חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

"אל תדון אדם לפני שתגיע למקומו" ו"רחמנות על הזיווג"

"אל תדון אדם לפני שתגיע למקומו" ו"רחמנות על הזיווג"


קטגוריה: כללי


בס"ד
רציתי בעצם לכתוב על שני נושאים : האחד הוא "אל תדון אדם לפני שתגיע למקומו" והאחר הוא "רחמנות על הזיווג". אך קודם הקדמה –
לא איש דברים אנכי גם היום גם תמול שלשום ... בשלב זה אקרא לעצמי אביח"י הקטן האחרון שבעם ( ולכל יש סיבה ). הרי אני כבן 30 שנה ( 30 וארבעה חודשים , ליתר דיוק ) וגר אי-שם בת"א רבתי .

לעניין הנושא הראשון – קשה לי למנות במספרים או להתחיל לחשוב על כמות השחנ"שים ( שיחות נפש ) שהיו לי, רובן עם בנות מיעוטם הזעום עם בנים .
בכל השיחות האלה ניסיתי לעשות את מה שמוגדר כ"הכי קרוב לניפוץ גרעין האטום"- לשלב בין השכל והרגש בקשר, בהמשכו של קשר או חלילה בסיומו של קשר. אודה ולא אבוש – הייתי די חזק בשחנ"שים האלה. היו שיחות לתוך הלילה כאילו אין מחר (כמובן שרוב השיחות נעשו בלילה , יען כי בדרך או בעבודה זה קצת מסובך ).

בכל מקרה , מה שאני רוצה לומר זה שהכול זה כמו שאומרים באידיש "כלאם פאדי" (שיחה ריקה , שיחה בטלה ). למה ? מכיוון שכשאתה נמצא ,חלילה, במקום שהן היו אתה מבין שהשכל והרגש כמעט אף פעם לא הולכים ביחד . כשאתה נמצא במצב שבו מבחינה רגשית אתה מעוניין ( למה להגיד מעוניין ? תאמר : מחר , אני , היא , עד , רב וסגרנו עניין ... ) ואתה יודע שגם היא כן ( אולי לא מחר אבל הבנתם למה אני מתכוון ) ומה ששם פה את הטריז בין הגלגלים הוא המוטיב השכלי . אתה, וגם היא , מבינים שאיך שהדברים נראים עכשיו , פשוט אין מצב ( והסיבות יכולות להיות כמעט כל דבר – רמה דתית, חברתית, משפחתית או כל סיבה שכלית שהיא ). זה המצב המאוד לא רציונאלי בו הרציונאל חוסם את מה שנראה מאוד רציונאל בעיני האמוציונאלי . "אז מה חדש כאן ? " תאמרו מייד . ובכן מוסר ההשכל הוא : כשאת/ה מייעץ/ת למישהו/י מה לעשות דעו שזה לא תמיד עובד . אני ייעצתי לפני למעלה משנתיים למישהי ( שאמש התקשרתי לבקש ממנה סליחה על כך ) שאם היא נפרדת ממישהו שתיפרד באפן מוחלט וסופי – ללא טלפונים SMSים , מיילים או כל דבר שהוא . אנשים, זה בלתי אפשרי. פשוט בלתי אפשרי . אל תנסו את זה אפילו . הלב לא ייתן לכם .
לסיכום אם אתם מייעצים , הזהירו אותם שזה קשה עד בלתי אפשרי . אני ממש לא יכול שלא לשלוח מייל או SMS כשמתבקש ( אני מניח שגם היא כך . נכון ? )

