק ההיפך ופשוט הייתי ממליץ לך לאמץ את הפתגם " סייג לחוכמה - שתיקה "....

  מאיר

  הוסף תגובה
 • גימל28/03/2006 בשעה 22:37
  19

  ל-10 מה פתאום?!
  תני לבחור צ`אנס לחזור בתשובה.
  ואני מדגישה שאני ממש לא מצדיקה אותו, להפך- הכותבת נוהגת בהיגיון גמור והצדק עמה.
  ובכל זאת- נקווה שהבחור קורא את הכתבת מעל דפי האתר, יבין את טעותו, יחזור בו ולא יציק לאף אחת.

  הוסף תגובה
 • יעל28/03/2006 בשעה 21:49
  18

  המשך תגובה לאביגיל
  תיקון טעות לתגובתי האחרונה אלייך רשמתי שרמזת שאני לא חכמה בתגובתך אבל רמיזתך היתה שאין לי כבוד,ונ.ב תודה על המחמאה שלך:"את ממש מצחיקה":-)

  הוסף תגובה
 • ג`ק28/03/2006 בשעה 21:15
  17

  לאביגיל
  אני חולק עלייך. אכן, הבא להורגך השכם להורגו, אך הבחור הנ"ל לא בא להרוג אותה. לא על כל דבר צריך לצאת למלחמה. במהלך החיים אנו נפגשים עם המון טיפוסים מוזרים, מגעילים ודוחים, וזהו בעצם שעת המבחן: אם אנחנו מצליחים להתאפק ולסבול אותם, זה מראה על גבורה פנימית. אם אנחנו לא מצליחים לרסן את עצמנו ופוגעים בהם בחזרה, זה מראה על חוסר שליטה. המחברת התנהגה באצילות יתרה מול בר-שיחתה. מגיע לה צל"ש.

  לתגובה מס` 10: חס ושלום מלפרסם את שמו! הבנאדם לא היכה אותה ולא אנס אותה ולא ניסה לנצל אותה לרעה בשום אופן. סה"כ הוא קצת מפגר מבחינת הטקט. אותו דבר ניתן להיאמר על חלק מאיתנו רוב הזמן, ועל כולנו חלק מהזמן. ייתכן מאוד שאחרי כמה שיחות טלפון גרועות הוא ילמד ויתקן את מעשיו. צריך לתת לאנשים צ`אנס, ולא מיד לעשות להם לינץ`.

  הוסף תגובה
 • יעל28/03/2006 בשעה 20:57
  16

  לאבגיל- לא!
  נכון מי שלא מכבד אותי אני לא אכבד אותו, וכנראה שלא קראת את תגובתי ב-4 כי שם הסברתי שבמידה והוא עובר את הגבול/לא מכבד אותי אז כן אני מנתקת כאופציה אחרונה כמובן.
  אני לא מנסה לחנך אותך אבל את צריכה להבין שמעבר לקו ישנו בן-אדם את פשוט תוקפת בתגובות שלך,כמו שכתבת/רמזת שאני לא חכמה,את בכלל לא מכירה אותי וכבר חרצת את גורלי.בכול אופן מאחלת לך רק טוב.

  הוסף תגובה
 • יהודה28/03/2006 בשעה 19:59
  15

  אביגיל בהחלט צודקת
  הבחור עושה רושם של אדם קשה ובעייתי , ואולי על גבול הטרוף. את צריכה לדבר איתו בתקיפות! תהיה קשוחה, גד דמט ! תעמדי על העקרונות שלך! ואם הוא ממשיך להטריד - אימרי לו שאת שוקלת פניה למשטרה , תתקבל פניה נוספת מצידו.
  לבחור יש בעיות? שיקגיש חופשי לפנות לפסיכולוג. אביגיל צודקת, והיא על דרך האמת.

  הוסף תגובה
 • מוטי רונן28/03/2006 בשעה 19:15
  14

  לאביגיל
  זו לא פעם ראשונה שאני קורא תגובות שלך שהן חסרות סבלנות ואלימות מילולית,הסיגנון הגס לא מוסיף לך כבוד ובטח שזו לא דרך האמת, קצת עידון לתגובות לא יזיק,

  הוסף תגובה
 • הכותבת28/03/2006 בשעה 18:59
  13

  דבר נוסף
  אני לא חושבת שיש מקום לומר את שמו, אני סומכת עליכם הבנות שתפעילו שיקול דעת אמיתי כשאתם מדברות עם האנשים פה באתר. יש לציין שהוא המשיך לשלוח לי הודעות לאתר שהוא עומד להתחתן , אבל כנראה זה גם שקר או שהוא עתיד לבגוד באשתו כיוון שאני מסתכלת באנשים שצפו בכרטיסי והוא עדיין ממשיך להופיע שם, אז בנות , פקחו עיניים ואם מרגיש לכם לא טוב, אז תסיימו את העניינים כמה שיותר מהר, לטובתכם,

  הוסף תגובה
 • הכותבת28/03/2006 בשעה 18:54
  12

  לבן המלך - 11
  הקשר בינינו נוצר אחרי שהחלפנו מספר הודעות באתר ויש לציין שהוא שקל היטב את מילותיו בהודעות הראשונות. כשחשבתי שהבסיס נראה מתאים אז נתתי מס` טלפון והוא אכן התקשר. מטרת השיחה היא מן הסתם לברר יותר ולהכיר את הבנאדם. זה שהעברתי את מספר הפלאפון שלי לא אומר שקבעתי לצאת איתו וזה כל בר-דעת יגיד. ואחרי בערך 7 דקות של שיחה הבנתי שהאדם לא שומר על פה נקי ונוטה לומר מילים מלוכלכות לטעמי ניסיתי לסיים את העניין והשאר ידוע.

