חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

שוני הדעות

אביגיל בדרך האמת_8644 אביגיל בדרך האמת_8644

שוני הדעות


קטגוריה: כללייוצא לי לא מעט להתכתב עם המין השני שהוא לא בצד החזק עם היהדות. אם אתם שואלים למה שאני אתכתב עם מישהו שהוא לא חזק ביהדות אם אני כן {כי אני מתחזקת} זה מכיוון שיש כאלו שפונים אליי יפה וכשאני אומרת או שלא מתיחסת ואיך שהוא הם מבינים שזה בגלל שיש דעות שונות ביננו מבחינת משמעות החיים בעניין של מה תכלית האדם בעולם הזה שהיא עבודת ה` וזה לא מה שהוא דוגל בו אז היו כאלו שהם בוא נגיד חילונים מסורתיים כך קוראים לעצמם שפשוט היו אומרים לי, מה אני לא יהודי
אני יהודי כמוך רק שלא שומר שבת ועוד כמה דברים כי זה לא מתחבר אליי משהו כזה.
גם אם בהתחלה זה רק בשביל להתכתב זה תמיד יכול להוביל פתאום לשאלה אליי: אני רוצה להכיר אותך אפשר? משהו בסגנון הזה. והעניין הוא שאם באמת אני מתכתבת עם אנשים שלא בדעות שלי שהם בעצם של בורא עולם זה תמיד יביא לסכסוך. אני מדברת איתו על מה שנכון על פי האמת הוא מתחיל לאמר אבל אני לא מאמין. {חוצמזה שמאז ומתמיד היתי מנסה להחזיר בתשובה גם אנשים דרך האינטרנט} אז הייתי מנסה להוכיח לנסות להחזיר בני אדם למוטב אני לא רבנית ולא יודעת הכל ואני בסה"כ מתחזקת ואני בעצמי צריכה מישהו שיחזק אותי ולכן לא קל "להחזיר אנשים בתשובה" ולכן אם אני מתכתבת וזה מגיע לשלב שהוא רוצה להכיר אותי ובהתחלה היינו מתווכחים על דברים עקב זאת שזה נובע "מדיעות שונות" ובהתחלה זה היה מאוס איך הוא יכול לאמר דברים נוגדים את התורה. אז אי אפשר להיות עם מישהו שעלול רק להכאיב לי כי זה באמת מכאיב לדעת שיש טועים ככה בגדול בדברייי האמת שבו יהודי כן צריך ללכת וכשהוא אומר לי גם אני יהודי ואני רוצה להכיר אותך, כאילו שהוא פשוט אומר לי תני לי צאנס? גם אני יהודי? אז אני בעצם אומרת לו את מה שכתבתי כעת.
עכשיו לפעמים אני עושה "חישובים כאלה"---gt
לדוגמא יצא לי להתכתב עם מישהו לגבי ההתנתקות הוא לא מאמין בגבולות שהתורה אומרת לכן הוא בעד ואני נגד, או שיש איזשהו רב כמו שאני מאוד אוהבת את אמנון יצחק והוא לא. אז קשה להיות עם מישהו שלא בדעותי האמת ושלא אוהב את אותם דברים שאני דוגלת בהם ושהוא פשוט לא. מה אתם חושבים?
08/08/2005
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • דניאל01/09/2005 בשעה 17:09
  4

  למערכת האתר - תיקון טעות...
  אשמח אם תוסיפו לאחר הקטע: "ועפ"י השו"ע חושן משפט סימן שפח סעיף ט וברמב"ם הלכות חובל ומזיק (ספר נזקים) פרק ח הלכה ט" עוד קטע שנשתמט: "כל מי שאחראי לזה, מראש הפירמידה ועד מבצע הפקודה בשטח, נקרא מוסר. פירוש הדבר שהוא יצא מכלל ישראל, מותר לספר עליו לשון הרע (עין חפץ-חיים) אסור לאהוב אותו וחובה לשנוא אותו ("משנאיך ה` אשנא"), ספר תורה שכתב פסול וכו`... רק להכניס את הענין לפרופורציות." ע"כ.
  ולפני הסוגריים "(ועין שם עוד בדין מוסר)"
  תודה!

  הוסף תגובה
 • דניאל01/09/2005 בשעה 15:28
  3

  זעזוע עמוק
  גם אני מצטרף לעונים. יש לי רק הערה אחת לאלינור - כמעט והתפלצתי לקרוא מה שכתבת בסוף! לכלכת בגדול! מה זה "יש כל מיני דעות"? יש לך מושג על כמה איסורי תורה עובר כל מי שנותן יד לגירוש הזה? ראיתי מישהו שספר קרוב ל-20. בנושא הזה אין רב אחד שחולק! ועפ"י השו"ע חושן משפט סימן שפח סעיף ט וברמב"ם הלכות חובל ומזיק (ספר נזקים) פרק ח הלכה ט (ועין שם עוד בדין מוסר), וככל הידוע לי אין רב אמיתי אחד שמתיר ח"ו דבר כזה.

  הוסף תגובה
 • אלינור29/08/2005 בשעה 12:44
  2

  צודקת
  שני דברים :
  1. זה שאת לא מעוניינת להכיר מישהו שמבחינה דתית כמוך - את צודקת בהחלט , הרי אין מה לשעות בקטע הזה צריך התאמה , אם את כאן למטרה רצינית אץ צריכה מישהו שהוא כמוך +- מבחינה דתית , הרי זה לא הגיוני שהוא לא שומר שבת ואת חזקה יחסית , לא הולך ביחד , זה מתכון לגירושים ואיך בכלל תחנכו תילדים , ואז מה אם הוא יהודי יש עוד הרבה ושיחפש מישהי כמוהו ,
  ב. מאמי בקשר להתנתקות יש כל מיני דעות אז אל תגידי שהתורה אומרת נגד כי יש כל מיני דעות של רבנים , יש כאלה שאומרים כן ויש כאלה שלא .

  הוסף תגובה
 • שותף אוהב27/08/2005 בשעה 22:28
  1

  דעתי האוהבת
  לדעתי את צריכה לשאול שאלות כאלו רב או רבנית מוסמכים ולא כל מיני גולשים טירונים כמו שתמצאי כאן למכביר.

  לא כל-כך כדאי לקחת את נושא הזוגיות בקלות דעת, גם מה שאת עושה בנסיון לקרב אחרים ליהדות מבלי שאת תהי מחוזקת מספיק הוא לא חכם ועלול לרחק אותך מהיהדות במקום שתזכי לקרב אחרים, לכן עצתי האוהבת שיהיה לך רבנית עימה תתיעצי לעיתים קרובות.

  השם יברך אותך שתזכי לבן-זוג הטוב ביותר עבורך במהרה אמן!

  הוסף תגובה