חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

תופעה מעניינת

תופעה מעניינת


קטגוריה: כללי


שמתי לב לתופעה מעננינת.כשלמדתי בישיבת הסדר כשבחור אחד היה מתארס ,היה לאחר מכן גל של אירוסין.כמו איזו תחרות סמויה שהחבר שלי לא יכול להשאיר אותי מאחור.כשחבר מתחתן פתאום יש גל של חתונות של חברים שלו.כולם באותה קבוצה.כולם רוצים להתקדם באותו הקצב וזה מדרבן את האחרים.מפעיל עליהם לחץ לא להיות מאחור.זה טוב וגם לא טוב.טוב שיש את אותו לחץ.אבל זה לא טוב אם אתה מתחתן רק בגלל שהחבר שלך התחתן ולא בגלל שאתה הגעת להחלטה פנימית שזה מה שאתה רוצה.
תמיד מסתכלים על הרווק/ה בציבור שלנו כעל אדם חריג,מסכן שמשהו לא בסדר איתו.כי כל "הנורמליים" כבר התחתנו ומה קרה לו?כנראה משהו לא בסדר אצלו.ואז אתה מרגיש רע כאילו כל העולם מדבר עליך.אתה בא לחתונה וכולם אומרים לך "בקרוב אצלך".מן רחמים צדקניים עליך.
זה קורה במיוחד בציבור הדתי.כמו בכל החיים, חברים רוצים להתקדם ביחד. אם זה בלימודים.אם זה בעבודה.כשהחברים שלך מתחתנים ואתה לא מתחתן אתה מרגיש איזו שהיא החמצה שאתה לא עומד בציפיות החברתיות וזה מתסכל ,כי כמה שאתה רוצה להתחתן זה לא הולך לך.אתה מרגיש כמו לוזר.
13/05/2005
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • עמיחי18/05/2005 בשעה 22:25
  2

  דוקא לפי דעתי
  הבעיה היא בהפניית המבטים ימינה ושמאלה...
  מה אכפת לך מה אחרים עושים ולאם ובאיזה קצב הם מתקדמים?

  הוסף תגובה
 • אבי18/05/2005 בשעה 03:39
  1

  נכון מאוד
  אתה צודק מאה אחוז למעשה את מה שכתבת כבר אמרו חז"ל במדרש רבה שאלמלא הקינאה לא היה אדם בונה בית ונושא אישה ומביא ילדים וכו` כל העולם הזה מושתת על היצר הרע רק שצריך לקחת ממנו במינון הנכון לא פחות ולא יותר וזאת עבודה קשה. תאר לעצמך שלא היתה תופעת הקינאה "להם יש(אישה,ילדים וכו`) ולי אין" כמה אידיאליסטים היינו צריכים להיות כדי להקים תא משפחתי. ומאידך גיסא הסתכלות החברה עלינו ברחמנות מזוייפת נובעת ג"כ מתחושת ה-"לי יש" אולי גם לך יהיה. ולסיכום כל הרע הזה שאופף את תחרות הזוגיות יש בו קצת טוב אמנם הטוב בלוע ומוסתר אבל איך אומרים "אלה החיים".

  הוסף תגובה