חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

2 שותפים לו לאדם כדי שיתחתן

2 שותפים לו לאדם כדי שיתחתן


קטגוריה: כללי


אז גיל הנישואין עלה,,,,יש הרבה רווקים-רווקות בגילאים מעל 21...אין לי מושג למה ומן הסתם ישנן לכך כמה סיבות
אבל - צריך לזכור דבר חשוב , וזאת לכל התוהים הכיצד אנשים כה מוצלחים חכמים וכו וכו וכו לא מצליחים למצא את בן או בת זוגם???? והתשובה לכך בעיני היא די פשוטה - שניים שותפים לו לאדם כדי שיגיע למציאת "החצי השני" - הוא עצמו ובורא עולם !!! יש מי שצריך פחות להשקיע בחיפוש יש מי שיותר אך אם דרך חיפוש מסויימת לא הועילה צריך לחפש דרכים אחרות שלשמחתנו קיימות וכמובן מדי פעם לשים לב לעצמנו ולבחון אם אנחנו מסיבות שונות שקשורות לקשיים אישיים , נסיבות חיים ושאר עניינים מונעים מקשרים להיווצר או להמשיך בקיצור, כל מה שיש ביכולתינו לעשות. מעבר לזה, כאנשים מאמינים אנו יודעים שיש מי שמנהיג את העולם ומחליט מה יקרה מתי, מי יתחתן עם מי ומתי.....וכך יש מי שנקבע לו להתחתן בגיל 19 ומי שנקבע שנישואיו יתרחשו בגיל 24 ומי שיזכה לכך בגיל 33 וכו....ונכון, זה לא קל ,הרצון העז למשהו שיקרה ולא קורה גורם לעיתים לרגעי צער וייאוש והסביבה הביקורתית שבעיניה כל מי שקצת סוטה מהתלם או שאיננו נוהג תמיד "כמו כולם" ישר מתוייג כמוזר ובעייתי - חברה זו ממהרת לשים תוויות ותגים על רווקים ורווקות שבגרותם היא לא רק בנפשם ולחשוב שיש להם בעיות ולהעיר כל מיני הערות לא רגישות, לא ענייניות ולעיתים סתם מרושעות .. יש להזכיר מדי פעם לאותם אנשים חביבים אלו שיש מנהיג לבירה וכנראה הוא החליט שעוד לא הגיע זמננו להנשא למרות רצוננו העז והשתדלותנו הרבה ואנו שמים בו מבטחנו ומאמינים שהכל לטובה וזהו מהלך החיים שיועד לנו בעולם הזה, כך שאני לא מרגישה עצמי "רווקה מזדקנת בררנית" המתקשה במציאת בן זוגה אלא בן אדם המחפש את בן זוגו תוך אמונה ותפילה ותקווה...וכמו שתמיד אומרים "בזמנו" - בזמנו של בורא עולם, הזמן שהוא מחליט שעל אדם זה להתחתן ....
רק בשמחות.
18/05/2005
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • שירה30/05/2005 בשעה 15:09
  14

  למס` 13
  כאשר קוראים את התגובות של מס` 10 אפשר בהחלט להבין למה הוא לא התחתן עדיין , ותאמיני לי זה לא מאותן סיבות שהבנות לא מתחתנות (וגם לא מאותן סיבות שהבנים לא )
  הוא פשוט שונא נשים ואף אחת לא תהייה תאימה לו, הוא רוצה להתחתן רק בכדי להביא ילדים ותו לא, לא מעניין אותו דבר מעבר, מדבריו לא נראה שהוא מאמין בזוגיות מעבר לילדים.
  למס` 10 אתה צריך להבין שגם אתה תגיע לגיל שנשים פוריות כבר לא ירצו לצאת איתך (אה כן, אלא אם כן הן מאוקרינה, כמו שהצעת פעם באחת מתגובותך).

