חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

מזה בעצם?

מזה בעצם?


קטגוריה: כללי


שלום לכל החברים פה, חשבתם פעם מזה הכל משמים?
שאני אבין, אם אני נפרדת מהחבר, אז זה היה אמור להיות? מי אמר שאני לא צריכה להלחם עליו או שהוא לא צריך להלחם עלי?

מי אמר שזה לא הזיווג שלי? האם אנחנו לא נשענים על כלום? תחשבו רגע, אנחנו כל הזמן אומרים, הכל משמים, הכל משמים, אבל לא עושים שום דבר בנדון, אלא יושבים מול המחשב מסננים עד אין סוף אנשים ואומרים שהכל משמים, אם כבר מצליחים לצאת עם איזה "מציאה" אז זה לבטח לא עודב, לא ממש משנה למה אבל תמיד יש סיבה, אבל עדיין אנחנו אומרים משמים, אני חושבת שהבעיה שלנו זה שאנחנו יותר מידי מתמכים בניסים, במקום לקחת לידנו את היזמה, הקב"ה נתן לנו הרבה יותר אמצעים מלשבת מול המחשב, לסנן עד בלי סוף ולומר, נועדנו כנראה להתחתן בגיל מאוחר, אני ידועת שאנחנו מתפללים חזק בשביל הזיווג שלנו אבל מה תגידו לשמהי שכל יום מתפללת ובוכה לזיווג, אבל אין משהו באופק...
בכך שהשנים עוברים אנחנו די שאננים, והשנים עוברות להם ואנחנו לא נהיים צעירים יותר,
אז תחשבו על זה האם אנחנו (כן גם אני צריכה לחשוב על זה) מתאמצת בשביל למצוא את הזיווג שלי או שכל הזמן אומרת, זה משמים, זה היה אמור להיות ככה ולא מנסה לנסות לחזור או לא ידועת פוסלת על כל פיפס שיש...

שיהיה לכולם בהצלחה וכן גם לי.
08/02/2006
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • יעל24/03/2006 בשעה 17:09
  10

  תגובה
  כותבת יקרה אני חושבת שחשוב לרצות דהינו לנסות ולהשתדל תמיד לעשות את המקסימום. אני אישית לא חושבת שצריך להלחם במשהו שהוא בעצם לא ממש קיים, כמו למשל גבר שיצאת איתו ולאחר כמה פגישות הוחלט שלא מתאים אז לא,לפחות את יודעת שניסית ולא פסלת מלכתחילה. בהצלחה

  הוסף תגובה
 • מיטל24/03/2006 בשעה 11:29
  9

  הכל משמיים
  אני רוצה לחזק את מה שאמר אריאל- שזה נכון את לא צריכה לומר " הכל משמיים וזה כך " אולי יש תיקונים שאת צריכה לעשות וזה מה שהקב"ה מכוון אותך. " הכל משמיים" הכוונה באמונה לא במטרה- עלייך לעשות השתדלות והאמין שבעז"ה את תמצאי את ייעודך בזמן המתאים שנקבע לך. שבעז"ה כל תפילותינו ייתגשמו במהרה.

  מיטל

  הוסף תגובה
 • טליה23/03/2006 בשעה 21:32
  8

  ה` עוזר למי שעוזר לעצמו
  בואי והסביר לך מה זה בעצם "הכל משמיים , למשל נפרדת מחבר שלך, אז זה לא אומר שאת לא צריכה להילחם עליו ,אולי זאת הדרך שבה בסוף תשיגי אותו ,פשוט אומרים שאם האדם משדתל ועשה את רוב המאמצים האפשריים לאותו עניין ,ובכל זאת לא יצא לאדם מה שרצה, אז כמובן שפה נכנסת האמונה שהכל בידי שמיים, ובטוח הקב"ה יודע מה טוב לנו ,גם אם כרגע נראה לנו הכל שחור. אם לא עכשיו אז בעוד כמה זמן נראה את האור שבקצה המנהרה ,אבל אל לנו לשכוח את הישתדלותנו בעולם.

