חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

פרידות

פרידות


קטגוריה: כללי


הייתי רוצה להתייעץ עמכם גולשים יקרים,
בנושא כאוב כל כך ששמו "פרידה".
אני אומנם צעירה, נראית טוב, מוגדרת כבחורה אינטיליגנטית, ממשפחה טובה. את כל הנתונים הטובים יש לי. חוץ מדבר אחד- חבר לחיים.
ז"א אני מנסה ויוצאת ועד לא מזמן היתי במערכת יחסים ארוכת טווח של מעל שנתיים, אצלנו זה כבר ממש בגדר המוגזם,האמת שזמן רב ידעתי שנפרד, היו לנו מריבות משפחתיות והעניין נפל על הקטע הכספי, כיום במבט לאחור היו עוד דברים נלווים שלא יחסתי להם חשיבות,ולא נותרה לי הברירה אלא לקום וללכת...והבחור מצידו ממש לא גילה ההתנגדות, למותר לציין שהבחור הולך שבי אחר אמו המכתיבה לו את חייו.
אבל בסופו של יום זה מש לא משנה, זה כואב, אני כל הזמן חושבת מה הוא עושה כעת, עם מי הוא יוצא..וגם אני יוצאת ומנסה אבל זה כואב,והורס ולאנשים סביבך כבר נמאס לשמוע על הנושא, ונמאס לשמוע שאת בוכה..
ורציתי לשאול אתכן, איך אתן מתמודדות? ואתכם האם נכון שיותר קל לכם?
אני רוצה להאמין שאם זהו זיווג משמיים אז הוא יחזור...ובכל זאת.
למה זה כ"כ קשה? איך ממשיכים? אני אדם שקשה לו עם פרידות. לא לימדו אותנו להתגבר...ומה עושים עם כל הזכרונות?
אני נוסעת ובוכה מתחת למסיכת משקפי השמש..וכשנשמע השיר שלנו ברדיו..וכולם פתאום נראים מאוהבים וטוב להם, אז למה זה מגיע לי?
הייתי שמחה לדעת מה קורה שם בחוץ.. האם רק לי זה קורה?
מי יתן ונזכה כולנו לאהבת אמת..לשכחה קלה ולשמחה אמיתית בקרוב ממש.
אני
05/07/2004
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • קרן08/03/2005 בשעה 09:10
  26

  גם לי זה קרה
  יקירתי אני מתמלאת בצער לקרוא את תחושותייך /תחושותיי עברתי דבר דומה לפני שנה טחצי אך חייבים להמשיך אל האור!!! ותמיד תכניסי לעצמך לראש שזה לא היה לחינם!! ברוך ה` שזה נגמר- אל תצפי לו הוא ימשיך אז תמשיכי!!

  הוסף תגובה
 • עדי14/07/2004 בשעה 20:16
  25

  דודה את לא לבד
  דודה את אהובה וחשובה וב"ה תמצאי מישהו הרבה יותר מתאים מהבחור שתיארת ...

  הוסף תגובה
 • סטודנטית12/07/2004 בשעה 23:45
  24

  אלמונית יקרה
  אני מכירה את הסיפור שלך כ"כ מקרוב... גם אני חוויתי את החוויה הלא נעימה הזו לפני שנה ועד היום יש לו מקום אצלי בלב.המלצה חמה ממני, "תתאבלי, כמה שאת יכולה, תתרפקי על זכרונות נעימים ואל תתכחשי להם, ואז כשתרגישי שאת מתאוששת, תצאי , תבלי בשביל הכיף ותראי- הנסיך שלך יגיע! בהצלחה מכל הלב!!!|לב| אני.

  הוסף תגובה
 • אלמונית12/07/2004 בשעה 22:55
  23

  לכל המגיבים והמגיבות המקסימים|יאיא|
  אני מודה לכם שהקדשתם מזמנכם וייעצתם וסיפרתם, את אשר אתם חווים.
  אתם מקסימים ונהדרים ועושים לי ממש טוב על הלב.
  וכשקשה לי אני נכנסת לאתר וקוראת שוב ושוב את תגובותיכם.ומתעודדת לכמה שעות נוספות.
  מי יתן והקב"ה ישלם שכרכם מהרה וישלח לכולכם את זיווגכם הראוי.
  אני |לב| אתכם.
  תודה.

