חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

דור המבול.. |חובל|

יוני_6190 יוני_6190

דור המבול.. |חובל|


קטגוריה: כללי
מגיל קטן הרגילו אותנו לחשוב בזוגות. כמו בדור המבול שניים שניים יבואו אליך אל התיבה להחיות, כך בדורנו מי שהוא בגדר "שניים" הרי הוא בר חיים ומי שבגפו יבוא, בגפו ייצא.. (מהחברה).

מי תיקח אותך? ככה אתה רוצה להתחתן? אם אין לך סבלנות לנקות את כל הבית לפסח, איך תהיה לך סבלנות לאישה.. תראה את הבן של השכנה.. עוד יחטפו אותו.. תראי את הבן שלי, מי שתיקח אותו תהיה מאושרת.. בעצם מגיל שבע חל עלינו "דין רודף" אחר התואר.. "בעל למופת".

בימנו, מי שהתחתן ונשנש צלחת חמין אצל חמיו נחשב לאדם מצליחן נבון חכם ובעל פוטנציאל. תמצאו אותו מסתובב בזרועות טווס פרוסות אל על, שולח הצהרות ומאחל הצלחות כמי שזה עתה מצא מזור גנטי לצבע העור של הרעבים בסומליה.

על הרווקים חלה תדמית של אנשים בלתי מוצלחים, סוג ב` של החברה והבעיה הדמוגרפית של המדינה. ככל שינקפו השנים, כל אם עבריה לא תיתן לבנה אהובה לשחות לצידו של רווק קשיש (בן 25) ובטח שלא לשתות מאותה חבילה של כוסות החד פעמי שהוא שתה הימנה, שמא זה מדבק!

הגרושים והחד הוריות נחשבים לאלטיזאכן של האנושיות, חלקי החילוף והאיברים להשתלה של הזן הנשוי והנבחר. הרי הם חיים בעולם רק לסמל עבור הדור הבא.. "אם לא תהיה ילד טוב.. תראה מה תהיה".

ישנו הר במערב טיבט אשר קוראים אותו "קאילאש". הטיבטים מאמינים כי מי שיקיף את ההר בגובה שהחמצן בו קמצן במשך שלושה ימים מובטח לו שהוא יהפוך לעבריין לייט וינשרו לו חלק גדול מעוונותיו (חוץ מעבודה זרה). אך מי שסובב סביב ההר 108 פעם מובטח לו שיקבל הארה מיידית..

נו באמת, סביב הר במשך שנה עם חמור ובלון חמצן, הן מי לא יחוש הארה והתרוממות רוח כבלון הליום?

הנישואין מביאים אושר.. כך מבטיחים לנו אנשים "החפצים" בייקרנו, רק אם תתחתנו תהיו מאושרים יפים ומושלמים..
כמאמין לנתוני הרבנות הכשרה לישראל הרי שכל זוג ראשון במדינה עסוק בסיבוב המאה וחמש סביב ההר געש ומאמין שאוטוטו ההארה מגיעה.
כל זוג שני לא סיים אפילו את סיבובו הראשון של ההר ולכן הוא שרוי בדיכאון מרוב עוונות.
וכי כל זוג שלישי מחכה שההר יבוא אל מוחמד וכשזה לא קורה.. הוא מתגרש.

אכן הנישואין מביאים כושר..

כמי שמורתו לחשבון ע"ה מתה בכיתה ג`, יודע אני כי אחד ועוד אחד שווה שניים, או זוג איך שתקראו לזה.
לא מעט אנשים מטילים את זכות היותם אחד רק בתנאי היותם זוג. עדיין מהדהדת באמתחת תת הכרתם העובדה כי אם אתה לא נשוי הרי שגם 2,347 קלטות וידאו ואודיו של הרב אמנון יצחק לא יתנו לך מענה לשאלה "למה באת לעולם".

שנים של ימי מחקר תחת השמש הקופחת הביאו אותי לעשות ערב בלתי יאומן!

