חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

משחקים מקדימים בזוגיות מאוחרת

ישראלי_13291 ישראלי_13291

משחקים מקדימים בזוגיות מאוחרת


קטגוריה: כללי


טוב שלום לכולם.היום השיעור יהיה קצת קשה רגשית . אז אני מבקש להכין טישו וכוסות מים
ואתם יודעים כבר נכון?הדברים מופנים לבנים ובנות כאחד/ת .טוב אז ניגש ישר לעניינים .בלי משחקים היום נלמד א לזהות את מהות המשחקים.ב לזהות שחקנים ג לזהות דרגות במשחקים ד דרגות קושי נפתח במשחקים עצמם
1שחמט –לא מספיק צעד מנצח דרוש אסטרטגיה המשחק הבריא והמשוחק ביותר .המלך והמלכה יודעים לזהות סוסים. חמורים .תמימים .גזענים [שחור לבן לא?] .ולזהות הפסד וניצחון וגם תיקו .מכבדים מאד את היריב .ונהנים לשחק מולו. יהיה מה שיהיה התוצאה .העיקר זה השחקנים .המשחק זה רק דינמיקה להכרת האחר .גם במצבי לחץ החשיבה נשמרת ומכובדת .להפסיד ולנצח ליריב זה כבוד .
2דמקה-אם אני יעשה צעד אחד לקראתו הוא יעשה גם לי .משחק פשוט יותר .הדמיון רב על המפריד . גם בשלבי ההיכרות .אין שחור ולבן כל אחד יכול לקחת תפקיד ומשבצת וגם בשלבים מאוחרים יותר אני שותף כלים את הולכת למכולת את מכבסת אני הולך לשוק וכו .אז מה המספר טלפון שלך? מעוניינת בעוד פגישה ? וזה שהוא נותן /מבקש מס טלפון לא אומר כלום .מפגשים קונקרטים ללא פשרות .תכלס
3דוקים-להוציא את הטראמות הקודמים בלי להזיז את המבנה הנפשי הקיים ועל הוצאת "הדוק השחור" מאה נקודות שהוא היה במיוחד סיפור קשה של שבירת לב אוי איך שאהבתי אותו ואיך הוא עשה לי את זה. המנוול/ת ."אני איתך אבל עדין אוהבת אותו/אותם וכו..." .וכך אין פלא שהשחקן מנסה להוציא את הדוק בכח .ומעיף את כל הדוקים לכל הרוחות . התוצאה בילבול היסטריה דיכאון טראומה .ויכוחים אש.
4קלפים –בדרך כלל שומרים את הקלפים צמוד לחזה ודרוש מימנות גבוהה כדי להוציא אינפורמציה ידועות ככאלו שמחפשות את" הנסיך על הסוס הלבן ".הבעיה שהם עצמם לא מכירים את הקלפים ולא יודעים מהו קלף מנצח .לדעתם "הקלף שלי הוא העיקר" בקיצור חיים בסרט בדיוני.
5תופסת –אם אני קשה להשגה אני שווה .ואני שווה .עובדה עד היום אף אחד לא הצליח לפיל אותי בקסמיו . ככל שאתה מתקרב אני מתרחקת ."יאהו האוטבוס המטוס הרכבת חיכו לי זה עובדה. אז מה אם שניה אחת פחות ? זה תלוי בי אם היה לי עוד אגורה לשקל הייתי עושה אחלה עיסקה זה סתם חוסר מזל.
הבהרה
המשחקים מתחילים בדרך כלל בסדר המפורט לעיל ואם הם מסתבכים קופצים באמצע המשחק הקיים למשחק הבא .על השחקן לזהות זאת! .אינך יכול להמשיך לשחק במשחק שהסתיים. זה רק מביא לפיצוץ יותר מהיר בינכם מחד ולעיכוב במשחק הבא גם שאפילו יופיע שחקן חדש !
ככל שיש יותר צופים במשחק השחקן יותר נחוש לנצח את היריב ואפילו לשרוף את המועדון כשזה לא הולך .אז בבקשה שחקן אמיתי לא משחק לעיני כולם את משחק הזוגיות שלו .כשמשחקים באש התוצאות קשות וגם אתה סביר שתיכווה
לסיכום אם כבר משחקים .המשחק שאני מעדיף לשחק הוא אבא ואמא .אבל בגירסה למבוגרים .משחק על באמת .ולא בגירסאות לילדים.את כמו אמא שלי. אתה מזכיר לי את אבא שלי . אמא שלי הייתה עושה הפוך. וכו וכו
ולסטודנטים ששאלו אז אני לא ממליץ לשחק ברופא וחולה לפני החתונה וגם לא אחרי. יש משחקים שלא מומלצים לא לילדים וקל וחומר למבוגרים . אז מה. אתם רוצים בכל זאת משחקים למבוגרים ? בבקשה .אבן נייר ומספרים המנצח בין השתים אחת שתים שלוש .ואם נשאר בכל זאת זמן תשחקו אם הילדים שלכם בעז"ה ושל המשפחה המורחבת .סביבון סוב סוב סוב חנוכה הוא חג טוב .וזה הנקודה מי שיודע לשחק במשחקים הנכונים גם שהוא הולך לבקר את חמיו וחמותו נהנה לשחק איתם במשחק שלהם .כן הוא נהנה מכל משחק בין אנשים בריאים .והשחקן הגרוע .בדרך כלל זה עוד מהגן שזרק את הבובה על הריצפה קרע לה את הראש והידים וכו ולא ויתר לילדים אחרים בתור .ונשאר אותו חנטריש. הוא לא נהנה מהמשחק וגם לא מנצחונות .כי זה לא אומר לו שדרכו נכונה . שהוא יודע עמוק בליבו שהוא חנטריש אז לפחות הוא נהנה מתחושת השליטה שבניצחון. וזה הדבר היחיד שמעניין אותו .קל לזהות שחקנים כאלו .שום משחק לא טוב בשבילם "ואין להם סבלנות למשחקים" אתם מבינים אלו שעוברים כל הזמן ממשחק למשחק ללא התראות ושכל החיים שלהם משחק גרוע בנוסף משחקים אותה "אני לא בנוי/ה למשחקים "
לסיכום השיעור נסיים במשפט מפתח "מי שלא יודע להפסיד לא יודע לנצח "ובמיוחד במשחקי חברה .שאלות?מכירים עוד משחקים..טוב אז שלום לכולם
פרופ ישראלי