  הוסף תגובה
 • אלמונית12/07/2004 בשעה 22:04
  22

  תודה לכם מקסימים שכמותכם...|בלרינה|
  חברים מקסימים,
  אתם מעודדים ונותנים כח,
  חבל שאי אפשר לראות את האנשים מאחורי ההודעות אם הייתם רק יודעים כמה תקווה אתם נותנים..כולכם.
  ממני אלמונית|קשת|

  הוסף תגובה
 • דוד12/07/2004 בשעה 19:42
  21

  עדיף עכשיו מאשר "מאוחר"...
  קראתי את המכתב שלך, עושה רושם שאת עדיין בתוך זה, יש את המשפט הנדוש "הזמן ירפא" אין לך מושג כמה זה נכון לי לקח תקופה של שנתיים בכדי לשכוח והכי חשוב להתנתק רגשית מקשר שארך כ-8 חודשים כיום אני יודע מעל לכל ספק שזה הדבר הכי נכון והיום אני יודע בברור שאם הייתי מתחתן איתה אז זה לא היה להרבה זמן היום אני גם יודע עד כמה הייתי "עיוור" ולא אובייקטיבי והיום אני יודע עד כמה שאהבה זה דבר מדהים ובאותה מידה דבר מאוד מסוכן אם לא נזהרים ושמים את הקוים האדומים מלכתחילה, כי אחרת זה כבר מאוחר ואין הרבה מה לעשות , לא לחינם כתב החכם מכל אדם שלמה המלך "עזה כמוות אהבה רשפיה רשפי אש" וכדו` אהבה זה כמו מטוס, שהוא דבר ממש אדיר מגיע לגבהים ולמהירויות בדרך פלא אבל מי שלא יודע ולא נזהר בשימוש בו יכול להתרסק ולמות.
  וגם פה במידה ועשיתה טעות יש לך אפשרות אחת אחרונה לנטוש ולהתחיל מחדש וזאת החלטה גורלית מאוד קשה ושוות ערך רב, אפשר להתנחם בזה שנטשנו בזמן ואנחנו עדיין חיים ואנו יכולים לקוות שנלמד מהנסיון ונדע לא להכנס למצבים שיסכנו אותו בעתיד.... אני מאחל לך המון הצלחה תתעודדי אני בטוח שתמצאי משהו יותר טוב ומתאים....

  הוסף תגובה
 • רווית12/07/2004 בשעה 17:10
  20

  :-)מסר חשוב!
  לאלמונית...
  קראתי את מה שרשמת והזדהתי עם כל מילה שלך אני גם חווה פרידה ואפילו יותר קשה -גירושין! אני גם מאמינה שהכל מאיתו יתברך אך יחד עם זאת מאמינה שזכות הבחירה ניתנה לנו ואם את אומרת שכל הגורמים שרשמת הם אלו שהובילו לפרידה אז האמיני לי עשית את הדבר הנכון ,אבל את צריכה להבין שצער זה חלק כמעט בלתי נפרד מפרידה ובד"כ היא כואבת לשני הצדדים גם אם לנו נדמה שלנו זה יותר כואב זה לא נכון פשוט הרגש שלנו הנשים הוא בד"כ יותר מוחצן, אך אני מבטיחה לך מנסיון אישי שהזמן הוא התרופה הכי טובה וככל שיחלוף הזמן את תיראי דברים באור אחר ואף תביני שהכל לטובה וזה לא עוד סתם קלישאה זה באמת ככה. חוץ מזה ששנתיים לא הולכים ברגל זה לוקח זמן אבל תתני גם לעצמך קצת קרדיט כי בסך הכל זה דבר טיבעי מה שאת מרגישה וזה תהליך שצריך לעבור אותו, מותר לך להיות קצת עצובה ואפילו לבכות אך יחד עם זאת הביטי קדימה ותביני שכל מה שה` עושה לטובה הוא, אני ראיתי סימנים על הקיר לפני שהתחתנתי אך הייתי פזיזה "עיוורת" ולא הייתי מספיק חכמה להתייחס אליהם, חפשי את הדומה לך לא את השונה לפחות בדברים המהותיים, כי הדברים האלו לא משתנים אחרי חתונה הם רק מתחזקים ואז זה כבר הרבה יותר קשה. מנסיון!
  אז חיזקי ואימצי וזיכרי תמיד שגם בשעה הכי קשה יש רק 60 שניות ,מאחלת לך שתמצאי את האושר המיוחל בקרוב מאוד ומי יתן שהדברים ילכו לך יותר חלק.
  -]

