חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

מה עושים עם ההגדרות המוחלטות

מה עושים עם ההגדרות המוחלטות


קטגוריה: כללי


מצד אחד זה הגיוני, כי מראש אין הסכמה על דבר מסויים
מצד שני אני לא יכול להיות בטוח האם זה עקרוני בשביל הבחורה הספציפית הזאת להיות דווקא עם כיסוי ראש חלקי או פשוט נכון להיום היא חושבת על כיסוי ראש חלקי
אבל אולי אם לבעלה זה יהיה חשוב אז היא תהיה מוכנה לחבוש כיסוי ראש מלא
אבל גם אם היא תסכים, בתור אחד שהפרט הזה חשוב לו, האם יספק אותי אם אשתי תקיים חלק מההלכות לא בגלל שהיא מאמינה בהם אלא רק בשבילי?
יכול להיות גם שאם אני אסביר לה את השקפתי היא תשתכנע, אז אולי כן שווה לנסות?

לסיכומו של עניין אני ממש מבולבל, האם לנסות לפנות למישהי שכותבת שהיא מעוניינת בכיסוי חלקי וכד` או לוותר, ואם כן מתי כדאי להעלות את העובדה שזה מאוד חשוב לי? בהתחלה?
07/12/2005
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • אילן27/12/2005 בשעה 12:21
  13

  לשולה מאילן
  לא אמרת לי אם יש מקור להלכה אבל לא משנה , תראי אני מסכים איתך שיש סוגים של מכנסיים שיותר צנועים מחצאיות קצרות או אחרות , אבל עצם לבישת מכנסיים זה פוגע בסמליות של הדת , וגם מי שמסתכל עלייך חיצונית לא יודע שאת דתיה , ויש לזה גם עיניין ביהדות של פרסום האלוקות , וזה מתחיל בסמלים מעין אלו .

  הוסף תגובה
 • ש27/12/2005 בשעה 09:39
  12

  אכן שאלה
  בתור בחורה גם אני לא יודעת למה הכוונה ומה למלא כי מבחינת כיסוי ראש זה ברור שצריך להיות אבל המילה "מלא" עושה לי אסוציאציה של כיסוי הרמטי בלי טיפת שיער למרות שמבחינת הלכתית זה מותר.

  הוסף תגובה
 • שולה26/12/2005 בשעה 22:32
  11

  לאילן
  גם אני התחבטתי בשאלה ואז שמעתי הרבה רבנים שאמרו שאם החצאית היא באורך שמותר ללבוש אותו באופן רגיל, אז מותר ללבוש מתחת לזה מכנסיים.
  מעבר לזה שהרבה פעמים הולכים עם מכנס מתרחב למטה ואז באמת זה יותר צנוע מללכת עם סתם חצאית קצרה.
  תחשוב על זה...|אריק|

  הוסף תגובה
 • אילן25/12/2005 בשעה 09:16
  10

  תגובה מאילן למס 9
  למה את אומרת שאני אומר דברים ללא שחר אולי את לא בקיאה בהלכה , הרב מורדכי אליהו אמר בפירוש שזה נוגד את ההלכה חוץ מהמכנסיים עם הריקמה שהתמניות פעם היו לובשות , ואם יש לך מקור אחר אז אשמח לדעת .

  הוסף תגובה
 • אני23/12/2005 בשעה 13:58
  9

  לאילן מ-7
  למה לומר דברים חסרי כל שחר, הבנות שהולכות עם מכנסיים וחצאיות לא סותרות שום הלכה מכוון שהחצאית מגיעה עד אחרי הברכיים , ולידיעתך זה אף יותר צנוע, הצעה קטנה: מה שלא יודעים לא אומרים.

  הוסף תגובה
 • קובי23/12/2005 בשעה 00:07
  8

  גם אני התחבטתי בשאלה
  הגדרה של כיסוי ראש חלקי היא יבשה מדי ונתונה לפרשנויות שונות וקשה לדעת למה כל אחת מתכוונת בזה, מצד אחד זה יכול להיות שהכוונה לכיסוי סימלי שבעצם לא מכסה כלום מצד שני זה יכול להיות כיסוי של רוב השיער כך שזה תואם את ההלכה.
  לכן אני חושב שחבל לשלול ישר כשרואים את ההגדרה הזו, צריך פשוט לברר עם הבחורה מה כוונתה.
  וכן אותו דבר לגבי "חצאיות ומכנסיים" זה יכול להיות "לפעמים חצאיות ולפעמים מכנסיים" וזה יכול להתפרש כ "מכנסיים מתחת לחצאית"
  לכן זה בעייתי מאד, כשאני ציינתי בכרטיס שחשוב לי כי בת הזוג תחבוש "כיסוי ראש מלא" ו"חצאיות בלבד" התכוונתי להגדרות ההלכתיות
  ולא שאני שולל מכנסיים מתחת לחצאית או כיסוי של רוב השיער, וקרה לי מקרה שפניתי למישהי
  שכתבה "חצאיות ומכנסיים" ו"כיסוי חלקי" והיא תקפה אותי בחמת זעמה... כיוון שאני כתבתי "דרישות הפוכות"....
  אין ספק שזה אכן בעייתי מאד הנושא הזה
  של ההגדרות היבשות.

