חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

תתבונן אל עיניו

תתבונן אל עיניו


קטגוריה: כללי


התרבות, המשפחה, החברה, הסביבה ובית הספר שבו האדם למד משפיעים על זהותו. בני אדם חיים בחברות שונות. לכל חברה יש את הערכים וההשקפות שלה. כל חברה בונה לעצמה על פי זהותה את השקפותיה וערכיה. זהותה נבנית מתוך התבוננות של עיניה אל עצמה.

אדם דתי שמחליט להיות חופשי או אדם חופשי המחליט לחזור בתשובה, זו בחירתו החופשית ועלינו לכבד את בחירתו. השאלה הנשאלת מה קורה לנו כשזה מתנגש עם הערכים או ההשקפות של חיינו?

חלק מבני האדם ימהרו להסתגר בתוך עצמם בכדי להימנע מהמאבק של התנגשות הקונפליקטים המנוגדים. אחרים ללא מחשבה ינאמו נאומים ולא ישימו לב למה שמתרחש עם האדם ממבט עיניו. אחרים יתנכרו אליו ובכך יגרמו לבידודו וירמסו את נפשו. ינעלו את הדלת בפניו וידחקו אותו לפינה מעורפלת וכואבת,ובכך ימנעו ממנו את גיבוש הזהות שבעיניו ומעצמם את הרגישות הרב תרבותית.

בניגוד לכך, יש בני אדם שיקבלו אותו כפי שהוא, גם אם ערכיו מנוגדים לערכיהם. הם יתנו לו כבוד שמגיע לו קודם כל כאדם באשר הוא אדם. יתמכו בו ויאפשרו לו לצמוח. אינם שוכחים שהוא עדיין נער צעיר ומתוקף חובתם לשמור ולהגן עליו. הם לא מעוניינים שילדם ינשור לרחוב ולפיכך יכבדו את בחירתו. יעניקו לו חום ואהבה יחד עם הצבת גבולות ברורים.
לעומת זו, שילדם יתבגר ויהיה אחראי על מעשיו,יתמכו בו ויכבדו את בחירתו מתוך רגישות רב תרבותית, היות וזו בחירתו החופשית וזו הזהות שגיבש לעצמו. תמיד הילד יישאר ילדם האהוב ולא משנה איזה זהות גיבש לעצמו!

אדם שבנה את זהותו מגיע להחלטה כיצד יחיה את חייו. יכול להיות מצב שבו האדם יחליט לחיות את חייו אחרת מהתשתיות שעליהם גדל, כל עוד שהוא לא פוגע בערכיה של מדינת ישראל. לדוגמה: אדם דתי שהחליט להיות חופשי או אדם חופשי שהחליט לחזור בתשובה ולהיות דתי. מתוקף תפקידנו כבני אדם, כהורים וכאנשי מקצוע לתת כבוד לאדם בבחירותיו החופשיות, לקבל אותו כפי שהוא. לאפשר לו לגבש את זהותו בדרך שבה בחר ולתמוך בו.

מאחלת לכולם חורף בריא,
שבת שלום ומבורך,
misrad- עובדת סוציאלית
27/11/2014
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • misrad_123414/12/2014 בשעה 19:59
  4

  ערב טוב לך,
  אבקש בבקשה לא להשאיר עבורי הודעות כאלו בתוך הכתבות שלי.

  זה לא מכבד ולא מתאים לתוכן הכתבות.

  אפשר לשלוח לי פרטים לכתובת (בלבד) שמופיעה בכתבה.

  כרגע, אני לא מגיבה לפניות של פנויים בדואר האלקטרוני שלי. מגיבה רק להודעות הקשורות לתוכן הכתבה, ולא לכולן. כרגע נמצאת בהפסקה.

  תודה על ההתחשבות.

  ערב מקסים,
  misrad- עובדת סוציאלית

  הוסף תגובה
 • Brenda10/12/2014 בשעה 17:21
  3

  שלום,
  אני שמח ליצור איתך קשר, השם שלי הוא ברנדה, אני מבקש לחבר כנה אני צפיתי בפרופיל שלך ולהיות להתעניין, זה יהיה תענוג להכיר אותך יותר להשיב להודעה שלי ([email protected]) ממתין האלקטרוני שלך כדי לספר לך על עצמי.
  ........................................................................

  Hello,
  I am pleased to contact you, My name is Brenda, i seek for honest friend i viewed your profile and be become interested, it would be a pleasure to know you more reply to my email ([email protected]) Awaiting your mail to tell you about myself.

  הוסף תגובה
 • שווה עוגיה02/12/2014 בשעה 22:30
  2

  ושכחתי להתייחס לעצה המרכזית שנתת- להסתכל לתוך עיניו.
  אבל הבטריה כמעט נגמרה. אני אעביר לך את הדיבור בטלפטיה.

  הוסף תגובה
 • שווה עוגיה02/12/2014 בשעה 22:21
  1

  ואו, את מפציצה בפצצות עומק. עווכל עד לא סיימתי לעכל את הכתבה על המסכות עדיין.
  על כל פנים, נראה שבכתבה כאן כוונת להלכה. אומנם בשו"ע כתוב להרחיק את הבן הסורר כדי שלא יקלקל את האחים שלו, כמו שבאמת רואים מעשים שבכל יום לצערנו. אבל בימינו, עם ירידת הדורות שפשה הנגע בכל, אכן מורים אחרת, כידוע.
  עם זאת, קשה לחתות במחיתה אחת יחסים שבין אדם לסביבתו לבין יחסים שבין אדם לביתו פנימה. אומנם שמעתי רב שדרש שאדם כמו שלא עושה דברים מסויימים מול זרים, כך לא יעשה גם בביתו. כך שמעתי. אבל קשה להיות דפלומט אפילו בבית. מצד שני, קשה יש רק בלחם.
  בכל אופן, דרך ארץ קדמה לתורה, וכל עוד יש כבוד הדדי אז גם גדי יכול לגור עם נמר.
  אני חושב שקשר דם זה אובר רייטד. מה אם יש להם אותו די אן אי פלוס מינוס? זה לא מתיר לאף אחד לעשות רעה לחברו והתברך בלבבו לאמר שלום יהיה לי כי בשררות לבי אלך למען ספות הרוה את הצמאה.
  הלכה מעניינת מצאתי בנושא המחוייבות לקשרי דם לעיניין כבוד אם- עובר שחולץ מרחם האם והושתל ברחם פונדקאית, מתחייב בכבודה של השניה ולא הראשונה. ויש לעיין בדברים עוד ויש לחלק בין הועבר לפני ארבעים יום לבין אחרי (ילק"י כבוד אב ואם).
  וכל אחד ינהג על פי רבותיו, או פשוט ישאל אותי.
  שווה, צנצנת המן פטיש הנאמן, עוגיה.
  משיח now.

  הוסף תגובה