חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

הנסיכה |סרנדה| והאבן הטובה

עמית_5065 עמית_5065

הנסיכה |סרנדה| והאבן הטובה


קטגוריה: כללי
בס"ד

סתם אגדה שחיברתי במהלך חיזור וירטואלי באתר, תיהנו.

פעם אחת לפני שנים רבות בארץ קסומה הייתה ממלכה גדולה ועשירה. ובממלכה משלו מלך ומלכה מבוגרים, ולהם בת זקונים אחת, שנולדה להם לאחר שנים רבות. המלך והמלכה שמרו על הבת מכל משמר , שכן עתיד הממלכה כולה תלוי בה. הם הביאו לילדה את מיטב המורים, מכל קצוות תבל. הילדה הייתה חכמה מאד ומוריה ניבאו לה גדולות. הנערה גדלה יפתה והחכימה ועיני הכל היו נשואות אליה בתקווה. אולם יום אחד חלתה הילדה וסירבה לטעום דבר וחצי דבר. רופא החצר הובהל לחדרה אולם שום תרופה וטיפול שעשה לא הועילו . שלחו המלך והמלכה שליחים לכל קצוות תבל והביאו את מיטב הרופאים והבטיחו להעשיר עושר רב את מי שיצליח לרפא את ביתם
המלך כינס את כל חכמיו ודן איתם בבעיה הקשה. אחד השרים אמר למלך כי בכפר הולדתו , רחוק בשוליה של הממלכה גרה אישה חכמה, שהיא בתו של שונהב, מי שהיה האדם הזקן ביותר בימי המלך הקודם ונפטר לפני שנים מספר. אולי שמעה מאביה משהו שיכול לעזור לנו אמר השר.
המלך ציוה להביא לפניו את האישה הנ"ל. האישה נכנסה לחדרה של הילדה ומשראתה אותה אמרה למלך" זכורני כי כשהייתי ילדה אבי שר לי שיר ערש שמילותיו היו

בארמון גרה הנסיכה הקטנה
בארמון תשחק כל השנה
בארמון יתנו לה כל שתחפוץ

אך הנסיכה מאד עצובה
כי חסרה לה האבן הטובה

נראה שחסרה שורה. אמר המלך. כן אך אינני מצליחה להיזכר מהי, אמרה האישה. טוב לא חשוב ברור שמה שחסר זוהי אבן טובה, אמר אחד השרים. יש לאסוף את כל סוגי האבנים הטובות מכל קצוות תבל ולהביאם לנסיכה פסק המלך, ומיד יצאו שליחים לכל ארצות תבל לבקש את כל סוגי האבנים הטובות, והאישה חזרה לכפר הולדתה.

מכל קצוות תבל החלו זורמים האבנים הטובות, אולם כל אימת שהביטה הנסיכה באבן הטובה שהובאה לה היא רק נעצבה יותר. מצבה של הנסיכה החמיר מיום ליום, והממלכה כולה הייתה שרויה בעצב ובדאגה.

בינתיים חזרה האישה לביתה ובלילה הופיעה אביה בחלום ושר לה את שיר ילדותה במלואו.
למחרת ניגשה האישה לילדה אחת מילדות הכפר וביקשה ממנה ללכת לארמון ולהושיע את הנסיכה. אבל צריך לשם כך אבן טובה שאיש עוד לא הצליח להשיג, אמרה הילדה.
האישה חייכה ולחשה על אוזנה של הילדה את השורה החסרה בשיר.
לכי ילדתי, אל תראי, אני יודעת שילדה אמיצה את. זוכרת אני איך שנה שעברה פלש דב זועם אל כפרנו ואת ניגשת אליו ללא פחד ומשהנחת עליו את ידך הוא נרגע וליקק את ידך. יש בך את הכוח להגיע אל הנסיכה שלנו ולרפא אותה לכי ילדתי , לכי.

הילדה הלכה והגיע עד לארמון. רגע היססה הילדה כשראתה את השומרים, אולם לאחר מככן נזכרה בדבריה של האישה ונכנסה בביטחה אל הארמון. היא המשיכה ללכת לעבר חדרה של הנסיכה וכל הדלתות השמורות היטב נפתחו לפניה כבמטה קסמים.

הילדה הגיע אל חדרה של הנסיכה. כשראתה אותה הנסיכה נדלק זיק קטן בעינה והיא לא יכלה להסיר את מבטה מהילדה.
קומי תתלבשי, אמרה הילדה לנסיכה, וזו קמה ממיטתה ולבשה את גלימתה . הילדה אחזה בידה של הנסיכה והובילה אותה אל מחוץ לארמון.

משם הלכו להר שפינה אחת שלו שכנה לרגל מעיין, ולחיות היה קשה להגיע אליו שכן האבנים היו חלקות מאד מהמים. הילדה והנסיכה החלו לעלות במעלה ההר להגיעו לקרבת המעיין. הנסיכה הרימה את שולי גלימתה שלא תתלכלך חלילה. לפתע שמעו קול מוזר. מהו הקול הזה שאלה הנסיכה. זה קול של צבי. אמרה לה הילדה. והוא נמצא במצוקה. הן הלכו בעקבות הקול וראו עופר קטן שהחליק בדרכו למעיין . הנסיכה עמדה נבוכה, והילדה לחשה לה לכי , הוא קורא לך.
הנסיכה ניסתה להגיע את הצבי, אולם לא היה זה פשוט. הדרך הייתה תלולה. הנסיכה זחל ה ונאחזה בכל זיז ולבסוף הצליחה להגיע לצבי ולעזור לו. הצבי ליקק את ידה ופניה של הנסיכה והיא הרגישה אושר שכמותו לא חוותה מעולם. אולם אז נחרדה הנסיכה , היא שמה לב שגלימתה המפוארת מלאה בוץ. לכמה רגעים הייתה הנסיכה מבועתת ממש. הילדה התבוננה בה ופרצה בצחוק. הנסיכה הסתכלה על הילדה במבט כעוס, אולם אז החלה אף היא לפרוץ בצחוק.
הנסיכה והילדה החלו משחקות ומתפלשות בבוץ והנסיכה הייתה שמחה ומאושרת.

משם הלכו לראות את פניה של האשה החכמה בתו של שנהר.
וכשראתה אותם שרה להם:


בארמון גרה הנסיכה הקטנה
בארמון תשחק כל השנה
בארמון יתנו לה כל שתחפוץ
חוץ מלהתפלש בבוץ
עכשיו הנסיכה כבר לא עצובה
כי מצאה את האבן הטובה
01/11/2004
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • מיכל02/12/2004 בשעה 21:18
  1

  חמוד ואמיתי:D
  כתוב היטב, ואם מסר מאד אמיתי

  הוסף תגובה