  הוסף תגובה
 • גילת11/07/2004 בשעה 22:22
  19

  הצילו
  היי
  אני לא בטוחה שאצליח לנחם אותך אבל מצבי קשה ביותר..
  אני מאוד יכולה להזדהות איתך..
  עשר שנים אני יוצאת עם בחורים מתגלגלת מקשר לקשר חווה משברים ודכאונות. מתגעגעת עד כלות לאקס שכבר התחתן. אני בחורה שנראית מצויין אקדמאית מבית טוב ומחוזרת מאוד אבל לא מצאתי עדיין את האחד המתאים.
  האמת שאני נורא מתוסכלת ואף מיואשת אין לי כוחות להמשיך ולהיפגש
  הצילו!!!!!!!!

  הוסף תגובה
 • אסף11/07/2004 בשעה 22:10
  18

  החיים ממשיכים
  כל החיים מלאי מהמורות ןעליות,החוכמה היא לדעת להמשיך ללכת גם כשהדרך מלאת קותים וחתחתים,וגם אם מועדים להמשיל ללכת.

  הוסף תגובה
 • נדב11/07/2004 בשעה 10:33
  17

  נכון שזה קשה אבל בסוף זה יעבור
  נראה לי שאני מכיר את הכותבת ואני יודע שזה קשה מאוד.
  גם אני כרגע סימתי קשר ארוך נראה לי שזה יעבור עם הזמן נכון שזה מאוד קשה אבל צריך לנסות ללכת עם הראש למעלה להמשיך לחיות, בסוף את תמצאי את זה שיגרום לך אושר התקופה הזאת כמה שהיא קשה ץחלוף כאילו לא הייתה, צריך לנסות לשכוח אם כל הקושי שבדבר, נכון זה הרגשה קשה מאוד כמו לאבד בן-אדם חס ושלום אבל את צריכה להאמין שזה לטובה ושבסוף תמצאי את הטוב בשבילך.
  לשאלה ששאלת אם לנו(הבנים) זה קל, אני חושב שכל צד חושב שלצד השני זה יותר קל, לשני הצדדים זה קשה וזה גם לא משנה מי סיים את הקשר להתנתק ממישהו אחרי הרבה זמן זה דבר קשה משני סיבות גם בגלל בן האדם שיהיה חשוב ומאוד קרוב וגם בגלל שנגמר הקשר עצמו אין עוד עם מי להיות מי שיבן אותך וידבר איתך אבל כמו שכתבתי כבר מיקודם צריך ללכת קדימה ולדעת שהכל לטובה ושבסוץ נצמא כל אחד את זה שהוא הכי בשבילו.
  אז תתעודדי ותחייך ותנסי לשמחו כי זה מה שנשאר וזה הדבר הכי חשוב בחיים. בהצלחה :-)