  הוסף תגובה
 • אורית29/05/2005 בשעה 15:30
  13

  למס 10
  אתה פשוט לא מרפה ,היום יש נשים שיולדות בגיל 40 ו44 ,זו ממש לא הבעיה ותפסיק לרדת עלינו
  למה אתה לא מתחתן או שאצליכם העניין פועל בלי הפרעות אז יש לך סמכות לדבר?
  די כבר נמאסת!!!!!!!!!!!!!!!
  אתה לא מתחתן מאותה סיבה שהבחורות לא מתחתנות כי עוד לא מצאת את האחת שלך
  והן לא מצאו את האחד שלהן
  ומספיק לקשקש שטויות....

  הוסף תגובה
 • פינוקיו26/05/2005 בשעה 03:10
  12

  למספר 10 הצדיק
  יישר כח גדול!
  אכן כן, כל מילה חקוקה בסלע.
  אל תיפגע מהביקורות שמופנות אלייך.
  חזק.
  ושהקב"ה יברך אותך ותזכה לחופה וקידושין במהרה.
  peace

  הוסף תגובה
 • יהודה25/05/2005 בשעה 18:00
  11

  למי שבאמת אוהב
  אני לא יודע מי את אבל החברה לפעמים מזה לא רגישה ואפילו לפעמים אכזרית בקטע הזה יתכן מאוד שמי שלא זכה עדיין להתחתן והגיע לגיל 25 ומעלה סובל במידה מסויימת של חוסר בטחון אבל הכי חשוב שהמשפחה לא תתחיל לנג`ז ולחפש פגמים יש תמיד לעודד או כדברי רבי נחמן שקל יותר למצוא פגמים מאשר דברים חיובייים ולכן לכל מי שבאמת אכפת ולא מתנשא עודד אמור מלה טובה אם באמת אכפת לך כי לי באמת מפריע שאני חצי בן אדם...
  אם לך חשוב עניין זה עזור לי לפחות להשלים את החצי של החצי שעוד לא שלם |סים-סם|

  הוסף תגובה
 • השם יתברך אוהב אמת25/05/2005 בשעה 10:22
  10

  זה אני הנודניק שכותב על פוריות האשה
  בס"ד
  זה אני שכותב הרבה בעניין פוריות האשה
  וגם כתבתי את תגובה 4 ו - 7.
  אין חלילה בכוונתי לפגוע.
  וגם יש כמה שביקרו אותי בצורה פוגעת.
  אבל חייבים לגלות ולפרסם את הבלוף הזה שאשה יכולה ללכת בכל גיל וכל מיני שטויות ושקרים ולהתלות במקרים יוצאי דופן.
  ותאמינו לי שבעוונותי המרובים גם אני לא טלית שכולה תכלת.
  אבל במקבץ הזה , נתקלתי גם בבחורות שכתבו בענווה, ובאמת , ובצעקה חרישית מקירות ליבם. כולל אלה שביקרו אותי.
  ואני מעריך אותן ומאחל להן ישועת השם.
  בתור רווק לא צעיר ,בעוונותי במרובים , עם
  נסיון לא מבוטל, בחורות שהורידו את הגאווה ואת ה"אני" הישות והגאות של מגיע לי ואין כמוני
  ורדיפה אחרר חומרנות ותאוות בצע של איזה חיפוש אחר מצליחן וכו` זכו להתחתן.
  ויש גם בחורות שאני דחיתי והן רצו אותי והן התחתנו ויש להם משפחה וילדים ב"ה, ואיפה אני? משוטט באתרי הכרויות .
  אבל בכל זאת , עם כל הכבוד, ושוחחתי עם אנשים שקצת מנוסים בעסקי שידוכים שבגיל יותר מבוגר יש בעייה של בחורות מבוגרות שמאוד מאוד קשה להבין אותן.
  מנסיון , רוב הבנות שנפגשתי איתן אחרי 30 , ולא חסר כאלה שלא רצו אותי כמו שלא חסר כאלה שלהפך שאני זה דחיתי.
  מנסיון ,הן לא מתחתנות ויושבות שנה אחר שנה.
  וגם משיחות עם מביני עניין , בעלי נסיון, רובן אולי כמעט כולן , מדובר על העקשניות,
  הבררניות , בעלות הדרישות , כמעט כולן לא נישאות מעולם ולא יודעות בחייהן מה זה משפחה וילדים.
  קורה משהו בלתי מובן עם בחורות מעל 30.
  אני יודע שגם הבחורים , לא חסר להם, ויש צדיקות שרוצות ודוחים אותם , אלה בסוף לרוב כן מתחתנות, לוקחות איזה משיהו שעובד בסופרמרקט למשל , בלי גאווה, ויש להן משפחה.
  מה שווה השכלה , כסף , מראה נאה בלי משפחה? תאמינו לי שה` עדי, שקשה לי לכתוב את זה, דוקר לי כשאני כותב את זה.
  המראה הנאה נעלם, יש בחורות בנות 35 שחושבות שהן נראות בנות 20 , לא צריך לחיות באשליות.
  מי שקצת מוריד את האף מתחתן , אלה שהולכות עם גרון נטוי ומורם , רובן , אחרי גיל 30 פלוס גולשות בבטחה לגיל 40 , השנים עפות בלי להרגיש, ומשם הדרך סלולה לרווקות לכל החיים , עם פנטזיות ודמיונות ש"היום יש טיפולים"
  כולי תפילה לבורא עולם, שישמע צעקתינו , נדע שהסתבכנו ואנו ב "ברוך" (צרה באידיש)
  חטאנו , יש עלינו קטרוג בשמים, אבל שילמדנו עלינו זכות בשמים עד שירד השפע מלמעלה.