  הוסף תגובה
 • אריאל23/03/2006 בשעה 10:49
  7

  תגובה
  כשאומרים שהכל משמיים ,לא מתכוונים להגיד שאם נפרדת מהחבר אז את לא צריכה לעשות כלום ולוותר כל כך מהר ולהגיד הכל משמיים!
  את צריכה לנסות כמה שאת יכולה ואפילו להילחם על זה,אולי הקב"ה רצה לנסות אותך?
  ואם אחרי שבאמת ניסית ולא סתם ישר ויתרת אז זה לא הלך ,אז את צריכה להגיד הכל משמיים וזה מה שהיה צריך לקרות!
  אבל בוודאי שלא תולים כל דבר בה` בלי שבכלל ניסית!!!
  מי שכל דבר שקורה לו בחיים ישר מוותר ואומר אם זה היה צריך ליהיות אז ה` היה מסדר פשוט לא מבין את המושג הזה הכל משמיים!
  יש עליך את חובת ההשתדלות ואף אחד לא אמר שה` יסדר לך ישר זיווג ושלא יהיו שום בעיות בדרך!

  הוסף תגובה
 • שי22/03/2006 בשעה 21:52
  6

  שאני אבין , מה זה להלחם עליו?
  איזה מין דבר זה להלחם עליו? כאילו מה?,,אם ישנה מישהי אחרת שמחזרת אחריו אז את מסלקת אותה ממנו בנגיחות? אה ?,,הוא זה שצריך ל"העיף" אותה ולאמר לה מאמיל`ה, יש לי מישהיא אחרת, אני אוהב אותה ואת רק מפריעה!
  או,, אם ההורים שלו לא רוצים אותך ,אז מה? את תלחמי בהם עליו ? ,,,לא,,! זה העסק שלו ואם את חשובה לו מספיק ,והוא אוהב אותך, הוא ידע טוב מאוד מה לאמר להם שלא יעיזו שוב להכנס בניכם ומי שזה לא יהיה אז כך שלך אין מה להלחם עליו ולו אין מה להלחם עלייך, אף אחד מהזוג לא עושה לשני טובה פה ,אם יש זוגיות טובה ואמיתית ,אין מה לעשות מלחמות, המלחמה היחידה שיש לך, והיא הכי קשה ,זה עם עצמך, להיות חזקה לכבוש את יצרך מלענות בזמן הלא נכון לעתים מילים שיכולות לגרום למריבה בניכם , למרות שאת צודקת ב 100% ,תני לו בחוכמה את ההרגשה שצריך לתת לו שיהיה מבסוט ,ואז אח"כ למצוא את הזמן הנכון להחדיר בנועם לליבו את המילים שרצית לאמר אז ,עטופות בקצת מילות חיבה ואז תראי איך הוא נמס לך בידיים ומצטער על מה שאמר ועל זה נאמר כבר "חכמת נשים בנתה ביתה ואיוולת בידה תהרסנה" אותו דבר לגבר למצוא את הדרכים ללב ליבה של בת זוגתך ואל תהיה אגואיסט ל"הקיא" עליה את המילים שאתה מ"ר מאצ`ו חייב להוציא אותם עכשיו עכשיו עכשיו כי מילים שורפות יותר מאש ,היה גיבור לא סמרטוט ,היה גיבור וכבוש יצרך למען בת זוגתך ,,,,,,,,,,כך שאין עם מי להלחם חוץ מעם עצמך על "חיי" זוגיות שניכם. ובקשר לכל שאר הדברים שכתבת עצה אחת לי אלייך ,,אל תאנסי את הרגשות שלך ותנסי לחוש בכוח את אשר אינך חשה
  כשזה יהיה זה ,כבר תרגישי את ההרמוניה באוויר,בשיחה,כי כשזה זה יודעים מייד!

  הוסף תגובה
 • גיא22/03/2006 בשעה 15:44
  5

  האמת שזה מסובך נורא
  האמת שזה באמת מטעה גם לי יצא המון לחשוב על זה ולחקור את זה , ואני חושב שאין תשובה החלטית , מצד אחד אומרים שזיווג ראשון זה גורל , רב אחר יגיד לך שזה על פי המעשים , במקום אחר כתוב שאם יש לגבר מישהי אז ימהר לארשנה שמה יקדימנו אחר ברחמים ,
  מסקנה : בימינו אין נביא ולא בעלי רוח (חידה הקדוש) שיגידו לנו מי הזיווג האמיתי , אז הולכים לפי ההרגשה ומתנהגים לפי דרכה של תורה ולדעת החכמים אפילו אם אתם לא הזיווג שנקבע 40 יום לפני צאת הוולד אז זה יכול להצליח .