  הוסף תגובה
 • מסקרן ..אז תבדקו11/07/2004 בשעה 03:21
  16

  ההצעה שלי עבורך אלמונית...!
  לאנונימית אני כמעט ולא מרבה לכתוב פה אם בכלל ולא מרבה לתקשר עם הרבה מהבנות פה אבל בשבילך הפעם אופיע ואכתוב לך את הדברים הבאים....
  לכולם במשך ימי חייהם חוו אופן של אכזבה מאהבה כזו או אחרת...
  אהבה נכזבת משאירה צלקת לכול החיים והחכמה היא לא לנסות להתכחש לה..מותר להזכר ואף רצוי..תני לרגשות לפרוץ ואל תחסמי אותם זה רק יפגע בך....אל תשכחי היית מאוהבת באדם והוא אננו הלך החצי מליבך...וחסר את מה שהבחור מילא ,מה שכואב לך זה לא הפרדה ממנו אלא הזיכרונות המתוקים מהעבר איתו הניסיון שלך לחפש אהבה הוא הטעות ,אהבה נכזבת זה פצע פתוח ועליך לתת לו להגליד...ולא לנסות לרפא אותו באהבה חדשה נכון שלך נראה שיש הרבה מאושרים בחוץ אך דעי שלפחות 99.9% מהם חוו אהבות נכזבות ולכולם היה קשה באותה המידה תני לזמן לחלוף ואהבה שלך תגיע במקומות הכי פחות צפויים והיא תגיע יותר טובה כי הפעם תלמדי מטעויות העבר ..והיא תשלים את מה שנקרע מליבך...ואף תעשה אותו שלם יותר ואיכותי יותר ממה שחווית אי-פעם.
  דבר נוסף הוא שישנם אנשים שאף התחתנו ומצאו עצמם גרושים לאחר תקופה או נשים שחשבו שמצאו אהבה ומצאו עצמן עם ילד ללא החבר/בעל ובטח ללא אהבה ככה שמצבך עדיין מעולה ואל לך לחשוש את בחורה חכמה לפי מה שקראתי ולא חסר לך דבר..
  הקריני את היופי הפנימי שלך החוצה ולא דוווקא פה..והוא יגיע
  ואז תהיה את הבחורה האחרת שגם היא תבוא ותקנא בך..וגם היא תרגיש כך זה מחזור החיים אלמונית וכל בני-האדם חוו אותו וישנם את אלו כמוך שכעת חווים
  ואסיים בסיפור קצר: "היה היה אדם זקן ולו חמור זקן שאיתו היה עובד כל ימי חייו לפתע חלה החמור ועמד למות והזקן שהתקשה לראות במות חמורו החליט להשליך אותו לבאר היבשה שהיתה בחצרו ולקוברו שם כדי שהוא לא יצטרך לראות במות חמורו האהוב ..
  מה עשה? השליך את החמור והחל למלא שם עפר על גבי החמור , והחמור החל לנעור והזקן עדיין ממלא כעבור זמן מה של מילוי עפר הזקן שומע את החמור נוער והתפלא על כך ....?כיצד החמור לא מת...ע"י זה שהוא ממלא עפר על ראשו..? והחליט לבדוק לפשר העניין..מילא עפר ושפך אותו שוב ..והתבונן למטה ..ומה רואות עיניו?
  החמור מנער את העפר מגבו ..ורומס אותו ברגליו וכך מעלה עצמו לאט לאט למעלה כדי שיוכל לצאת מהבאר...
  והמסקנה בסיפור הזה..?נערי את כל הזיכרונות העבר מגבך והתקדמי הלאה...רק ככה תוכלילהגיע למקום טוב יותר

  הוסף תגובה
 • נאור10/07/2004 בשעה 21:53
  15

  זה ממש לא קורה רק לך !
  את יכולה להיות בטוחה לחלוטין שחלק מהתובנות שהגעת אליהן נכונות גם לגבי ( ואני כבר בן 32 ) ...
  גם לנו קשה , אפילו מאוד!
  "ילד של אמא" אינו נחלת הגברים בלבד , אני יצאתי עם בחורה ( סביר להניח שמבוגרת ממך) שהייתה ה"ילדה של אמא" ולא ניתן היה לעשות עימה צעד אחד ללא התערבות האם ( ואיני עושה לה אאוטינג חלילה ) ....
  לא אחת זה עולה , החשש , הפחד הבלתי מוסבר הזה , מהלא נודע - מהלבד!
  והזמן עושה את שלו , ויש לך הכל הכל ובעצם - אין לך את הדבר החשוב ביותר וכפועל יוצא - אין לך כלום !
  אז את בתור בחורה ייתכן ובוכה כלפי חוץ , אני , בתור גבר יכול לעשות זאת רק שאני בביתי.....
  שבוע טוב שיהיה - בתקווה שכולנו נמצא את הזיווג הראוי .
  נאור