  הוסף תגובה
 • כותבת המאמר25/05/2005 בשעה 01:16
  9

  תגובה למשה וסתם אחת מכותבת המאמר
  ציינתי במאמר ש:"..וכמובן מדי פעם לשים לב לעצמנו ולבחון אם אנחנו מסיבות שונות שקשורות לקשיים אישיים , נסיבות חיים ושאר עניינים מונעים מקשרים להיווצר או להמשיך .." ובודאי שעלינו מוטלת האחריות לעשות דברים ולא רק לחכות שמשהו יקרה ועשיית דברים על כל המשתמע מכך בכל מיני היבטים ובעיקר על כל אחד להיות אמיתי עם עצמו ולדעת לתת ביקורת עצמית ולהשאר עם ראש פתוח מבלי להנעל על כל מיני פרטים ומעבר לעשיית מקסימום לא נותר בעיני אלא להאמין לטוב...
  לסתם אחת.. אמנם אני קצת יותר צעירה אך בהחלט עלו בי כמה פעמים הרהורים ומחשבות שמא מה שיועד לי זה לא למצא חלילה את בן זוגי
  אך מכיון שגישה זו די מתסכלת ומייאשת אותי אני משתדלת להסיט מחשבות כאלו ממוחי ולחשוב חיובי , להתפלל שאקבל כוח כדי שאמשיך להאמין שאכן אני אזכה להקים משפחה, אני באמת מאוד מבינה אותך ויודעת שחלק מעבודת ה` זה להתפלל לקבל כוחות ואמונה כדי לקיים
  אותה ובסופו של דבר אני רוצה להשאר אופטימית ולהאמין שהרי בסופו של דבר ברגע שאני יודעת שאני שלמה עם עצמי ועושה את כל שביכולתי הרי שעומדות בפני שתי ברירות שהן להתייאש או להאמין ואני מעדיפה להאמין לא כי זה יותר קל או פשוט וכו אלא מפני שהאופציה האחרת משקיעה אותנו מטה מטה.. כל אדם וההתמודדות לה הוא זוכה.. פשוט נראה לי שאין לנו ברירה אלא לדבוק באופטימיות בשארית כוחותינו ולנסות לנווט את רגשות התסכול לאפיקים אחרים .. מרוחקים .. אני יודעת שמאוד קל לדבר ולתת עיצות והיישום הוא הקטע הקשה בסופו של דבר את כל הדברים שכתבתי כאן אני משתדלת להגיד לעצמי כל הזמן וליישם {זה לא אומר שא"א מדי פעם להיות מתוסכלים ולתת לרגשות לצאת , בעצם עדיף שהם יצאו כדי שנשחררם לחופשי וניתן מקום לרגשות שמחים ואופטימיים להכנס, לשחרר קיטור ולהתמלא בטוב}