  הוסף תגובה
 • אילן22/12/2005 בשעה 15:33
  7

  היא לא בשבילך
  לדעתי אם היא כותבת על כיסוי חלקי היא לא ממש בראש שלך , והיום גם יש את האופנה הדפוקה הזאת של חצאיות ומכנסיים ביחד , ולובשות את זה דווקה המתנחלות המודרניות , אז צריך להיזהר מכאלה כי זה סותר את ההלכה

  הוסף תגובה
 • עדי22/12/2005 בשעה 14:56
  6

  לכותב המבולבל!
  לאהבה יש הגדרות משלה...
  לכן, אין טעם לדעתי, להתפלסף עם הדיוקים
  הקטנים האלה... בתכלס, אחרי שיודעים שזה זה - כל אחד יכבד את הרצונות של השני ותראה שתגיעו ל`עמק השווה` גם בעיניינים הדתיים.
  בהצלחה מכל הלב!

  הוסף תגובה
 • אנונימית21/12/2005 בשעה 22:07
  5

  מניסיון...
  כותב יקר,
  מניסיוני האישי אני יכולה להעיד שלא כתוב לי בכרטיס כיסוי ראש כיוון שאני לא סגורה על מלא/ חלקי ואני לא רוצה להטעות...
  בהתחלה חשבתי שמי שדורש כיסוי מלא "חזק" מדי עבורי, אבל למדתי שעניין כיסוי הראש לא בהכרח משקף רמה דתית, וחבל לוותר בגלל זה על זיווג טוב...
  זה לא משנה אם היא "תשתכנע" בגללך או בזכותך ללכת עם כיסוי מלא. כשאוהבים, שני הצדדים מתפשרים...
  בהצלחה:-)

  הוסף תגובה
 • אודליה21/12/2005 בשעה 19:38
  4

  לכותב היקר
  אני למשל רואה את עצמי אם כיסוי ראש חלקי, אבל האמונה העמוקה בהשם קיימת בי. נכון, עד היום לא קבלתי את המצב של בחור שחוזר בתשובה בשבילי, אלא רק מרצון טהור להתקרב להשם (כך אני רואה זאת גם כעת), אך מאחר שהאמונה העמוקה בהשם כבר קיימת בי, אני יודעת שישנם דברים עליהם אגיע להסכמה עם בן זוגי ב"ה, שלא יחשבו בעיני כויתור עבורו, אלא מכותרים באמונה.וכמובן, מעבר לכך שבדברים שאינם קשורים לדת, חשוב שיהיו ויתורים הדדיים והתפשרות.
  עצתי לך-לעולם אל תפסול על דברים שכאלה. דבר עם הבחורה ותראה אם שאר הדברים מוצאים חן בעיניך, אם אופיה נח ונוטה לפשרנות (חיובית). אתה כמובן יכול להסביר את השקפת עולמך. אל תבהל ותוותר אם היא כרגע לא רואה את עצמה משנה את דעתה. דברים כאלו משתנים לפעמים עם הזמן ובטח שלא מתהפכים בבת אחת. לאט לאט, אם תתאימו, אני מאמינה ששאר הדברים יתכנסו גם הם...

  הוסף תגובה
 • יעל21/12/2005 בשעה 09:38
  3

  עצה מניסיון אישי
  לדעתי אל תוותר על רצונך אם זה עקרוני לך מאוד, ואל תסתמך על זה שבשבילך היא תלך עם כיסוי ראש מלא כי זאת טעות(מנסיוני). הרבה הצלחה :-)

  הוסף תגובה
 • טל21/12/2005 בשעה 02:09
  2

  עיצה טובה
  לעניות דעתי במבט ראשוני אתה צודק בזה שבחורה טובה תחליט לשנות החלטתה כלפיך אם תהיה מעונינת ללכת אחריך אבל אל תיקח סיכון וריזיקה להפגש על סמך לשנותה משום שישנם הרבה בנות שרשומות באתר זה שכותבות בכרטיסן שהם לובשות רק חציאיות ואינם מתיחסות כלל לגבי כיסוי ראשן ועליהן ניתן להבין שהם לא סגורות עדין על כיסוי ראש אבל אלו שכתבו רק כיסוי חלקי רצונן דווקא בכך כנראה כמו שהרבה דברים לא מובנים כגון מה ההבדל בין חרדי לחרדי לאומי ובכל זאת יש המחליטים על עצמם כך או כך לסיכום הענין רק אם אתה מוכן לקחת סיכון שאולי הבחורה לא תסכים לשנות דעתה רק אז מומלץ להיפגש המשך דרך צלחה ידידי האנונימי

  הוסף תגובה
 • הודיה21/12/2005 בשעה 01:23
  1

  לכותב היקר-
  לכותב היקר-קודם כל תברר עם עצמך מה חשוב לך ועקרוני לך בבת הזוג שלך,איזה רמה דתית אתה מחפש.ברגע שתגיע לתשובה עם עצמך מה חשוב לך ואיזה קווים אדומים אתה לא מסכים שיעברו אותם,אז תתחיל לחפש את בת זוגתך,ואם חשוב לך והגעת למסקנה למשל שאתה רוצה מישהי שלובשת כיסוי ראש מלא,אל תוותר על זה כי זה מה שאתה מחפש!וזה עקרוני לך.בקיצור-לפני שאתה יוצא לחפש את אישתך תחשוב עם עצמך מה אתה רוצה מעצמך ומבת הזוג שלך שאיתה אתה תקים בית בע"ה...אז בהצלחה...

  הוסף תגובה