  הוסף תגובה
 • מישהי09/07/2004 בשעה 18:08
  14

  חתונה שבוטלה
  ביטלתי חתונה לפני שבוע!! כבר הכל היה מוכן :שמלה תזמורת בית ואפילו רהיטים ומה היה חסר???!! גם אני בחורה מבית טוב והכל יש לי אבל מה?! לפעמים זה עניין של מזל לפעמים זה עניין של גורל מה שאני רוצה להגיד לך
  ואומנם זה נשמע קצת נדוש כי בטוח שמעת את זה המון אבל הכל הכל לטובה!! תאמיני לי שאם תאמיני ולא תשקעי ברע ובעצב את תראי שהכל יהיה טוב תתקדמי בחיים ותפתחי את עצמך ובע"ה תמצאי את המיועד אמן !!!

  הוסף תגובה
 • לילך09/07/2004 בשעה 17:20
  13

  כל דבר בא בזמנו....:-|

  תייחסי לזה כמתנה ...אם זה היה צריך להיות ונועדתם ביחד זה
  היה חתום והייתם ביחד.
  אולי הכאב העמוק שנובע מלבך|לבשבור|.
  ובסופו של דבר יבוא לך האחד
  והיחיד והלב יהיה|לב| שיגרום לך
  אושר.

  הוסף תגובה
 • מירית09/07/2004 בשעה 14:49
  12

  את יודעת מה עדיף?
  עדיף שתורידי את כל הדמעות עכשיו, לפני שאת עוד חושבת להתחתן עם הבחור הזה , מאשר שתורידי אותם אחרי שתתגרשו, ואולי עם ילד או שניים...
  תאמיני לי, הלואי שהיה מי שיגיד
  לי את הדברים האלה לפני שאכלתי אותה עם מישהו שלא התאים לי בכלל! עכשיו אני כאן , עם הבן שלי, הגרוש שלי לא רואה אותו אפילו ועל אמא שלו אני לא רוצה להתחיל לדבר...

  הוסף תגובה
 • מעיין09/07/2004 בשעה 12:14
  11

  שלום לך...
  חמודה,את אינך לבד יש הרבה משצבים כאלה להמון זוגות ואני גם אחת מהם.
  יצאתי עם בחור במשך 5שנים ואחרי שנפרדנו הוא התחתן אחרי חצי שנה עוד לא הספקתי לעקל שנפרדנו וכבר שמעתי שהוא נשוי.
  במבט לאחור אני מודה לבורא עולם יום יום שזאת לא אני שנכנסתי איתו לחופה כי עכשיו הייתי גרושה ואני בטוחה בכך.
  אל תדאגי חמודה אני בטוחה שזה יעבור לך ברגע שתכירי בחור חדש והוא יכבוש את ליבך ותגידי לעצמך "איך יצאתי איתו"(וזה מה שאני אומרת לעצמי כרגע).
  אני מבינה אותך מאוד לגבי הזיכרונות מהעבר כמו השירים שמזכירים לך אותו או תמונות שלכם ביחד או מתנות שהוא קנה לך וכ"ד זה קשה אין אפס ואני מבינה אותך כי גם אני ככה וגם עכשיו שהוא נשוי ואני לא,מה שאני עשיתי זרקתי את כל התמונות שלנו יחד את כל המתנות שלו גם זרקתי ואת המוזיקה פשוט שיניתי סגנון של שירים אני שומעת שירים חסידיים ודתיים שלא מעלה לי אפילו זיכרון אחד קטן מהעבר שלנו רק שירים שבורא עולם רוצה שנשמע.אני בטוחה שתתגברי באחד מין הימים תרבי בתפילות שבורא עולם יגרום לך לשכח מימנו במהרה ולקבל את הבחור שראוי לך באמת...בהצלחה ובהמון|לב|מעיין.