  הוסף תגובה
 • סתם אחת24/05/2005 בשעה 22:31
  8

  לכותבת המאמר ומס` 2 ו- 5
  אתם כותבים על אמונה, בכזו פשטות כאילו זה נורא קל, רק להאמין והכל יהיה בסדר, תמיד האמנתי שאתחתן, לכל המאוחר בגיל 23 24- והשנים נוקפות וכל פעם אני מאמינה שזה כבר מגיע , אף פעם לא היה לי ספק, והיום בגיל 34, כאשר מסביבי רווקים ורווקות בסביבות גיל 40, קצת קשה לדבוק באמונה,זו השנה הראשונה בחיי שאני חוששת שמא זה לא יגיע, ואין לכם מושג כמה נוראית ההרגשה.
  בחודשים האחרונים הכרתי חמישה בחורים, שעם כל אחד קיוותי ורציתי שזה ימשך, אך הם לא טרחו אפילו להרים טלפון ולומר שזה לא מתאים, יש ל כם מושג איך זה להמתין יום יום לטלפון שלא מגיע, ואחרי 3 -4 ימים כאשר אני מתקשרת אני שומעת תירוצים שונים שכרגע הם בתקופה נורא לחוצה ולא מתאים להם וכו`.
  לו רק היו טורחים להרים טלפון אחד אחרי הפגישה ולומר שזה לא מתאים.
  לכותב תגובה מס` 5 - הרבה פעמים אתה כותב דברים של טעם אבל כאשר פעם אחר פעם בכל התגובות שלך אתה מכניס את נושא - הפוריות ואתה מאשים רק את הנשים במצב הזה, התגובות שלך הופכות לבלתי שוות התייחסות, נראה שיש לך גישה כלכך שלילית לנשים, אתה פשוט שוכח למה אנו כאן, מותר לבא בטענות אבל לאור העובדה שז ולא התגובה הראשונה שלך באותה המתכונות - נראה שמזמן עברת את גבול הטעם הטוב.

