חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

אפשר לחיות אחרת אם רוצים

אפשר לחיות אחרת אם רוצים


קטגוריה: כללי


בני אדם מתבגרים ויוצאים אל חייהם. הקן מתחיל להתרוקן. הבוגרים מנסים להתרומם עם כנפיהם. השאלה הנשאלת האם הם מסוגלים? האם ניתנו להם הכוחות לכך? האם הפנימו את עקרונות וערכי הבית שבהם גדלו, או שמא ההפך?

מטרתם הנורמטיבית של ההורים לראות בהצלחת ילדיהם.
אדם שגדל בבית שיש לו אמצעים ולהוריו יש אפשרות לתמוך בו, אז הוריו יעניקו עבורו תמיכה עד שיצליח לעמוד על רגליו לבד ובכוחות עצמו. זו תהיה השמחה האמתית של ההורים לראות שילדם הצליח לבנות את ביתו. במצבים רבים הצלחתם של הילדים היא ההצלחה של ההורים.

בניגוד לכך, ישנם בני אדם שינסו בכוחות עצמם לשחות בתוך הים. אינם יפילו את האחריות המוטלת על חייהם על הוריהם. הם ילמדו ויעבדו,או שיחליטו רק לעבוד וינסו להסתדר עם חייהם. הם בתוכם יודעים שכל החיים הוריהם השקיעו בהם ועתה הגיע הזמן לעמוד על הרגליים מבלי להכביד על ההורים היקרים. אין אפשרות להורים לדאוג לילדם לדירה.

עובדה זו כשלעצמה לא פשוטה היות והיא דורשת מהזוג הצעיר להתמודד עם אתגר חיים מורכב ולא פשוט בכלל. מצד שני, החיים שבהם גדלו חישלו אותם ואילצו אותם להתמודד עם האתגר הזה. הם יחיו בשכירות ובצורה מכובדת והעיקר לא ייכנסו לחובות. ישקיעו בילדיהם. ילדיהם ילמדו מקצוע לחיים ויאפשרו להם לשחות יחד עם הגלים שלא תמיד שקטים, אלא לפעמים הומים. המודל האישי שההורים יקנו לילדיהם מגיל קטן יהווה מודל לחיקוי ולחוסן נפשי מול סערות החיים שניצבים מול הילד הבוגר שיוצא לחייו.

לעומת זו, יכולים להיווצר קונפליקטים בין הזוג הצעיר להוריהם. הזוג הצעיר חושב שמגיע להם הכול. אין להם תמיד את התובנה שאין ההורים מסוגלים לרכוש עבורם דירה או לשכור עבורם דירה. אפשר לפתור בעיה זו באמצעות שהזוג הצעיר לא יפיל הכול על כתפי הוריהם וייצאו בכוחות עצמם לעבוד בשוק החופשי. בשביל זה צריך פוטנציאל עקביות התמדה והמון תמיכה הקשבה ופתיחות בין בני הזוג.

עלינו להבין שיש הורים שגידלו והשקיעו בילדיהם את הכול ועתה כשהם בוגרים מחובתם האישית של הבוגרים לקחת אחריות על החיים האישיים שלהם. להקל על הוריהם ולאפשר לעצמם לקפוץ לים ולשחות עם הגלים. בני אדם שאין להם אפשרות לקבל סיוע מההורים, שלא יפחדו משנויים. לא לחשוש מעבודה קשה. בשביל להצליח צריך להשקיע, כן להשקיע, אבל המון ים של אנרגיה!יתחילו לעבוד ואז כל הקושי של חייהם יתגמד מול ההתמודדות עם האתגר הגדול של חייהם.

אני מכירה זוגות מקסימים ומדהימים שהצליחו להקים בתים לתפארת בעשר האצבעות שלהם. אפשר לחיות אחרת אם רוצים.

חורף של: שלום, הדדיות, אחדות, לכידות ובריאות,יעבור על כול עם ישראל כאחד: אמן

שבוע מקסים ומאתגר.
misrad - עובדת סוציאלית
23/02/2015
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • שווה עוגיה23/02/2015 בשעה 21:46
  1

  הי מיס רד,
  לא הבנתי את העמדה שלך. אם יש להורים כסף והם לא נותנים לילד, אז בצדק הילד גם לא חייב להם כלום. וכי יתכן שההורים קיבלו בירושה דירה, או שילמו על דירה שליש מהמחיר שדירות עולות כיום או רבע מהמחיר של השכירות בימינו, ועכשיו הם מטיילים להם בחו"ל, ומטיפים מוסר לילדים שלהם?! וודאי שהם לא מוסריים וחצופים. הכלל הורה שחושב שילד זה משרת אישי שהתורה הכפיפה לו, הוא טועה.
  יתנו יקבלו, לא יתנו לא יקבלו. החיים זה הדדיות, ולא משנה אם זה משפחה או לא.
  נ.ב: יש גמ' מקברית שאומרת שצריך להכיר תודה להורים שמתים, שבזכותם אנחנו חיים - פירושו שיוצאים מחובות..

  הוסף תגובה