חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

מדוע לא מנסים

מדוע לא מנסים


קטגוריה: כלליהקו המחבר בין כולנו זה הדת ואפילו שיש שוני בהשקפת עולם מימלא לא בכל דבר בעולם משתווים בני הזוג וישנם דברים שאינני מתכונן להכנס לנעלים של אשתי לעתיד ולכן נפגשים ומשוחחים על -כך ויתכן וימצא התאמה ומחליטים מה הקוים האדומים בעניני הדת ושאר החומרות כל אחד ישמור לעצמו בלי להפריע לזולתו
20/11/2005
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • אברהם07/12/2005 בשעה 18:12
  4

  הבנתי
  אני הבנתי מה הבעיה שלו.
  הוא רואה תמונות של בחורות יפות, העין רואה והלב חומד. ואז קשה לו לעכל שהן לא רוצות....
  לא נורא תתגבר.
  חוץ מזה נראה באמת שכל ההגדורות האלה לא כל כך מדויקות. דתי לאומי, דתי לאומי תורני, חרדי לאומי, מי מבין בכלל מה ההבדל?
  לכן צריך לקרוא קצת יותר, הרי יש עוד סעיפים.

  הוסף תגובה
 • יוסי ר29/11/2005 בשעה 15:02
  3

  תשובה ל- 1 ו- 2
  א. נכון יתכן שיש חילוקי דעות ושוני אבל יתכן גם שלא למשל ההכללה חרדים יכולה לכלולל בתוכה כל מי שגדל במסגרת חרדית למרות שעבר שינויים רבים ובסטטוס שלו הוא דומה לדת"ל תורני מצד שני חרדי יכול לכלול גם חסיד וכדו` ככה שדעתי כדעת כותב המאמר שחבל לפסול רק בגלל סטיגמה של רקע וכדו` שווה לנסות לפחות להתכתב ולבדוק אולי יש בסיס להתאמה שוב אני חוזר לדוגמא של חרדי הרי יש חרדים שונים יש כאלו שאוהבים סרטים לדוגמא מנגד יש גם דת"ל אשר רגלם לא תדרוך בקולנוע וכדו` לכן חבל לפסול מראש אולי כדאי שלא נתחלק ל"תת עמים" אשכנזים ספרדים וכו` חרדים דת"ל תורני וכדו` כדאי באמת לשוחח לפחות באמצעות התכתבות ראשונית ולבדוק אולי אנו קרובים בדעותינו יותר משחשבנו. אחרי הכל צדק כותב המאמר כולנו בני עם אחד ותורה אחת .
  הבדלי גישות ניתן לבדוק ולא צריך לשלול מראש. לפני 100 שנה לא נראה לי שהיו כל הפלגים ותתי הפלגים של היום אז מי אמר שצריך להנציח את התופעה?
  בברכת הצלחה לכולם.

  הוסף תגובה
 • בן המלך27/11/2005 בשעה 23:05
  2

  הייתי אומר
  שלכתחילה לא כדאי להסתבך, כמו שהיטיבה לכתוב בחוכמתה זאת מתגובה מספר 1.
  אולם, בדיעבד, אם אתם כבר מאוהבים ייתכן כי יש על מה לדבר.
  הרי קיום מצוות הוא לא טעם במוזיקה, הוא הרבה מעבר. הוא בסיס וייסוד לכל חיי העולם. המדובר בהשקפות עולם שונות בתכלית, אף ששני הצדדים שומרים מצוות.
  איני בא כאן להעדיף צד אחד על פני אחר (למרות שיש לי דעות בנושא), אבל לכתחילה - פשוט חבל על שני צדדים, ובטח ובטח שחבל על הילדים, שיכולים לצאת מתוסבכים.
  כאמור, אם הכול מושלם חוץ מזה - לא יודע מה להגיד.. צריך מישהו יותר חכם ויותר מנוסה ממני שיענה על זה. וכל מקרה לגופו.

  הוסף תגובה
 • גרושה דת"לית27/11/2005 בשעה 00:15
  1

  תשובה לשאלתך...
  אנסה לענות לך מתוך השילוב שבי- גרושה דתיה לאומית. נכון שבפרק ב` מחפשים תיקון, שינוי ויש רצון לשפר. מחפשים הבנה, שותפות ועוד הרבה יותר. מכאן החשש להכניס לזוגיות נושאים שמלכתחילה ברור שיביאו לחילוקי דעות, כגון:פערים בקיום מצוות, הכשרים, הקפדות והחמרות,שנובעים מהגישות השונות. למה להסתבך בכך? יש סיכוי טוב יותר כאשר הדרכים דומות. הרי כל-כך קשה לגשר על הפערים שבין אדם לאדם וליצור מערכת בריאה, טובה וזורמת. אז למה להוסיף קשיים מיותרים על רקע דתי???
  מה דעתך?

  הוסף תגובה