  הוסף תגובה
 • השם יתברך אוהב אמת24/05/2005 בשעה 19:00
  7

  סיפור מרבי זונדל הצדיק זי"ע
  את הקטע הבא העתקתי מתוך הספר "תנועת המוסר", כרך א, עמ` 106. הוא מדבר על ר` זונדל מסלנט, רבו של ר` ישראל סלנטר: "כשהגיעה בתו לבגרות ולא מצא לה שידוך בירושלים, קיבל על עצמו לקחת לה לחתן את הבחור הראשון (!!!) שיזדמן לו עם שיירת העולים הראשונה שתבוא ממדינתו, יהיה מי שיהיה, משום מאמר הגמרא: "בתך בגרה - שחרר עבדך ונסיב לה" (פסחים קיג.). וכשבאה שיירה מליטא, יצא ר` זונדיל, ביחד עם עוד מבני ירושלים, לקבל את פניהם עד כפר מוצא, כנהוג בימים ההם, ומצא ביניהם בחור אחד בשם נטע נוטקין. הבחור הזה היה לבוש כפועל, ועשה רושם כאיש פשוט ועם הארץ. רבי זונדיל התחיל לתהות על קנקנו בדבר אישיותו וייחוסו, אבל הוא השתמט מתשובה. הבחור הסכים להצעת רבי זונדיל להשתדך עם בתו, כתבו תנאים וקבעו את זמן החתונה. ורק ימים אחדים לפני החתונה התגלה, שהוא נכד הגאון בעל "שאגת אריה" והוא תלמיד חכם" [ראה "הצדיק רבי זונדיל" עמ` כב].
  עד כאן ציטוט שהעתקתי מאתר אינטרנט.
  למי שזקוק להסבר הגמרא אומרת
  "בתך בגרה - שחרר עבדך ונסיב לה" (פסחים קיג.).
  אם אדם רואה שבתו מתבגרת שישחרר את עבדו ויחתן אותה. עבד זה לרוב מישהו שהסתבך בחובות או בגניבה (!!!) ולא יכל להחזיר ונאלץ למכור עצמו לעבד לשם חובותיו או גנבתו.
  בקיצור ממש מצליחן מהמדרגה הראשונה.
  איזה טייקון הייטק או רופא או אולי מנכ"ל מייקרוסופט ישראל :).
  אף על פי כן אומרים חכמינו הקדושים בגרה בתך, אם יש לך עבד , שחרר אותו ותחתן אותה עם העבד.
  שוחחתי עם יהודי תלמיד חכם ופיקח שאמר לי שבגמרא כתוב שאשה לא יכולה ללדת מעל 40 (חוץ מיוצאי דופן ) ומהנסיון גם אחרי 35 ,
  בעיקר מי שלא ילדה מעולם , הרבה לא מצליחות .
  מדובר ביהודי תלמיד חכם שבקיא בהווית העולם והוא אמר לי מידיעה שגם כיום למרות כל "הטפולים" כביכול אין לרופאים פתרון לבעיית גיל האשה וכדי להשלות בחורה מבוגרת בעלת קשרים ואמצעים, לתת לה הרגשה של מין "כאילו" כזה . משתילים לה ביצה מאשה אחרת , אבל התורמת ביצית היא האמא האמיתית וגם האשה יודעת בתוך תוכה שברחמה גדל ולד שאינו שלה.
  כבר גיל 35 הוא גיל בעייתי ,ולא מחזיקים בחורה בבית בכלל בגילאים אפילו מתקרבים לאלה. עם פוריות לא משחקים, מי שאוהב להמר שיהמר בקזינו ביריחו , פוריות של בחורה זה לא נושא להימורים כי את שנות הפוריות של האשה אי אפשר להחזיר אחר כך .
  המצפה לישועת ה`.

  הוסף תגובה
 • משה24/05/2005 בשעה 18:54
  6

  בטחון
  בטחון אין הכונה לאמר שלא לעשות ביקורת וחשבון נפש אם אני הולך בדרך הנכונה, ממה שכתבת נראה שהאדם צריך להשאר עם הרשימה שיש לו ביד ולבדוק ב"שוק" עד שימציאו לו את העלם או העלמה הנדרשים, והוא תולה זאת בבטחנו מנין הבטחון שזה הראוי לך או המתאיפ לך אולי הוא אדם אחר, ברור שצריך בטחון אבל לא שהבטחון יהיה כיסוי לעומדנו במקום, ובכלל קשה לי עם אנשים שמצקים את מידת הבטחון כמפלט כיון שמעטים הם האנשים שחיים על פי מידה זו, אני לא מכיר אותך בנקודה זו אולי אני טועה, אבל בכל אופן צריך לעשות ביקורת אישית למה האדם עדין רווק בגילו ובמה הוא טועה גם זו עבודה בדרכי ה`, וזהו חלק מהבטחון.

  הוסף תגובה
 • מישהו24/05/2005 בשעה 14:35
  5

  פינוקיו צודק

  בחיאת ג`פטו
  פינוקיו צודק!!

