חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

למה קשה למצא אנשים מעניקים?

יוני_6190 יוני_6190

למה קשה למצא אנשים מעניקים?


קטגוריה: כללי


במדינת השיכורים
היו היתה מדינה יפה ועשירה אך מוזרה. תושביה התעסקו ביין ובשכר אשר טעמם הנפלא הגיע לכל מדינות העולם. סוחרים נכבדים הגיעו אל העיירה ולו כדי לרכוש במחיר עתק חבית אחת של יין ולמוכרה ברווח נאה במדינתם.
מדינת השיכורים הפכה לאחת המדינות העשירות בתבל ואט אט התאהבו תושביה במעשה ידם להתפאר שתו ושתו לשכרה והתכנסו לדיון דחוף בבית המחוקק.
"ידידי ורעי עשירי העולם ושיכורי ההצלחה" נשף ראש הממשלה אל תוך המיקרופון, "העולם שוחה ביינותינו, אניני הטעם מיטיבים את בטנם ואנשי העם מסוחררים מגפננו והצלחתנו. אך ראו כמה עייפים ומרוטים אנו מן העבודה הקשה. כעת, הגיע הזמן לחגוג, הבה ולא נמכרה יותר סחורה! על מה ולמה העולם יחגוג ואנו נעמול קשה למחייתנו"? זעם, "אנחנו נייצר והעולם ייהנה? היו לא תהיה! אנחנו נשתה את ייננו למנגינת ליבנו"!

"הידד הידד" צווחו העם ושתו לשכרה בקר צהריים וערב. סוחרים רבים שביקשו לרכוש יין נתקלו בבוז ובסילוקם בבושת פנים. העם היה מרוצה ושיכור חוץ מסוחר אחד ושמו יענקי. "טיפשים", זעק להם, אתם אמנם שותים ומבזבזים את כל הונכם כי אינכם זקוקים לחסדי העבודה, אבל עוד מעט ייגמר הכסף, מהיכן תרכשו זרעים ותשקו את השדות? ובמה תאכילו את בני ביתכם, בענבים"?
חחחח גיחכו עליו העם, טיפש אתה, רק טיפשים מחפשים לעבוד, רק טיפשים לא עושים את מה שנוח עכשיו ומשקיעים במה יהיה. רגע, זעם עליו שיכור בהתפכחות, אתה חושב על העתיד? נכון. אבל אתה יודע מה יהיה בעתיד? אולי תשקיע בכסף תבנה ארמונות וברעידת אדמה אחת הכול ייהרס? וכי העולם לא ראה אסונות? וכי מלכים ושרים עשירים לא הפכו עניים? יאלה תהנה היום כי מחר לך תדע..

במדינת השיכורים התנהלו דיונים בוועדות, קירחים משופמים ושיכורים החליטו החלטות קשות נגד מפירי חוק המסחר, כולם צייתו ושתו חוץ מיענקי יקירנו שהיה ה"שוטה" של המדינה. כולם צחקו עליו, ביזו אותו ולימים אף אשפזו אותו בכפיה אצל הפסיכיאטר המקומי.

לימים כאשר המדינה פשטה רגל ונגמר לה הכסף לשלם לפסיכיאטר, או אז השתחרר יענקי מיודענו והפך להיות ראש הממשלה.

במדינת השיכורים קרי עולמנו, כולם התאהבו ביין הנתינה. הנתינה מקורה במסחר, אני נותן לכולם ולראובן וראובן נותן לכולם וגם לי. כולם נותנים ובעקיפין גם מקבלים. עם השנים תושבי המדינה התאהבו בנתינה והחליטו לקחת לעצמם ורק לעצמם. למה לתת את מה שיש לי ולהזדקק לקבל מהאחר? למה שלא איהנה משלי וזהו?
עם הזמן העם השיכור הפך לאגואיסט.

במדינת השיכורים אתה עלול לגלות שאין כבר עם מי לסחור, הסוחרים הטובים נעלמו ולך נותר לסחור עם עצמך. אך גם אם תיתן רק לעצמך למען עתידך, יאשפזו אותך בכפיה.. "מה נהיית לנו דוס" יטיבו את האזיקים על ידיך, תתפשר, תזרום וכי אתה יודע מה טומן בחובו העתיד? יאלה תחיה את הרגע.. ככל שתתעקש להיות חכם כך זמן האשפוז הכפוי יארך.

אך אל נא תשכח ידידנו היקר, ביום שמדינתם תפשוט רגל והם יעכלו שאם אין נתינה אין בעצם מסחר לקנות בערכו חיי חברה, משפחה, ילדים. אין גם כסף לקנות בו ההערכה הדדית, הכול מבוסס רק על לקיחה וכמה השני שווה כדי לקחת ממנו לעצמך, או אז תהיה אתה ראש הממשלה! יענקי ישאלו אותך בלחש, "יש לך כמה דקות לייעץ לנו מה לעשות בזוגיות ועם הילדים? פשוט הם שיכורים ולא יודעים לתת, הם רק לוקחים, מטורפים"..10/12/2005
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • לימור24/12/2005 בשעה 19:37
  1

  מעניין
  ומעורר מחשבה..

  הוסף תגובה