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת22/03/2006 בשעה 15:07
  4

  הכל משמיים הכוונה שהכל (שכל העולם) בידי הבורא
  לא הכוונה שהמעשים שלך הם בידי הבורא אלא בידייך...!!!! יש מי שנשען כמוך על בורא עולם ומתפלל...
  את צריכה להבין שכל דבר שקורה בעולם הוא בהשגחה -מלשון משגיח. (מי שאינו בוטח בה` הכל נתון בידי מי שבטח)... ולכן כל צעד שאת עושה בעולם הזה גם המילה מקרה יש לדעת שזה רקם ה`..
  לשאלתך אם אנו צריכים לעשות משהו בנידון או לשבת ולסנן --gt לא משנה מה תעשי לפחות שתדעי שאת תפקידך את עושה.. ומה שיקרה בסופו של דבר זה מה שצריך לקרות.. והוא הדבר שקורה בהשגחה..

  הוסף תגובה
 • עינב22/03/2006 בשעה 14:16
  3

  את בהחלט צודקת!
  אני מכירה מישהי שחבר שלה נפרד ממנה אבל היא נלחמה עליו ובעז"ה הם מתחתנים שבוע הבא!(במקרה מדובר באחותי).

  הוסף תגובה
 • המנוסה22/03/2006 בשעה 11:52
  2

  חומר למחשבה
  לכותבת היקרה, אשרייך שהגעת למסקנות הנכונות מי יתן ותממשי אותן הלכה למעוישה...
  אכן אל לנו להיות קטנונים ולחפש בציציות ובשולי הבגדים של כל בחורה או בחור, כי לא נמצא שם פעמון ורימון, פעמון ורימון שהיו על שוליו של כהן גדול. אלא, נמצא כתמים שלא ירדו בכביסה!
  לרוב אנחנו פוסלים אדם בלי שבכלל יצא לנו לדבר איתו! אתם קולטים? כי הוא אשכנזי או ספרדי! חברה, לצערי זה קיים גם פה! והכותבת יודעת כנראה טוב מאוד על מה אני מדבר... אז מה אם היא לא למדה במדרשה חרדית לפחות 8 שנים... גם רות היתה מואביה ובסוף ממנה יצא שושלת בית דווד. ואז מה אם הוא לא למד בית ספר דתי שהיה בן 14!!! גם רבי עקיבא לא למד תורה עד גיל 40. נראה לכם שסתם השם ברא אדם כזה? הוא רצה ללמדנו משהו! אבל אף אחד לא רוצה ללמוד. כולם רוצים הכל מוכן. ראשיתו של רבי עקיבא כרועה צאן ואחריתו "גדול שבחכמים", כי כל תורה שבעל פה מידו היתה לנו. עם אישה מסורה כמו רחל אישתו של רבי עקיבא אפשר להגיע לגדולות!!!
  אז תתחילו להתפשר ולחפש את הניצוץ ולא את הפיצוץ...

  הוסף תגובה
 • גלית22/03/2006 בשעה 02:53
  1

  "הכל משמים" זה בעצם
  שהקב"ה קבע לנו מסלול חיים מסוים, הכולל חוויות שנצטרך לחוות וכולל מיני אנשים שנצטרך לפגוש.

  בגדול –
  הציפייה מיושבי הארץ היא לבחור בין טוב לרע. זהו.

  אינני בטוחה שאת פוסלת על כל "פיפס". תחושת הלב חזקה מאיתנו, ולעיתים איננו יודעים להסביר אפילו לעצמנו מה מפריע.
  מכל מקום, להלחם אחד על השני... לאט לך.... שמא תלחמו אחד עם השני.

  לגבי התפילות וכו` ודאי שה` שומע תפילותינו.
  אך יש משום יוהרה במחשבה – "איפה תועלת התפילה".
  אלא מאי? – לעיתים אנו תוקעים מקל בגלגלים של עצמנו ולכן אין מייל חוזר, או סיבות אחרות כגון תיקונים וכו`.

  בדבר אחד אני רוצה להרגיע אותך, עצם זה שאת רשומה באתר (בלי לדון באפקטיביות שלו) ושומעת מהסביבה הצעות שהן רלוונטיות עבורך זוהי ההשתדלות בהתגלמותה. מעבר לזה אין ביכולתך לעשות דבר ולכן פשוט תשלימי עם זה. אל תשכחי שמאז שברא הקב"ה את העולם הוא יושב ומזווג זיווגים. ואם עניין זה לא קל בעיניו, קל הוא בעינייך?!

  מאחלת לך בחום שתתבשרי בקרוב,
  ואל תשכחי לשתף אותנו!!!

  הוסף תגובה