  הוסף תגובה
 • השם יתברך אוהב אמת24/05/2005 בשעה 14:07
  4

  לא לסלף את עניין האמונה
  בס"ד
  יש תופעה של בחורות מבוגרות בשנות השלושים שמדברות על אהבה , אמונה, התאמה.
  אבל זה הכל בלוף ושקר , רדיפה של חומרנות בתחפשות של אמונה ואהבה וכל מינים מילים בלי תוכן פנימי.
  גבירותי ורבותי אני מדבר על רווקות מעל גיל 30 וגם רווקים בגיל הזה ואף יותר.
  קודם, אם הגענו למצב הזה צריך להודות שאנו בבעייה רצינית. אין צרות ויסורים בלי חטא ועוון.
  זה בחטאנו ועוונותינו המרובים שהגענו למצב הזה.
  ברגע שאדם מתוודה ומודה כבר נאמר "מודה ועוזב ירוחם"
  כבר ברגע שאדם מודה להקב"ה שהוא חטא , אפילו אם קשה לו לעזוב , כבר השם אומר למקטרגים שבאים לספר לו שהאדם חטא , כבר שמעתי ולא מקבל את הקטרוג.
  הצדיקים מסבירים שזה כמו מישהו שמספרים לו סיפור שהוא כבר שמע , הוא לא מתעניין ואומר כבר שמעתי.
  צריך לדעת שלא מדובר רק בדחייה של גיל הנישואים.
  יש כאלה ,שהשם ישמור אותנו, שלא מתחתנים ונשארים ככה עד הסוף .
  בחורות מסיימות לרוב את תקופת הפוריות שלהן בשנות השלושים המאוחרות.
  למרות כל השקרים וההכחשות , כי בחורות מבוגרות לא רוצות לקבל את האמת המרה, אבל בסוף שנות השלושים החל מגיל 35 בממוצע מתחילה ירידה דרסטית ביותר ביכולת הפוריות של האשה .בגיל 40 רק אחוזים ספורים של הנשים בעלות יכול פוריות, שלא לדבר על אחוז הפלות גבוה , וסיכוי גבוה ללידת ילדים בעלי מומים, ה` ישמרנו , ויאמר למשחיתים די , והוא רחום יכפר עוון ובמיוחד בזכות הצדיקים ר` מאיר בעל הנס (יום ההילולה אתמול) ורשב"י (יום ההילולה יום שישי הקרוב)
  אנו אומרים בקדיש "בעלמא די ברא כרעותיה וימליך מלכותיה" מסביר רבי נחמן מברסלב , בזה שאנו מקבלים את רצון השם שהוא ברא את העולם כרצונו, אז אנו זוכים להמליך את השם בעולם. כרצונו פרוש שמוצאים את מה שיש במציאות. לא לחפש עשיר ומצליחן ולהלביש את זה כאילו באמונה. זה סילוף של האמונה הקדושה.
  הבחורים והבוחרות (עם ואו) שאנו מוצאים באתרי הכרויות , ושמציעים לנו כל מיני שדכנים חובבים למיניהם - "זה מה שיש" . לא מה שקיים בדמיון שלנו.
  באתר השכן נמצא את אותם הצעות.
  יש כאלה שאפילו ניסו בחו"ל. אבל אמריקאי עשיר ונאה מחפש בחורה צעירה בת 20 פלוס ולא בת 30 פלוס. יש בנות שכועסות על שדכניות חובבות בגלל הצעות כאילו לא מספקות.
  רבותי גם באתרי הכרויות וגם אצל שדכנים תמצאו רק את מה שיש במציאות ולא בדמיון.
  ישועת השם כהרף עיין.

  הוסף תגובה
 • אנונימי24/05/2005 בשעה 10:02
  3

  היי
  קודם כל, אני מאחל לך למצא את זיווגך במהרה.