  הוסף תגובה
 • בן המלך28/03/2006 בשעה 18:07
  11

  כמו כל דבר בחיים, תלוי
  אם הגדרת את השיחה בתור סתם לדבר ולשמוע את הצד השני - סבבה. את צריכה להדגיש שלאחר שיחת הטלפון תוכלו להחליט אם מתאים לכם לצאת.
  אבל אם כבר קבעת יציאה, או שהחלפת טלפון המטרה לקבוע יציאה - אז את לא בסדר.
  כמובן שהבחור טיפש מטופש וקרציה חסרת רסן, אבל לא עליו אנחנו דנים עכשיו.
  אם קבעת יציאה - צאי, אפילו אם לא בא לך. שלא תדעי כמה פעמים קבעתי לצאת והתחרטתי ויצאתי רק כי הבטחתי. לא יפה לבטל.

  הוסף תגובה
 • פ28/03/2006 בשעה 15:07
  10

  יש להזהיר אחרים
  היי
  אם אפשר תפרסמי את שמו של אותו בחור כדי שאחרות לא יצתרכו לסבול ממנו

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת28/03/2006 בשעה 14:02
  9

  לתגובה מספר 5 את ממש מצחיקה
  אם מישהו מדבר מלוכלך וזה פוגע בי אז מה אתן לו להמשיך לפגוע בי...? הבא להורגך הקם להורגו אם הוא יפגע מתריקת טלפון זה צריך להגיע לו.. כי מי שהיא שומרת על הכבוד שלה לא תתן שידברו איתה בשפה נלוזה.. ודיי לחכימה ברמיזה..

  הוסף תגובה
 • ארז28/03/2006 בשעה 00:57
  8

  אני מסכים עם מס` 2
  הלא היא "אביגייל בדרך האמת" (אנחנו אנשים פה לא מספרים). יש כאלה שיעשו הכל ע"מ להשיג סיכוי , ואחרי מאמץ שלא צלח יפה , "הפיוז משתחרר , הרהיטים זזים...." ואז זה כבר לא יפה. אם הבחור לא הבין פעם ראשונה מילא , פעם שניה ושלישית , זהו , לתנק להדחיק ולא לענות!

  הוסף תגובה
 • נאור27/03/2006 בשעה 20:02
  7

  רק לחזק את דברי ג`ק ,
  הסירי דאגה מליבך - נהגת בצורה מעוררת הערצה ....
  הבחור יצר עימך קשר , את לפי התנהלות השיחה בחרת לא להמשיך בו ( בהחלט צעד נבון - אין טעם להפגש כאשר רואים כי אין שפה משותפת בשיחת הטלפון המקדימה ) , לא ניתן לבקש יותר מכך ....
  בהצלחה בהמשך

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת27/03/2006 בשעה 18:14
  6

  לתגובה מספר 3.....
  היא לא מלכה היא טענה שהוא התחיל לדבר מלוכלך ואם היא סופגת תלכלוך הזה אז היא ממש לא חסידה כמו שאתה טוען הפוך היא חוטאת יחד איתו...

  הוסף תגובה
 • יעל27/03/2006 בשעה 17:19
  5

  לאביגיל
  עצה קטנה ברשותך,אני מקווה שמקרה כזה לא קרה / יקרה לך, כי עם כול הנתוקים בפרצוף אנשים יכולים להפגע ואז לכי תחפשי אותם ביום כיפור...( חומר למחשבה),בהצלחה.

  הוסף תגובה
 • יעל27/03/2006 בשעה 17:09
  4

  כותבת יקרה
  הכלל הראשון למניעת מקרה נוסף הוא: לא לתת את הפלאפון שלך בחיים!!! (קחי את את שלו ותעשי 43 ). אני לא בעד לנתק לבנאדם בפרצוף אבל מאחר שנסית את כול האופציות ביפה ללא הועיל והוא ממשיך ואף עובר את הגבול בחוסר כבוד מצדו אז כן תגדי שלום הצלחה בהמשך ונתקי. בכול אופן מקווה בשבילך שמקרה כזה לא יחזור על עצמו בחיים. בהצלחה

  הוסף תגובה
 • ג`ק27/03/2006 בשעה 14:25
  3

  את מלכה
  פשוט מלכה. בנאדם מטריד אותך בטלפון ומשתמש במילים לא יפות, ובמקום להגיד לו איפה הוא יכול לדחוף את עצמו את מתעזרת בסבלנות ונשארת מנומסת עד הסוף?? כל הכבוד.

  הבחור נשמע מטורף. במקרים קיצוניים כאלה מותר גם להשתמש בטקטיקות לא מנומסות ולנתק. אך אם בכל זאת את מצליחה לשלוט בעצמך, אז זו כבר מידת חסידות, ואת יכולה להיות גאה בעצמך.

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת27/03/2006 בשעה 13:05
  2

  מה לא יפה? תנתקי בפרצוף למי שאת חושבת!!
  וזה יפה שהוא משגע אותך ומקשה עלייך?
  זה לא יפה שהוא משגע אז אם הוא לא מבין עניין תנתקי לו בפרצוף ויאלה שיבין לבד יו..

  הוסף תגובה
 • גיא27/03/2006 בשעה 10:29
  1

  צודקת אבל.........
  אני חושב שאם מתקלים מנודניק כזה אז לנתק , אבל מצד שני שתדעי ששיחות ראשונות הם לא תמיד מוצלחות ואני לא ממליץ לך לפסול אדם בגלל זה , אלא אם כן הוא נשמע פסיכי או דיבר ממש לא יפה .

  הוסף תגובה