הנושא השני הינו "מילא אני, אבל רחמנות על הזיווג !"
יצא לכם לחשוב פעם על הזיווג שלכם ?
איפה הוא ? מה הוא עושה ?
יצא לי כמה פעמים לחשוב על הזיווג :
איפה בת הקול שצריכים אותה ? אני מניח שכשהיא צעקה את שמי היו אנשים ברחובות בדרך לסליחות ( נולדתי בל` תשרי ) . אף אחד לא שמע משהו ? זה יכול לחסוך הרבה דברים ...
אך טיפה ברצינות – אני חושב שבזמן שאני מתעכב ( מסיבה זו או אחרת ) גם היא מתעכבת ( הרי היא לא יכולה להתחתן איתי לפני שאני מתחתן איתה נכון ? ) אז יכול להיות שבגלל מעשים שאני עושה היא סובלת , או להיפך ? ( השיר "גורל אחד" של עפרה חזה ז"ל די מתאים פה נכון ? )
אבל באמת רחמנות עליה . מה היא עשתה שהיא צריכה לסבול בגללי ?
בהקשר זה יש משהו נחמד שאני רוצה לומר : אצל אחיכם הספרדים ההבדלה היא ארוכה ומאוד מיוחדת ( היא מאוד מקובלת כבר גם אצל חלק מיוצאי אשכנז ). במהלכה מברכים חצי עולם ( והיא נמשכת גם דקות ארוכות אבל שווה כל שנייה ) . שמעתי חידוש יפה שבו מברכים את הזיווג ("יצליח זיווגנו" ) ולדעתי זה מאוד יפה . זה כמו לברך את התינוק לפני שהוא נולד ( עכשיו שאני כותב את זה אני חושב שאולי הם מתכוונים לזיווג במשמעות שידוך ולא לאדם עצמו אבל לדעתי גם זו כוונה ראויה ).

תם ולא נשלם
שנשמע בשורות טובות
אביח"י הקטן


11/02/2006
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • אביח"י מס חבר -429005/04/2006 בשעה 15:05
  7

  זה כואב
  ליפה בנשים נטע נעמן :
  להיותעיוור זה כואב
  כי עיוור לא יכול לראות את חיוכך
  להיות חרש זה כואב
  כי חרש לא יכול לשמוע את קולך
  אך מאז שדרכנו נפרדו
  את חיוכך אני רואה רק בלילות
  ואת קולך שומע בין הקולות
  וזה כואב
  וקורע את הלב
  עכ"ל
  אני הקטן
  אביח"י

  הוסף תגובה
 • צופיה הליכות זיווגה26/03/2006 בשעה 21:45
  6

  אבחיח אתה חמוד!!!
  בטח שחשבתי עליו!!!!! הרבה פעמים!!!
  וחשבתי שזה פשע, להסתובב ככה ברחובות ובגילאים כאלה מתקדמים ולך תדע איפה הוא..... ומה יהיה איתנו !
  אבל אחרי הכל נשארתי רק עם המחשבות כי הקשר עדיין לא נוצר בינינו .
  נותר רק לקוות שהקב"ה יאיר את עיניי כולנו................

  הוסף תגובה
 • אביח"י26/03/2006 בשעה 00:44
  5

  לא להתייאש
  אנשים שלום.
  כוונתי לא הייתה שתיתפסו לייאוש . שמעתי על משפט עתיק אך מאוד אקטואלי :"ר` נחמן מברסלב כך אומר - לא להתייאש . אם הגיע זמן קשר רק לשמוח יש" או כמו שאומר דני סנדרסון (להבדיל ) באחד משיריו " מדכאון תיפתחת התקווה " . אל תתייאשו ! הטוב והמתוק עוד יגיע . קצת אורך רוח.
  זו תגובתי ל"זו שדומה לי" .
  לגבי תגובה מס` 2 - א. זה ממש לא מה שהתכוונתי שתבין ואם הבנת כך , או שאני טעיתי שבהעברת המסר או שאהת טעית בהבנתו.
  ב. הייתי מסביר לך כאן בפרוטרוט מדוע אתה טועה , אך יכלה הזמן והמה לא יכלו .
  שבוע טוב לכולם ( גם לך היפה בנשים נטע נעמן )

  הוסף תגובה
 • זו הדומה לך24/03/2006 בשעה 16:13
  4

  אקטואר של אהבה
  מתי נפסיק עם האקטואריה זו אהבה כ"כ פשוטה...מרגישה זהה לתחושותיך, כ"כ חבל שזה כך.
  יש לי תחושה אחרת כבר הרבה זמן, יותר קרובה לויתור מתיקווה וחבל.

