חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

דחיפה אחת קטנה

הרב יוני לביא הרב יוני לביא

דחיפה אחת קטנה


קטגוריה: הרב יוני כותב


דחיפה אחת קטנה
הקול של הטייס נשמע היטב. "אנחנו בגובה של 8000 רגל. שלוש דקות לנקודת הזינוק". הסתכלנו אחד על השני. למרות שכולם לבשו מסכות על הפנים, אפשר היה לראות את הברק בעיניים ולהרגיש את החשמל באוויר. חודשים אנחנו מתכוננים לרגע הזה. אימונים מפרכים, לימוד אינטנסיבי ואינסוף תרגולים. עכשיו מגיע רגע האמת. הצניחה הראשונה. חלום שמתגשם. "אחד עשר אלף רגל", נשמע שוב הקול, שישים שניות לקפיצה". הסתדרנו בטור עורפי. דלת המטוס נפתחה ואור בוהק שטף אותנו. רוח אדירה פרצה פנימה שולחת זרמים של קור מצמרר. המדריך עמד ליד הפתח, צעק "צא" ודחף החוצה את הראשון. תומר נעלם בתוך החלל הלבן וכולנו התקדמנו צעד אחד קדימה. כעבור שלושים שניות הגיע התור שלי. התקדמתי אל הפתח. המדריך חייך אלי. הסתכלתי החוצה ולמול עיניי נפרש מחזה מרהיב - פאזל ענק של שדות ומטעים, גבעות והרים. הסתכלתי עליהם מגובה של ארבעה קילומטר ובראש שלי חלפה פתאום מחשבה משתקת. "אני לא מסוגל... אני לא יכול לקפוץ...". קפאתי מְאוּבָּן במקום שלי. המדריך לא המתין אפילו שניה. הוא כבר הכיר היטב את הסיטואציה. הוא נתן לי דחיפה מאחור וכהרף עין הייתי בחוץ. דואה כמו ציפור, מתמכר לרוח העצומה שאני צולל בתוכה. ההרגשה המדהימה ביותר בעולם שטפה את עורקיי. "עשיתי את זה. אני צנחן!".
_______________________________________________
"אני לא מאמין שזה שוב קורה לי. כבר ארבעה חודשים ליאת ואני ביחד. הקשר שלנו מדהים. יותר טוב מזה לא היה לי ובטוח שגם לא יהיה. אני יודע שזה זה, ושאסור לי לפספס הפעם את ההזדמנות. אבל שוב זה קורה לי. הפחד המשתק מציף אותי. אני לא מסוגל להחליט. לא מסוגל להגיד לה כן ולקפוץ למים. מישהו מוכן לעזור לי?!".
08/01/2014
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • דורני24/06/2014 בשעה 17:43
  2

  כבודו אני בן 40 בטעות כתבתי שבעים וארבע ,בכל אופן אם אתה בסדר ומרגיש מוכן אז חובה שלך לקפוץ למים על כל מקרה השם בוחן אותך ואת הרשע זועם בכל יום אתה והיא והשם בניכם ,לך לפי ההיגיון ותגיע לישוב דעת במהרה , דרך המדמה והדימיון אין סוף -מה הוא אומר ? שלך בכבוד דרור

  הוסף תגובה
 • אבי 1003/03/2014 בשעה 09:51
  1

  היי אלמוני!כולנו נבראנו בידיו האוהבות והדואגות של אלוהינו,חוץ מהגוף שמסוגל ובנוי להתמודד עם כל קושי ובעיות בחיים הוא בנה ויצר את נשמתינו כך שקיבלה אומץ זהירות ופחד המזהים סכנות סיכונים וסיכויים ואפילו סימני שאלה רבים בכל תחומי חיינו המפותלים,לייעץ לך איך לסלק את פחדיך וספקותיך באשר להמשך האושר והסיפוק בזיווג שהתברכת בו, זו תהייה התיימרות אנושית ורק לאלוהינו פתרונות, אך גם אלוהינו מצווה אותנו לעשות למען עצמינו ביכולותינו ובאותו זמן להרים עינינו לסיוע משמיים,מאחר וזכית באושר הנכסף התנהג עם בת זוגתך לגמרי רגיל וסלק כל ספק וחשש מליבך,דע לך שבת זוגך חשה כל מה שעובר עליך אל תיתמם ותחשוב שלא,וחוסר השקט שהינך משרה על סביבתך יכול להשיג מטרה הפוכה ממה שאתה רוצה, לצערי עברתי ניסיון כזה בדיוק,שלשה חודשים שאלתי את עצמי מי אני שזכיתי במתנה כזו של חום ואהבה בילתי מוסברים לי,כמובן שהייתי לא רגוע עד שהגעתי לתובנה לנהל שיחה רצינית בעניין עם בת זוגי,היא שמחה מאוד על שיתופה ואז נגולה אבן מליבי והבנתה שיחררו אותי מלבטי.

  הוסף תגובה