בטו` באב האחרון בשעה שידידי וידידותי ישבו בין הכרמים והזילו דמעה על מזלם הביש שלא מצאו את בן או את בת זוגם, מצאתי את עצמי לבדי על שפת ימה של הרצלייה פיתוח בפינה חבויה ושקטה על צלע הר עם גיטרה, פנקס, עט כחול נובע, בקבוק יין אדום, אמגזית שורקת ומהבילה את כוס הקפה הבא.
ניגנתי ושרתי, כתבתי שיר ומחקתי, הלחנתי והתחרטתי, רבתי עם עצמי והשלמתי, שתיתי וחשבתי כי אם אני מסוגל להקדיש לי ולעצמי יחדיו ערב אהבה כה מופלא הרי שאוכל להעניקו ביתר אהבה לבת זוגתי שאולי יושבת כעת ומקוננת על מזלה..

חברים יקרים!

כציבור המאמין בן מאמין, עלינו לזכור כי חובת ההשתדלות הינה עלינו, אך אם סגרנו עסקה ואם לא הרי שזה ממש לא בידנו. אין זה אומר חלילה שאנחנו לא טובים, כמו זוגות שאין להם ילדים, וכי יחשוב מישהו שזה באשמתם?
בדיוק כך עלינו בראש ובראשונה להאמין כי יש בורא ומנהיג והוא קובע מי יתחתן מתי כמה ולמה. הוא יודע מה טוב בעבורנו ואם הוא לא המציא לנו את בן או בת זוגנו הרי שהוא בוחר זאת לטובתנו וייתכן כי אנו היינו מאותם סובבי ההר המייחלים להארה..

בינתיים הרי שלא נבזבז את זמננו לשקוע במחשבות על "למה לכולם כן ולי לא". הרי לעולם לא תוכל לדעת אם מה שרצית הינו באמת טוב בעבורך, נאמין כי אם לא קיבלנו את היעד הבא הרי שהיעד הנוכחי הוא הטוב ביותר עבורנו וננצל את זמן האיכות לבד בכדי להעמיק ולהכיר את עצמנו ולהבין כי כל עכבה לטובה.

נשנן ונזכור, כי בכדי שיהיו זוג חייבים שניים. וכי יש לנו זכות קיום אנושית רק בזכות היותנו אחד! וכי בכדי שיהיו שניים חייבים שיהיה אחד ועוד אחד!

איני אחראי מה יקרה לאותם אלו שהוריהם יגלו כי הם פיצחו את גן ההישרדות. הרי כולם עושים לטובתנו.. ומעניקים לנו תחושה של בדידות ומסכנות "כי רק זה מה שיוציא אותנו ממעגל הבדידות" והנה למרות הכול אנו אוהבים את הרגע ולא פחות את עצמנו!
04/08/2004
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • יוסי15/08/2004 בשעה 11:13
  5

  עם כאלה מחמאות..

  אני עוד אלך איתן למכולת..

  תודה למגיבות.

  הוסף תגובה
 • שיר15/08/2004 בשעה 00:58
  4

  מזדהה

  חבל שרק קומץ אנשים קוראים את זה. החברה שלנו מסכלת על רווקים במסכנות וזה לא ממש משנה עד כמה הם מוצלחים או עשו בחירות טובות אחרות בחיים.

  מכל מקום , צריך פשוט להתעלם ממה שחיצוני ולהסתכל פנימה ובעזרת השם כל דבר בא בעיתו.

  הוסף תגובה
 • כנרת...12/08/2004 בשעה 13:24
  3

  שירי לי כנרת ... שיר מזמור ישן
  שירי לי כינרת שיר מזמור ישן, שירי לי כנרת שירי עד עולם...
  איך כיף. לשבת מול החוף.
  גם אני רוצה!!!אבל לנגן על גיטרה עוד לא יצא לי.
  העיקר השמחה בלב.
  עשית לי את היום!

  הוסף תגובה
 • רחל11/08/2004 בשעה 10:19
  2

  במצב דומה
  הכתבה שלך מאוד עודדה אותי אתה כותב וחושב מקסים אין הרבה אנשים כמוך וזאת התוצאה

  הוסף תגובה
 • שרית10/08/2004 בשעה 12:55
  1

  גישה בריאה
  גם אני חושבת שזו גישה בריאה לחיים, אבל קשה לדבוק בה כשהרבה מסביב מקטרים ובוכים ואחרים מנבאים חיים של אומללות ל"ע לכל החולמים והבררנים. :~|

  הוסף תגובה