חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

"עזוב, למי יש כוח לברר?!"

הרב יוני לביא הרב יוני לביא

"עזוב, למי יש כוח לברר?!"


קטגוריה: הרב יוני כותב


מה אתם עושים לפני שאתם מקדישים ערב מהחיים שלכם לאדם זר שייתכן שלא תראו עוד עד סוף חייכם? המינימום המתבקש הוא בירור מינימאלי מקדים. נכון שחלק התייאשו מראש מהעניין, ואחרים לא מאמינים באפקטיביות של בירור טלפוני, ובכל זאת הניסיון מראש שכשעושים את זה בצורה חכמה אפשר לחסוך מראש אחוז גבוה של דייטים מיותרים! גם אם אתם בקטע של "מה איכפת לי, מקסימום אשרוף ערב", זכרו שהנפש שלנו נשחקת, מתקהה ונשרטת מפגישות הנפל הללו. הציפייה, ההיפתחות והאכזבה סוחטות את הנפש ועושות לנו רע, ומזיקות להמשך החיפוש.

הנה כמה טיפים קטנים לעשות את זה נכון: מעבר לקבלת הבהרות ברורות ממי שהציע למה הוא חושב שזה מתאים (תשובה כמו "אתה בחור נחמד וגם היא מאוד נחמדה" לא תתקבל!) דברו עם לפחות שני אנשים שמכירים היטב את המועמד מתחנות שונות בחייו (חבר מהצבא, הר"מ שלו בישיבה) ועמתו בין הדברים. הקשיבו היטב למנגינה ולא רק למילים. אל תתנו ש'ימרחו' אתכם עם אמירות כלליות שלא אומרות בעצם כלום ('היא בחורה מאוד מיוחדת') ואל תפחדו לשאול שאלות קשות.

לא מדובר בלכתוב דוקטורט על הצד השני אבל בירור טלפוני של כמה דקות יכול להיות קריטי. אם מראה חיצוני או רמה דתית חשובים לכם, לא קשה לעלות על זה מראש בטלפון. זכרו דבר אחד - המטרה המקודשת היא "נישואים בבני אדם". בש' ולא בס'.
08/01/2014
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • כשמכירים דרך אתר הכרויות24/06/2014 בשעה 10:10
  2

  אנחנו באתר אינטרנט. כלומר בהתייחס להכרות דרך אתרים זה מישהו שמציע. זה הכרות ישירה בין השניים. ולא תמיד נעים עוד לפני שנפגשים לבקש טלפונים לברורים. גם נראה לי יותר יעיל לברר אחרי שיש כבר התרשמות ראשונית וכבר צצות שאלות ספציפיות יותר.

  הוסף תגובה
 • לירון01/04/2014 בשעה 19:14
  1

  גרושה עם ילדה

  הוסף תגובה