חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

אהבה ממבט ראשון -אגדת עם או חלום בלתי מושג?

אהבה ממבט ראשון -אגדת עם או חלום בלתי מושג?


קטגוריה: כללי


אני חושבת שהפעם הראשונה בה נתקלתי במושג "אהבה " היתה כאשר ראיתי סרט הוליוודי נידח בגיל 11 או 12 וחשבתי אז כמה נחמד ודי פשוט:בחור פוגש בחורה הם קצת מתווכחים פה ושם בוכים והופ לאחר שעתיים הם מפליגים יחדיו אל תוך הזריחה בליווי נעימה רומנטית ברקע ....מקסים לא??
משום מה עשור שלם חלף מאז ואני עדיין לא זכיתי להגיע ולו לאמצע העלילה. אז כן, לחלק של בחור פוגש בחורה הגעתי אפילו לוויכוחים הצלחתי לזפזפ אבל משם והלאה נראה שהקלטת פשוט עושה אחורה פנה ושוב הכול חוזר מהתחלה עד לאותו הקטע....רק דמות הגיבור ממשיכה להתחלף....
במקרים כאלה נוטים לחפש אשמים..השאלה שבדרך כלל קופצת לראש היא "למה? למה אני? " ומשום מה אני מקבלת מהיושב למעלה שתיקה רועמת ואני אומרת רועמת כי כשמצפים לפחות להנהון קל או להרמת גבה סמלית השקט יכול להחריש אוזניים.
אבל אני לא טיפוס וותרן ובהחלט לא תבוסתן אז החלטתי לאחר חיפושים רבים להפנות את אותה שאלה אלי - אולי אני עצמי מסתירה כמה הארות לא נעימות מאנוכי!
לאחר דיונים עמוקים ומונולוגים עצמיים הגעתי למסקנה אחת:
אהבה ממבט ראשון היא סתם חלום , מן אגדת עם שטותית שטווה איזה טיפוס סדיסט על מנת להעביר את הזמן ומשום מה הרעיון המטופש ,כמו מחלה ממארת ,התפשט ברחבי הגלובוס במהלך השנים!
מפליא שמאז מילים כמו "הידלקות" "קליק" "כימיה" ושאר מילים כאלו פשוט נמחקו מהווקבלרי שלי אני מרגישה הרבה יותר מחוברת למציאות .....ובמקום לחכות לבמאי שסוף סוף ימשיך להסריט את התסריט הבדיוני שלו...החלטתי לכתוב תסריט משלי ולמצא את האדם שביחד נכתוב -אולי לא להיט שובר קופות- אבל לפחות איזו דרמה שיהיה לה מקום כבוד בהקרנות שכונתיות......
26/01/2005
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • מוריה15/02/2005 בשעה 21:18
  4

  מסכימה
  מסכימה עם משה....אין אהבה ממבט ראשון.אהבה זה דבר כ"כ עמוק שרק משתבח עם הזמן...יכול להיות "קליק" ממבט ראשון/"כימיה" טובה ממבט ראשון,אבל מכאן ועד לקרוא לזה אהבה-זה ממש להפוך את המושג אהבה למשהו שטחי ורדוד...

  הוסף תגובה
 • משה15/02/2005 בשעה 20:29
  3

  הבהרה להבהרה
  את מדברת על משיכה ממבט ראשון. לא על אהבה.

  הוסף תגובה
 • ד13/02/2005 בשעה 20:02
  2

  הבהרה
  אני חושבת ויודעת שאת טועה ושיש כזה דבר "התאהבות ממבט ראשון" ואני אומרת זאת מניסיון .
  מה שכן,זה לא מחייב שאם זה קורה- זה ימשך ויוביל לנישואין...יתכן שמתאהבים ממבט ראשון אבל אח"כ מגלים שלא מתאימים..

  הוסף תגובה
 • מתניה11/02/2005 בשעה 14:15
  1

  תיקון טעות.
  אנונימית יקרה שלום.
  את אכן צודקת שהחיים הם לא סרט ואולי כשראית את הסרט כשהיית בת 12 היו צריכים להסביר לך את זה טוב יותר. אני רק מקוה שהפנמת את המסר הזה לכל רובדי החיים שלך, ושהגעת למסקנה המתבקשת שאת היא האדם שכותב את התסריט של החיים שלך. המשפט "אהבה ממבט ראשון" והמילים "התאהבות, הידלקות" וכדו` אלה מילים שקיימות אבל רק למי שבאמת חווה אהבה והתאהבות. לכן אל תתיאשי היי בטוחה שגם את תתאהבי בקרוב ותחיו חיים מלאי אהבה.
  שבת שלום.

  הוסף תגובה