  חוץ מזה, אסור בשום פנים ואופן לתת לאדם אחר לנהל לך את החיים, ולא להתייחס להערות ולסטיגמות. האדם יראה לעיניים וד` ללבב. זהו מי שחושב שהוא נעלה יותר בזכות מזלו הטוב אז הוא אדם קטן, מי שהוא באמת נעלה יותר שהצליח לעבוד על מידותיו לעולם לא יחזיק מעצמו כטוב יותר מאחרים, יש קשר הפוך בנושא הזה.

  רק כשמתחילים להתנהג לפי הדרך שאת חושבת שהיא הנכונה ולא על פי חלילם של אחרים ...רק אז מצליחים, החיים מהנים יותר, כי עושים מה שחושבים שהוא נכון (ולא שמישהו אחר חושב), וגם הבונוס הגדול ...הדברים פשוט עובדים יותר טוב.


  נ.ב. אני לא מדבר על "לעשות מה שרוצים מתי שרוצים" אני מתכוון למצב שבו המטרות זהות, רק שאת אמורה לבחור את הדרך, ולא מישהו אחר.

  מי שחושב שבגלל שאת לא נשואה את פחות טובה, הוא לא חכם במיוחד, מה עדיף?...להתחתן בדיל צעיר עם מישהו שאמרו לך להתחתן איתו, לא לאהוב אותו ולהיות אומללה כל החיים, או אפילו להתגרש אחרי כמה שנים?....או להתחתן טיפה מאוחר אבל מתוך בחירה אישית והבנה שיש צורך להשקיע, אז נכון שאהבה יכולה לבא אחר כך, אבל אם יש בסיס אישי ומוכנות נפשית היא תבא מוקדם יותר,
  הקב"ה מזווג זיווגים, כל אחד וזמנו, למרות כל הכאב שבדבר, מה שאכן כן צריך לדאוג זה לא לדחות אנשים על הסף, כי כך עלולים לפספס את הזיווג....טוב זו תורה שלמה , ולא זה המקום לכתוב עליו.

  הוסף תגובה
 • פינוקיו24/05/2005 בשעה 09:48
  2

  סוף סוף
  את יודעת משהו.
  זה מה שתמיד אני כותב כאן, ואף אחד לא קולט את זה. פשוט מדהים איך באתר של דתיים, כל כך הרבה מתעסקים בטפל. אני המום מהכתבות של עיצות כמו "איך לשפר את כרטיסך האישי" וכיוצא באלו.
  וסוף סוף, כתבת כמו שצריך! אמונה.
  ביטחון. יש בורא, יש נברא.
  איפה הדת חבר`ה....
  רק כסף, יופי, תואר.
  חלאס עם החומריות- תתמקדו באהבה ובאמונה -כל השאר יבוא ממילא.
  peace

  הוסף תגובה
 • אבי24/05/2005 בשעה 08:14
  1

  תגובה
  בס"ד
  שלום אנונימית
  לפעמים השותף השני(הקב"ה) נותן לאדם רמזים
  עבים אך הוא בשלו ולכן זה גם מתעכב
  מכיר את הסיפור שאיש אחד שט בסירה והיתה סערה בים והוא עומד לטבוע ומתפלל לקב"ה שהוא זקוק לעזרה פתאום באה איזה סירה באה להציל אותו הרב חובל מושיט לו יד אך זה שעומד לטבוע בים לא נותן לו יד מחכה לקב"השיעזור לו והולך לעולמו בשמיים הוא רואה את הקב"ה אומר התפללתי למה לא עזרת לי ? הקב"ה
  אומר לו טיפש שלחתי לך מישהו למה הושטת לו יד ???
  זה המשל הנמשל הוא שאנחנו פה מנסים ולפעמים לא מתייחסים בכלל אפילו לא לשלילה
  ואח"כ באים בטענות אז בנות ובנים תענו תענו אפילו שאינכם מעוניינים ולא מתאים
  בשורות טובות
  אבי

  הוסף תגובה