22/12/2005
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • כלנית06/02/2006 בשעה 10:10
  9

  תגובה
  הי מה הענינים? התרשמתי לטובה מכושר הכתיבה שלך ומהאיטלגנציה הרגשית המפותחתשלך,יפה!יישר כח,אני מאמינה שבדבריך אתה עושה טוב לאנשים. יום מקסים.אני.

  הוסף תגובה
 • פונטנלה17/01/2006 בשעה 22:51
  8

  אז למה
  לא פוגשים גברים/נשיפ כאלה?
  שלא משחקים את המשחק המטופש?
  החיים הרבה יותר מרכבים שצריך עוד להעמיד פנים במסגרת
  הכי אינטימית שיכולה להיות?

  הוסף תגובה
 • אילנית16/01/2006 בשעה 10:55
  7

  חסך מהגן?!
  אחי, `שיחקת אותה...` - או שהמילה "משחק" הפכה לגסה בעקבות המאמר.
  כמה שנבקש/ נצפה שזו/ה שממולנו לא ישחק איתנו משחקים ובטח לא יפנים : "העולם הוא במה וכולנו שחקנים" על חשבוננו, אחרי הכל, גם אנחנו באים לפגישה ע-י-וו-ר-ת לא ממש חשופים/ פתוחים ואמיתיים. הרי אנחנו בגדר "כבדהו וחשדהו" ועד שניפתח באמת בדייט יקח לפחות עוד 2-3 פגישות.
  (כי בכל-זאת)הרבה מאיתנו נפגעו לא פעם והרגישו חשופים...ובעקבות כך החליטו להשאר `סגורים` עד ש.."ממש ירגישו שזה זה..".
  אם זה נקרא משחק...? אני לא יודעת, אך בטח זו לא התנהגות טבעית.
  חבר`ה תשתחררו, אך תשמרו על כבודכם - בעיקר בנות ישראל... (והמבין.. כבר תבין..),
  ובע"ה שכל אחד ואחת ימצאו את האמיתי/ת והראוי/ה לכם.
  אילנית(-:

