חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

למה לא הולך לך בשידוכים

ישראלי_13291 ישראלי_13291

למה לא הולך לך בשידוכים


קטגוריה: כללי


טוב שלום לכולם. ובכן השאלה למה לא הולך לך בשידוכים? היא שאלה שנעסוק בה היום. אך תחילה נציג את הבעיה בפרספקטיבה רחבה יותר. ובכן כל תלמיד שנה א בחוג לפילוסופיה נתקל בשאלה האם הבורא יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים אותה.? ובכן תרשו לי להציג בפניכם עוד שאלה האם הבורא יכול לברוא זוג שהוא לא יכול לחתן אותם? ואני רוצה להבהיר את השאלה אם הוא יכול לברוא אבן כזאת והוא לא יכול להרים אותה אז הוא מוגבל ...? אבל תרשו לי להתקדם קדימה ובכן לשאלת האבן קיימות כמה תשובות בחרתי רק כמה. עקב הזמן הדוחק .טוב אז נתחיל
תשובה מס 1 הבורא יכול לעשות הכל אם הוא רוצה הבעיה שהוא לא רוצה להתעסק בשטויות ופרדוקסים של רווקים .2 השאלה היא הבעיה לא המציאות 3למה שהבורא ירצה ליצור אבן שתגביל את כוחו לא מספיק שהוא העמיד את השמש בגבעון וקרע לנו את הים . 4 המח שלנו בוחר אם להרים אבן או לא להרים המח שלנו מוגבל גם בבעיה וגם בפתרון .
עכשיו אפשר לחזור לענייננו הבורא נותן לאדם יכולת בחירה .הוא לא נכנס לו ללב ולמח .אם האדם מחליט להרים את האבן סאבבה. וכך בשידוכים
ה ברא את כל אדם עם הזוג שלו שנים שנים באו אל התיבה .ואם אדם מחליט לא להרים את האבן דהיינו לא להוציא את האבן מהלב שלו וממשיך להתעסק בפרדוקסים שהרי גבר ואישה הם שני הפכים וכו וכו חבל"ז לתאר איך כל הזוגות שיוצאים לדייט ולא מתאים להם מסבירים למה זה לא הלך יגמר הזמן והם לא יגמרו . לסיום הבהרה התכוונתי לאותם זוגות שכן מתאימים אבל עקב לחץ חברתי ומה יגידו ממשיכים לחפש "את הדבר האמיתי"
זהו להיום .ואני מקווה שהבנתם את הנקודה המרכזית ה לא משחק איתכם דמקה דוקים ושש בש . הוא רק שופט הקהל זה החברים וההורים. וידוע שיש קהל עויין/לחוץ ולפעמים דרוש פסק זמן ולסדר תרגיל כדי לצאת קבוצה מנצחת .אז יאאאלללההה קדימה לנישואים מאושרים אמן סלע . שלום לכולם .
פרופ ישראלי

10/11/2005
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • אילנית16/01/2006 בשעה 11:13
  6

  פרופ` יקר.. אם יורשה לי
  א.יישר כח על הכתבות שאתה משקיע בהן חשיבה ומרץ... - שכולן בעצם מעולמנו - הרווקים/פנויים דתיים.
  ב.בקשר ליעקב שהרים את האבן למרות שהיו שם עוד בנות... הוא בעצם "נדלק" עליה - האם זה ה"קליק" המיוחל?!?

  מהמצפה הן ל"קליק" המיוחל,הן לתגובתך ושל אחרים ובעיקר לישועות...
  אילנית(-:

  הוסף תגובה
 • ישראלי17/11/2005 בשעה 16:27
  5

  הפרופ שובר שתיקה של יומים חחחחחחחחחח
  מצד שני אם כבר מדברים על שידוכים והרמת אבנים .יש לזה מקור בתורתינו פרשת ויצא שיעקב ראה את רחל רק אז הוא הפך את האבן מעל פי הבאר. ותרשו לי בהזדמנות זאת להוסיף שלפני שרחל באה היו שם הרבה בנות אבל הוא ידע למה הוא מחכה ואצלו מתחת לאבן היה מים צלולים .זהו בנות הבנתם ?נכון שהחתן שלכם לא יעקב ואתם לא רחל .אז לא צריך לרוץ לבאר הקרובה .אבל כן צריך לשאוף להיות כמו אמא רחל .וזה נכון גם לבנים .טוב זהו להיתראות מחר בצהרים .
  פרופ ישראלי

  הוסף תגובה
 • עוזיאל13/11/2005 בשעה 21:47
  4

  תגובה.
  כתבה סבבה.סגנון מענין לבוגר ישיבה גבוהה
  חרדית.מאחל לך הצלחה,מכל הלב,במציאת בחירת לבך.
  עוזי14703

  הוסף תגובה
 • ישראלי13/11/2005 בשעה 17:37
  3

  ותזכרו מתחת לכל אבן יש לפעמים נחש
  אז בזהירות ! ולא להפוך אבנים בידים חשופות...! אני לא רוצה אנשים עם עוד עקיצות "ושריטות ". ולא לשכוח לשתות הרבה מים וכובע שמש וכמובן תפילת הדרך .
  ובהזדמנות זאת -אם "הטיול "שלכם לשמורת טבע ותפגשו חיות בבקשה גם לא לנסות להאכיל אותם בבמבה וסוכריות החיות לא אוהבים את זה .ולשומעים ינעם.

  הוסף תגובה
 • אבי13/11/2005 בשעה 11:24
  2

  סלח לי על הקטנוניות
  אבל פיסוק היה בהחלט עוזר להבין את הנאמר בכתבה.

  הוסף תגובה
 • בעד11/11/2005 בשעה 11:27
  1

  והיה אם...
  אם לא מדובר במרד ובנונקונפורמיזם לשמו
  ונשמעו כל הצדדים ואכן נמצא כי מתאים אז למרות הכל...אני אכן בעד להתקדם לא להתעכב לכבוש ולהמשיך! בהצלחה.

  הוסף תגובה