חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

"רשימת קניות"

בנימין_7014 בנימין_7014

"רשימת קניות"


קטגוריה: כללי
לרווקים רבים יש ציפיות גבוהות מבן זוג לנישואים, אולם הם עיוורים לחלוטין לחסרונותיהם שלהם. לדוגמה, פלוני עמד על כך שיסדרו לו בחורות רזות ומושכות, למרות שהוא עצמו סבל מעודף משקל משמעותי. פלונית חיפשה ללא הרף גברים חמים ופנויים רגשית, בשעה שהיא עצמה הייתה מרוחקת וקרירה. א` נמשכה לגברים יציבים, אולם היא עצמה הייתה מבולגנת תמידית ולא הייתה מסוגלת להתחייב לדבר. ב` המשיך לקוות שיפגוש אשת קריירה שתרוויח כסף רב, אולם הוא לא הבין כי נשים כאלה לא יכבדו אותו, כיוון שהוא בקושי הרוויח מספיק כסף כדי לקיים את עצמו.

התלמוד גורס, שאל לו לאדם לשאת אישה שאינו נמשך אליה, כיוון שאז יפר את ההתחייבות "ואהבת לרעך כמוך". בה בעת, אין זה נכון, להציב לאחרים סטנדרטים גבוהים מאלה שאתם מציבים לעצמכם, בעיקר במונחים של תכונות אופי או הופעה חיצונית. שכן, למרות שאתם חושבים שמגיע לכם בן זוג, שיש לו את כל התכונות שאתם מחפשים, ייתכן שאדם כזה לא ירצה בעצמו להתפשר על הסטנדרטים שלו. ייתכן שלפי הסטנדרטים שלו, אתם לא כל כך מושכים!


לכן, כשאתם יוצרים "רשימת קניות" של התכונות שאתם מחפשים בבן זוג, כדאי שתנסו לבדוק אם אדם כזה ירצה אתכם!

לכן, כשאתם יוצרים "רשימת קניות" של התכונות שאתם מחפשים בבן זוג, כדאי שתנסו לבדוק אם אדם כזה ירצה אתכם! במילים אחרות, נסו להיות מציאותיים ולשאול גם את עצמכם מה יש לכם להציע לבן זוג כזה. כמו כן, רצוי שתבדקו, אם חלק מהתכונות הרצויות לכם אינן סותרות זו את זו. לדוגמה, אם אתם מחפשים בן זוג אינטלקטואלי, בעל מודעות חברתית, מטופח מאוד ויודע להתלבש בהידור, אתם עשויים לגלות, שאנשים העסוקים מאוד בהופעתם החיצונית, נוטים להיות שטחיים ומרוכזים בעצמם. אישה שמחפשת בעל מאצ`ו גברי טיפוסי, שנוהג לכתוב שירה ואוהב תיאטרון, עלולה להישאר רווקה במשך זמן רב מאוד. אנשים המחפשים בן זוג בעל קריירה מצליחה ביותר עלולים לגלות, שאין לו מספיק זמן להשקיע בחיי נישואים ומשפחה.

בשם ל.א

20/10/2004
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • אדם01/11/2004 בשעה 22:09
  7

  Shallow Hal
  טוב אז אני לא יודע מה השם שנתנו לסרט הזה בארץ, אבל הוא בהחלט מתאים לכתוב כאן. הסרט על בחור קצת עגול, לא יפה במיוחד שתמיד שאף לצאת עם הבחורות שהיו כמה דרגות מעליו. ואז מישהו היפנט אותו שהוא `יראה` את התוכן של הבחורה. כלומר אם הבחורה היא טובת לב היא תראה לו כיפהפיה (למרות שהיא היתה `גדולה`) ובחורות שיש להן מראה חיצוני בנוי לתלפיות אבל רעות לב - נראות כמכשפות. מה הקשר? שאנחנו יותר מדי תקועים על מראה חיצוני.

  הוסף תגובה
 • שולי29/10/2004 בשעה 15:34
  6

  התאמה או אולי משהו אחר?
  תגבוה לבנימין לגבי התאמה:
  כפי שאתה כותב את זה זה נשמע כאילו שאנחנו איזה רובוטים ושאין לנו רגשות- או שמא אלה "ימי הביניים" או בחברות מסויימות ששם הכל עובד לפי התאמה.בודקים את המצב הכלכלי, את המצב הבריאותי,מי המשפחה,מאין ומאיפה באת וכ"ו וזה בעצם עוד הרבה יותר גרוע מרשימה...
  אז בעצם מה זאת התאמה? לא משאת נפש? האם זאת אינה משיכה אלא מה שיכול להתאים לי כי אני כזה אז גם הבן זוג צריך להיות כזה?
  מאותה עדה, באותו מצב כלכלי,מאותו עיר אולי?
  לדעתי,לא תמיד זה עניין של התאמה גרידא- אבל כל אדם צריך כן להיות מודע לעצמו ולחשוב טוב מה הוא מעוניין שיהיה בבן הזוג בהתאם לעצמו.

  הוסף תגובה
 • בנימין29/10/2004 בשעה 11:51
  5

  התאמה
  בס"ד
  הרעיון המרכזי הוא להיות,פשוט,ריאלי ולמצוא את הזיווג המתאים והדגש הוא על מתאים ולאו דווקא את משאת הנפש.

  הוסף תגובה
 • שולי28/10/2004 בשעה 21:56
  4

  המודעות העצמית
  אנשים צריכים שיהיו להם ציפיות גבוהות מבן הזוג שעימם הם עומדים לבלות את חייהם, כפי שלהם יש ציפיות מעצמם.
  לא תמיד זה אמור לשקף בדיוק את עצמם.
  לא תמיד זה עובד בצורה של התאמה מדוייקת.
  עובדה היא שהפכים נמשכים וכמובן רואים זוגות נשואים שחיים באושר ועושר ולכאורה לא נראה כי יש קשר בינהם.
  רזה שמן עשיר עני גבוה נמוך וכ"ו...
  זאת אומרת ש"רשימת מכולת" כפי שהיא מכונה כאן היא בעיני לא דבר שלילי.בן אדם צריך לדעת מה מוצא חן בעיניו ומה מושך אותו אצל הצד השני וזה לאו דווקא דבר שלילי לרצות אצל הבן זוג "רשימה" מסויימת.
  בעיני זאת מודעות עצמית.

  הוסף תגובה
 • בנימין26/10/2004 בשעה 21:12
  3

  תגובה ל-2
  אכן כן, החיתום מעיד על כך.

  הוסף תגובה
 • נועה26/10/2004 בשעה 16:41
  2

  עשית copy paste מ aish.co.il?

  הוסף תגובה
 • יהודית26/10/2004 בשעה 16:21
  1

  אכן
  צודק בהחלט! אנשים לא מספיק מודעים לעניין הזה...

  הוסף תגובה