  הוסף תגובה
 • גלית15/01/2006 בשעה 03:33
  6

  עוד לא גדלו...
  10 של מאמר.... ו- 0 של התנהגות!!
  אני אישית הייתי עדה לא פעם למשחקי הכבוד המטופשים הללו, כאשר אני מעבירה מהלך (בד"כ לא נותנת צ`אנס ליותר משלושה מהלכים...), ולאחר המהלך השלישי פשוט שוברת ת`כלים!
  גם כך נדרש מאיתנו מאמץ לחשב צעדים שקולים והוגנים בכל מהלכי החיים, ובפרט בבנית קשר חדש. אז למה לסבך את החיים ולשחק משחקים ב-ד-י-ו-ק מתי שלא צריך!!!
  שיהיה בהצלחה רבה רבה לכולנו, ומשחק מותח, הוגן ופורה...

  הוסף תגובה
 • עדי14/01/2006 בשעה 23:07
  5

  ישר כח אחי
  אהבתי איך שהצגת את הדברים .
  אני רק מקווה שיפנימו את המסר ,
  ויש הרבה שצריכים
  בהצלחה

  הוסף תגובה
 • נועה12/01/2006 בשעה 16:17
  4

  איזה יופי
  אהבתי, באמת.
  בטח אקרא את זה עוד פעם לפחות כי זה שווה את זה ומעורר חיבה כלפיך...

  בהצלחה לך במציאת השחקנית שמשחקת את עצמה בצורה שאתה הכי אוהב...

  הוסף תגובה
 • אינשטיין10/01/2006 בשעה 23:49
  3

  יפה מאוד
  כל הכבוד אחי.
  באמת יפה ומשעשע.
  לפי הסגנון זה בעצם נשמע כמו אחותי..

  הוסף תגובה
 • אילן10/01/2006 בשעה 08:16
  2

  לא לשחק משחקים
  צודק בגדול , ויש לי הערה קטנה למתבגרים שביננו יש לי תחושה שדווקה שהרווק/ה הם בגיל מתקדם אז במקום ליזום יותר ולשתדל למצוא את הזיווג , רובם עושים רושם שהם של אדישים או מיואשים או אני לא יודע מה , וכבר כתבתי על זה פעם שאם בחור מתקשר לבחורה ומציע לה לצאת , אז שלא תדחה אותו בטענה שיש לה עיסוקים או עבודה או לא יודע מה , כי מה יותר חשוב לכם להתחתן או לעבוד שעות נוספות , ואני אישית לא סובל את המשחקים האלה של קשה להשגה וכ"ו , להפך זה מוריד לי את החשק וזה גורם לי לחשוב על הבחורה שהיא עצלנית , סנובית , בעלת גאווה, ולא משקיענית , אז תחשבו על זה גם הבנים וגם הבנות.

  הוסף תגובה
 • בן המלך10/01/2006 בשעה 01:11
  1

  גאוני!
  הלוואי שתמצא את זאת שלא תצטרך לשחק איתה כדורגל (=הכדור בידים שלך), אלא מסירות (= פעם אתה מתפשר ומעביר לה את המושכות ופעם היא).
  ואו אז תזכה גם לשחק פריזבי (=צלחת אירוסין מתעופפת. אל תשכח להזמין אותי לקחת שבר להצלחה).
  שכוייח (=ישר כח, כי המשחקים כידוע תורמים לעיבוי השרירים ולחיזוק העצמות)!!

  הוסף תגובה