חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

פורד מוסטנג 67`

פורד מוסטנג 67`


קטגוריה: כללי


בצהרי יום ג`,התקשר אליי ראובן מחברת הליסינג,כולו אחוז התרגשות מהולה בקורטוב של קורת רוח "נמצאה האבדה!!",לא האמנתי למשמע אוזני..שאלתי נמהרות "אתה מתכוון לפורד מוסטנג?!", "אכן כן!!" הוא ענה בשאגה שלא הייתה מביישת דוב שהעירו באמצע שינת החורף."אני לא מאמין, סוף סוף..." ,מלמלתי לעצמי..אחרי שנים של חיפושים מטורפים סביב השעון,למי לא פניתי ובמי לא נעזרתי במציאת הרכב המדהים הזה:שיטוטים אין סופיים באתרי רכב,פניות לחברות ליסינג ו"למשרדי-תיווכים",אך הנה נראה שהגיעה השעה.מבט חטוף באורלוגין התלוי על הקיר הראה שהשעה כעת היא 13:00 בצהריים.הלכתי לנמנם קמעה כשתוך כדי אני חושב לעצמי ,הנה החלום העתיק רב השנים מתגשם.כשקמתי הדבר הראשון שחשבתי עליו-היה כמובן הרכב,יכולתי לדמיין את צבעיו,את הריפוד היישן והמתוק ,הצמיגים המחושרים ...מיד הרמתי את הטלפון וחייגתי לראובן "אני מעוניין לראות אותה-את הפורד",אפשר היה לחוש את עוצמת ההתרגשות ששררה בחלל חדרי כשאמרתי מילים אלו,"היום ב21:00 במגרש ליד הקניון" ענה ראובן.כמובן שהגעתי עשר דקות לפני , כשכל דקה שעוברת נראית כמו הנצח ..פגשתי את דוד בשעה המיוחלת ובאיטיות הוא הוביל אותי לעבר הרכב.כל תיאור שאתאר רק יפגום בשלימות שהתגלמה למול עיני ," כנראה ששווה היה לחכות כל כך הרבה שנים"מלמתי לעצמי.לא התמקחתי אף לרגע ,מיד חתמתי על חוזה עם ראובן שילמתי את סכום הכסף שבהחלט לא היה מבוטל ,וחזרתי עם "הפורד" לבית.עוד באותו היום קיבלתי עשרות טלפונים משכנים ,חברים ואפילו מיעקוב,הקשיש מבית הכנסת.."היא מדהימה" ,"הגיע הזמן,מזל טוב",ועוד ברכות ואיחולים שהתלוו לתחושת הסיפוק האדירה שחשתי..לא הצלחתי לישון כל הלילה ,כל חמש דקות לערך סיפקתי לעצמי מבט חטוף לעבר "הפורד מוסטנג"שלי..קמתי באשמורת הבוקר לקחתי את התפילין וצעדתי לעבר הרכב.הכנסתי את המפתחות וניסיתי להניע ,אך ללא הועיל.עד השעה 10:00 בבוקר לערך, מצאתי את עצמי מנסה להתניע את הקשישה כשכולי מפוייח,מכף רגל ועד ראש..מנשה מכונאי הרכב שהכרתי ,הגיע לאחר שהזעקתי אותו בבהילות...לאחר דקות מספר של ניסיונות ,אמר לי שככל הנראה אצטרך להחליף מנוע גיר ועוד כמה שמות מוזרים..אך המשפט שחרוט בזכרוני יותר מכל היה "אל תסתקל בקנקן אלא במה שיש בתוכו"..עוד באותו השבוע מכרתי את הרכב וקניתי מזדה פשוטה מהדגמים הרגילים, שאומנם לא הייתה "חתיכה מטורפת",אך היה לי נוח איתה,היא הייתה אמינה ,ממש מה שהייתי צריך,אז למה חיכיתי כל כך הרבה שנים?!?!....
14/10/2004
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • שי22/10/2004 בשעה 14:22
  8

  אחלה רעיון!
  מטאפורה בהחלט משעשעת..אך תיהיו כבדים מידי

  הוסף תגובה
 • bhnux22/10/2004 בשעה 10:58
  7

  לשלומית הנעלבת
  נכון, הסיפור הןא רק משל. ונכון, אפשר להתווכח על יעילות המטאפורה. אבל טיפשי להאשים את הכותב בשובניסטיות כי המשל יכל להכתב מנקודת מבט נשית בלי בעייה . רגישות היתר שלך מפחידה.

  הוסף תגובה
 • אריק22/10/2004 בשעה 10:20
  6

  מוסטנג זה לא אשה זה הרבה יותר
  ומי שבאמת אוהב מוסטנג לא קורא לה פורד כנראה שאתה לא באמת אהבת רכב בחייל .... חבל כי אין לך מושג מה זה באמת מכונית שעושה לך צרות מתקנים משקיעים בחורה שממרמרת לך את החיים מעיפים

  הוסף תגובה
 • שמואל21/10/2004 בשעה 23:42
  5

  אם כבר מכונית חלומות,אז:
  בוא לא נלך רחוק עם פנטזיות מגוחכות כמו פררי, למבורגיני וזה. מכונית חלומותי היא - טררם - סובארו SVX , כן כן , המיתולוגית. עיצוב מדהים, מנוע 3.3 ליטר ,239 כ"ס!
  ונא לא לשכוח, שנות ה 80 ! וכן, אמינה מאוד. סובארו או לא?
  הנה, תראו: http://www.stanford.edu/~hongsang/svx.html
  ומילה לכותב המאמר - מכונית חלומות לא אמורה להיות אמינה. זה בונוס אם היא כן. חלק מהעניין זה לטפל בה, להכיר כל בורג בה למצוא לה חלפים, וכו.
  ועוד מילה - האנלוגיה המתבקשת בין אישה למכונית לא עובדת כאן לדעתי, ובכלל , הנושא הזה שחוק וטחון עד דק. בנות ככה, בנים ככה וכו` . די נמאס. אנשים! נכון שפה זה אתר הכרויות אבל יש חיים גם חוץ לשידוך! אז תפעילו את בלוטות היצירתיות ותענגו את הגולשים בכתבות מקוריות ומשעשעות. תודה.

  הוסף תגובה
 • שלומית18/10/2004 בשעה 23:20
  4

  מאטפורה עלובה...
  זה די ברור שיש כאן נסיון לעשות הקבלה בין ה"פורד מוסטנג" לאשת החלומות.הניסיון הזה ממש אבל ממש פטתי.עצם הרעיון להקביל בין אשה למכונית שוביניסטי ומשפיל ביותר.אם המסר הוא "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו" לא צריך להשתמש במאטפורה כל כך עלובה.

  הוסף תגובה
 • ניר17/10/2004 בשעה 14:51
  3

  מעולה?
  ח-ל-ש , יותר מדי חורים בסיפור.

  הוסף תגובה
 • איש17/10/2004 בשעה 02:40
  2

  ל פורד מוסטאנג שנת 67?

  הוסף תגובה
 • גילי17/10/2004 בשעה 01:14
  1

  מעולה
  אחלההההההההההה!!
  אין מילים.

  הוסף תגובה