  הוסף תגובה
 • בן המלך22/03/2006 בשעה 21:40
  3

  חכם
  יבוא מר וילמדנו מדרכיו ונלכה באורחותיו.

  הוסף תגובה
 • המנוסה22/03/2006 בשעה 11:06
  2

  "וכסיל לא יבין את זאת..."
  אביחי היקר, אז כמו שכבר הבנת או שעדיין לא שיחות נפש וציחקוקים לאורך הלילה לא עוזרות. הבנות של היום רוצות כסף ויופי ואם אפשר אז עוד יותר כסף. לא פעם ולא פעמיים עוד לפני ששלחתי את הפניה ואמרתי שלום הבחורה בקשה תמונה מעודכנת בשני עותקים. לכן, אני מציע לך למרות שאתה כבן 30 שנה ואני קטן ממך בשנתיים (אך אולי?? יותר מנוסה) תמיד אבל תמיד לעשות שיחה קצרה וקולעת, ושבה אתה תציג את עצמך תשמע קצת על עלמת החן ותקבע להיפגש!
  באשר לנושא השני, אני ממש משתומם ממה שאני קורא, איזה סדק באמונה "השם לא יעשה משפט"? נראה לך שהזיווג שלך יסבול בגללך? אולי הזיווג שלך היא בת 20? אולי היא כבר נשואה ורק שיגיע זמנך היא תתגרש ותתחתן איתך? אולי היא לא רוצה בכלל להתחתן כרגע בגלל שהיא עסוקה בלימודים? ואולי גם זמנה עדיין לא הגיעה! לכן זכור את הכלל החשוב "הנסתרות לשם אלוקינו!!! והנגלות לנו ולבנינו עד עולם!!!"

  הוסף תגובה
 • תמר22/03/2006 בשעה 01:14
  1

  אביחי.
  אביחי, לא כאן המקום ולא עכשיו השעה לפילוסופיה לשעת לילה מאוחר, אבל אני חייבת לומר- אתה כותב יפה. מילים פשוטות מצידי, אני לא נוהגת להחמיא, אבל אני מוצאת את עצמי מהרהרת ברעיונות שהבאת בטוב טעם ודעת... רק רעיון קטן להשלים אותך: אכן בנות המין החלש שואבות הנאה רוחנית אמיתית משיחות נפש- אלו אלו הן הטוות את הקשר הראשוני בר הקיימא עימכם, אבל- אין עצה ואין תבונה נגד השם. ולמה אני מתכוונת? את הזיווג שלך אתה תכיר, בע"ה- ושיהיה במהרה. העניין הוא שלא תוכל להחיש או לזרז את התהליך במאומה. לא בשיחות נפש, עמוקות ככל שיהיו, מיילים, הודעות SMS או כל עניין מעניין אחר- לפני שהגיעה השעה. כל אלה ייפלו על אזניים ערלות עד שהיא בכבודה תגיע, ואז השיחות יהיו במקום, ההודעות קולעות, הבדיחות משעשעות והפנינים ערבות לאוזניה... פשטייסט?... מכל מקום, אתה נשמע לי אינטיליגנט ומעניין, הייתי רוצה להחליף איתך עוד רעיונות. אם תרצה, תשאיר כתובת מייל ונפטפט. אם לא, בהצלחה, וששיחת הנפש הבאה תמצא את ייעודה האמיתי, זה שהוכרז עליו כבר מ-ל` באלול לפני 30 שנה.....
  כל טוב.

  הוסף תגובה