חיפוש

  • חיפוש באמצעות כינוי
  • חיפוש מהיר
  • חיפושים שמורים
  • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

    לדוגמא: יעל_1, משה2345

  • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

    יצירת חיפוש חדש >

זמן איכות

זמן איכות


קטגוריה: כללי


לפעמים אני מוצאת את עצמי רצה אחרי מרתון החיים. גומרים משימה אחת ועוד לפני סיומה עומדת משימה נוספת. גם כשאין לך עדיין משפחה שאותה אתה צריך לנהל. החיים מאתגרים אותנו ולפעמים גם תובעניים, ובכל זאת בין זמן איכות החיים שלהם כל נפש זקוקה למרתון החיים הפער דל.

מאידך, כשאני מסתכלת על הצד השני של החיים ורואה גם את כל הדברים הקסומים שיש בהם,הם מעוררים השראה. לדברים הקסומים האלו כל אחד מאיתנו כאדם זקוק להם. לפעמים נדרש מאיתנו לקחת פסק זמן ממירוץ החיים וליהנות מכל הדברים היפים שיש לנו בחיים. אותם אנחנו יכולים ליצור בעצמנו, או פשוט להיות קשובים לצרכינו הפנימיים ולאפשר לעצמנו אתזמן האיכות הזו.

הקושי מתעורר כשיש לנו כבר משפחה ויש לנו עליה אחריות. ההורים פעמים רבות עובדים שעות רבות בחוץ. לקראת הערב מגיעים הבית והילדים עד אז בידיה המסורות של המטפלת או במועדוניות של בית הספר או בחוגים. השאלה המתעוררת היא האם אנחנו קשובים באותה סיטואציה לא רק לזמן האיכות שלנו אלא לזמן האיכות עם הילד?

כיום, כשמירוץ החיים לא נותן לנו כל כך מנוחה, קשה לנו להקדיש זמן לעצמנו ולצערי, פעמים רבות גם קשה להקדיש את זמן האיכות עבור ילדינו. הילד זקוק לזמן איכות עם הוריו והשאלה הנשאלת היא: איך הורים לילדים יכולים לעשות זו במהלך השבוע יחד עם חייהם התובעניים? אם רוצים אז אפשר!!!תזכרו לאורך כל הדרך "שאין דבר העומד בפני הרצון" גם אם ניצב מולו קושי".

את זמן האיכות לילדים אפשר להעניק ע"י אטרקציה משפחתית כגון: משחק או יצירה ביחד בשעות הערב,ארוחה משותפת, יציאה לבית הגלידה או למסעדה, הצגה....
האפשרויות הן רבות וצריך לראות איך ההורים יחד עם ילדיהם מוצאים לכך את הזמן. זמן איכות עבור עצמנו ועבור ילדינו יפתחו את המערכת היחסיים המשפחתיים , את הקומוניקציה בין ההורה לילד ובין הילד להורה, את השייכות למשפחה ואת ההתפתחות התקינה של כל ילד ביצירת האימון והקשר בהוריו.

בטוחה ללא צל של ספק, שעם קצת מאמץ יהיה אפשר למצוא את זמן האיכות עבורנו ועבור ילדינו.

שתהיה הצלחה לכולנו.

בברכה,
misrad- עובדת סוציאלית על פי החוק- מדריכת משפחות לגיל הרך
04/09/2015
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה