חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

ביטול אירוסין

הרב יוני לביא הרב יוני לביא

ביטול אירוסין


קטגוריה: הרב יוני כותב


שאלה: אחי יצא במשך שלושה חודשים עם בחורה מקסימה ולפני שבוע הם התארסו. השמחה היתה עצומה וכבר התחלנו להתארגן במרץ לחתונה. אלא שאתמול נחתה עלינו פצצה. היא התקשרה אליו והודיעה פתאום שהיא...מבטלת את האירוסין. למה? כי היא מרגישה ש'החלטנו מהר מידי', 'אנחנו יותר מידי שונים' ומשפטים לא ברורים כאלה. אחי שבור לגמרי. מפורק לרסיסים. הוא מסתובב בבית כמו צל, לא הולך לעבודה, ואנחנו לא יודעים בכלל איך לגשת אליו.

תשובה: ביטול אירוסין זו באמת תחושה איומה. אומנם, אם באמת זה לא מתאים, עדיף שדברים ייעצרו עכשיו ולא אחרי החתונה, אך הידיעה הזו לא תמיד מקהה את הכאב. אדלג כרגע על השאלה האם ההחלטה לבטל מוצדקת, וכדאי לברר דרך מי שהכיר ביניהם או דרך דמות שיש לה השפעה וקשר איתה, על רקע מה זה קרה, וממילא האם יש מה לעשות. אם לא – התפקיד המרכזי שלכם עכשיו הוא לתמוך באחיכם. הוא מרגיש שעולמו חרב עליו. רגע אחרי שנדמה היה שהחלום הורוד שלו מתחיל להתגשם, הכול מתנפץ לנגד עיניו. הוא חש הרגשה עזה של עלבון ומתלווה לזה הבושה לעמוד לפני כל מי ששמע את הבשורה המשמחת ולהודות בפניו שהכול מבוטל. לעיתים מתלווה לסיפור כזה חרושת של שמועות והאשמות הדדיות, והניסיון לשמור על נקיות הלשון אינו קל. עליכם לחבק את אחיכם ולתת לו את כל התמיכה שהוא צריך. צריך להיזהר מאמירת תנחומי סרק כמו "לא נורא, יש הרבה דגים בים", ולהתמקד בלהיות איתו בהרגשות שלו, להעצים את הכוח שלו להתמודד עם מה שקרה ולחזק את האמונה בהשגחת ה' גם ברגע הזה. צריך לזכור שרבים שעברו חוויה לא נעימה כזו, נשואים היום באושר למישהו אחר, ובדיעבד שמחים על הביטול שהוביל אותם אל המקום הטוב שהם נמצאים בו עכשיו.
08/01/2014
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • קיזי14/01/2015 בשעה 19:40
  7

  כעוסקת בתחום . לצערי התופעה הזאת לאנדירה וההרגשה של מי שביטלו לו אריוסין היא הרגשה של נבגדות ופגיעה גדולה מזאת עם זאת אכן חשוב פשוט להיות לצידו , להקשיב ולא לדחוף אותו להכיר מישהי חדשה. אמנם חשוב גם לפנות לאיש מקצוע שיעזור לו לנתח את הסיטואציה בצורה נכונה שתוביל אותו למצוא את האחת הנכונה לו.

  הוסף תגובה
 • אפרים09/12/2014 בשעה 23:17
  6

  שלום וברכה,

  אני חוויתי את החוויה האיומה הזאת לפני הרבה שנים. עד עכשיו לא התקיים בי הסוף הטוב. הרב אומר בצדק שיש להיזהר מתנחומי סרק, אבל הוא עצמו במשפט האחרון אומר תנחומי סרק. לאמתו של דבר המצב הזה דומה לאחד שהתארס ול"ע ארוסתו נהרגה בפיגוע. אפילו אם הוא עם הזמן מתאושש ומתחתן באושר עם אחרת, הוא נזכר בארוסה הראשונה והצלקת נשארת. ובוודאי שלא יעלה על הדעת לומר שהוא שמח על הביטול שהוביל אותו למצב הנוכחי.

  הוסף תגובה
 • צבי26/06/2014 בשעה 12:28
  5

  חבל שלא ביטלתי בשעתו הכתובת הייתה על הקיר! כעבור כמה חודשים התגרשנו!

  הוסף תגובה
 • מלאך197606/04/2014 בשעה 22:11
  4

  חבר ואח יקר, דע לך כי כל מה שה' עושה הכל לטובה, ואין אבא שיעשה רע לבנו, ואנו קרויים בנים לה', ועוד דע לך שאין היא הייתה ראויה לך כלל, כי אם כן לא הייתה מסרבת לבקשתך. אחי היקר, אל ירע לבבך, וקח הטוב עמך, שהרי טבע העולם לראות את המצוי ולשכוח את הרצוי, על כן אחי היקר מגיע לך יהלום יקר יותר.

  הוסף תגובה
 • אומן11/02/2014 בשעה 14:57
  3

  הכרתי דרך אתר זה בחורה נחמדה והתארסנו. היינו בעיצומן של ההכנות. אולם, רבנות ,הזמנות. ואז היא אמרה לי את אותם דברים שנאמרו לעיל. "לא מכירים מספיק" "לא דומים" . בסוף ביטלה. היום היא שוב פעילה באתר.

  הוסף תגובה
 • חיים_3444501/02/2014 בשעה 23:17
  2

  החלטה לא פשוטה להתחתן- אולי ההחלטה הגורלית של החיים,וגם מי שכבר החליט עדיין מקוננת בתוכו מן הרגשה שאולי זה לא זה, יחד עם זאת גם לאלה שכבר נשואים בעיתות משבר עוברים מידי פעם אותה מחשבה,אלה הם החיים!!

  הוסף תגובה
 • אברהם_3632329/01/2014 בשעה 04:41
  1

  יבוא ברכה ומזל יבוא זיווג מתאים וטוב ויהיה לאורך ימים בשמחה

  הוסף תגובה