חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

הגיג

הגיג


קטגוריה: כללי


`לאחר מספר שיחות שערכתי עם חברות וגם עם עצמי, כמובן סביב נושא רווקותנו המטרידה ,הגעתי למסקנה חשובה שהייתי רוצה לשתף בה את מי שמעוניין לשמוע.
אנחנו רצים כל החיים ממטרה למטרה, חסרי שקט ומנוחה, חושבים כל הזמן איפה נהיה בעוד מספר שעות, ימים, שנים, מה נעשה, איך בעתיד יהיה יותר טוב מעכשו...
מרוב שאנחנו עסוקים בלרוץ אנחנו שוכחים לעצור, לקחת אויר לנשימה, להסתכל על הנוף היפה שסביבנו, להנות מהשקט, מהמרחבים, מדפיקות הלב שנרגעות לאט-לאט, מכל מה שקורה עכשו, בשניה הזו בה אנו נמצאים כרגע.
הנושא הבוער כרגע במחוזותינו הפרטיים הוא החיפוש אחר בן/בת זוג שאיתם נצעד לעבר השקיעה. הקושי הרב שבלהיות לבד, הלחץ החברתי המתון (?), הציפיה שמנחה אותנו כבר מספר שנים, להתחתן ולמצוא את המקום שלנו, גורמים לנו לפעמים לשקוע בפנטזיה על העתיד הורוד שמחכה לנו מעבר לחופה ולא לייחס משמעות להווה ואף להתייחס אליו כאל מטרד, דבר שצריך איכשהו לעבור, זמן שעדיף להעביר בשכיבה במיטה ובהייה בקיר.
אני מרגישה שהגישה הזאת גורמת לנו לפספס את מה שיש לנו כרגע, על הטוב והרע שבו. כבר עברנו את שלב החלומות על שמלת מלמלה לבנה ועל חיי אושר ועושר בארמון הזכוכית, כולנו יודעים שנישואין זו עבודה לא קלה שכוללת עליות וירידות, כמו כל דבר אחר בחיים.
נראה לי שמי שחי במבט אל העתיד ולא בהווה, עלול לחיות כך גם אחרי שהוא יתחתן, אם זה כשנהיה עשירים, אם זה כשיהיו לנו ילדים וכו`.
אם נחיה בשמחה את החיים שיש לנו עכשו, מתוך השתדלות על העתיד, אך גם מתוך הבנה שזה מה שיש לנו כרגע ושזה כנראה הכי טוב בשבילנו בנקודת הזמן הזו, אולי נרים את הראש ופתאום, בלי שתכננו, נראה את מה שרצינו לראות הרבה זמן אך לא ראינו כי העיניים שלנו היו בכיוון אחר...
15/02/2006
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • רפאל29/03/2006 בשעה 23:40
  6

  כתבה מעולה
  אני רוצה לומר ,שזו הכתבה הכי טובה שראיתי.
  המון מחמאות על הכשרון.
  הדברים שאת אומרת בהחלט נכונים.
  אבל, ככה זה בחיים, לאחר שאתה משיג את המטרה שהצבתה לעצמך, אתה כבר חושב על המטרה הבאה.

  הוסף תגובה
 • יסמין27/03/2006 בשעה 15:39
  5

  תגובה למס` 3
  אני מסכימה עם כל מילה של שלמה.

  לכותבת היקרה: אין ספק שעל כל אחד להנות מהרגע ומכל מה שיש לו/ה כעת. אבל לחיות בתוך בועה ולומר: יש לי תואר, יש לי עבודה, יש לי כסף, יש לי חברים, טוב לי, ואז למצוא את עצמך רווק/ה בגיל מתקדם, זו שגיאה.

  אין צורך להשתגע ולהילחץ מאוד, אבל במקביל יש לעשות כל שביכולתך על מנת למצוא את החצי השני ולהקים בית, וע"י כך להגיע לשקט, למנוחה ולנחלה.]]]

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת27/03/2006 בשעה 13:41
  4

  נשמע מצויין נשמע אנונימי אהחחחח לחץ תנו לו לצאת..

  הוסף תגובה
 • שלמה27/03/2006 בשעה 12:48
  3

  צודקת אבל.....
  צודקת אבל מצד שני כשעובר זמן ואנחנו גדלים בעוד שנה ועוד שנה , ועדיין לא נשואים אז זה מלחיץ ובגלל זה אין לנו את הרוגע הזה , וכבר אמרו רז"ל שמי שלא נשוי דעתו לא מיושבת , או כדברי הגמרא , אדם ללא אשה שרוי ללא שמחה ללא חומה וכ"ו, מה שאני רוצה לומר , את צודקת אבל אנחנו לא יכולים להשתלט על זה זה משתלט עלינו , זה כמו בעיה נפשית ( דומה ) בקיצור שנמצא את זיווגינו ונחיה באושר ואולי גם עושר .

  הוסף תגובה
 • אורית27/03/2006 בשעה 09:48
  2

  מדהים!
  אני כ"כ מסכימה.

  הוסף תגובה
 • א26/03/2006 בשעה 23:36
  1

  לכותבת היקרה!
  אני ממש מסכים עם כל דברייך:)
  במיוחד עם הפסקה האחרונה....
  אני חושב את זה גם על עצמי במיוחד שאני לאחר תואר+מסודר בעבודה...עכשיו צריך כלה, לא!?
  בהצלחה לך:)

  הוסף תגובה