  הוסף תגובה
 • זאב09/07/2004 בשעה 10:16
  10

  חייבים להסתכל קדימה
  אני מס` 6383 אם זה נראה לך

  הוסף תגובה
 • אני08/07/2004 בשעה 23:45
  9

  הזמן יעשה את שלו...
  תרופת הפלא (או הסבתא) הזאת- עובדת, ועובדת כמו שצריך!!!
  תסתכלי על מקרים אחרים שקרו לך בחיים והזמן ריפא.. אז אין שום סיבה שזה לא יעבוד גם פה..!!!
  חמודה, כל אחד עובר את האכזבה הזאת,אבל צריך לדעת להתמודד עם הכאב.
  זה קשה, מי כמוך וכמוני יודעות, אבל אין ברירה, ולחיות בתוך הבוץ הזה כל הזמן- רק הורס אותך יותר!!
  צאי לעולם, ותמשיכי בחייך, תצאי עם בחורים, ותאמיני לי שהאחד והמיוחד שלך יבוא בעז"ה!!!
  אני יודעת שנראה לך שחרב העולם ושהוא לא יצא מראשך לעולם, אבל לא, עוד יבוא אחד שישכיח את הכל ויפתח לך דף חדש נקי ויפה..
  בהצלחה!!!!!

  הוסף תגובה
 • יוסי08/07/2004 בשעה 13:31
  8

  אחותי, זה קורה לכולם..-(
  אבל מה לעשות, חייבים להתבגר ולהתגבר..

  מה שלא הורג מחשל (ומה שהורג מחשל את אימא..)

  שיהיה לך הרבה הצלחה ורק טוב!:-)

  הוסף תגובה
 • רן08/07/2004 בשעה 13:21
  7

  לנו לא קל יותר
  להיפך - קשה מאוד. כל מה שהרגשת גם אני עברתי

  הוסף תגובה
 • אריאל08/07/2004 בשעה 13:02
  6

  תגובה
  שלום לעלמה:

  כאבך אינו חריג, במיוחד ביחסים ארוכי טווח.את עדיין עסוקה בעיבוד התהליך הזה של הפרידה. אם זה מפריע לתפקוד שלך בצורה כך כך חזקה אולי תלכי ליעוץ.
  ואת לא לבד וכולם חווים זאת. תהיי בטוחה שגם חברך מרגיש כך. ואם את שמה לב, את משתמשת בהרבה הסברים למה בדיעבד זה לא היה טוב ומורידה מערך האקס שלך כמו הוא תלוי באימו.
  לגבי הטענה שלך שכולם מאוהבים וטוב להם. אומר לך בעדינות- כדאי שתתעוררי, לא לכולם טוב וכנראה את רואה את השלב של לפני החתונה שאז באמת כולם בהיי גבוה.
  אם את צעירה ויפה אז את מודעת ליתרונות שלך ויש לך ביטחון עצמי שזה חשוב וזה בהחלט נותן לך אפשרות לא רעה להתחיל את חייך. גם בדברים הקשים שקורים לנו אנו יכולים ללמוד על עצמנו ועל הסביבה שלנו וראי זאת כ"טיפ"

  אריאל

  הוסף תגובה
 • יוסי08/07/2004 בשעה 12:26
  5

  |פלפלשכחנו כבר אהה.............|פלפל|
  כמו שאמרה ליהי כאן בתגובה
  מי שרוצה להתחזק ולצאת מהמצבים הקשים ביותר צריך להאמין שה` אתו ושה` יושיע אותו כי ה` הוא כל יכול!!! לכן צריכים להתחזק באמונה בבורא , ללמוד תורה לפחות על עניני זיווגים ושידוכים מפי רבנים וספרי קודש ולא לסמוך על השכל הקטן שלנו, להשתדל לא לעשות בא נקרא לזה "טעויות" במערכת היחסים שאנו נמצאים זאת אומרת לא לחרוג מגבולות התורה אל יצרינו הגועשים כי אחר כך נותרים משקעים ושריטות בנפש שקשה לרפא,
  והעיקר לא להתייאש ולדבר עם הבורא כמו שאומר רבינו רבי נחמן מברסלב זיע"א:"התבודדות היא מעלה עליונה וגדולה מן הכל שעה אחת ביום נפשרוש את כפינו לתפילה ותחנונים לפני ה`" מי שזוכה לדבר עם הבורא בשדה או בחדר לבד כל יום כל יום ולדבר אתו בשפה ובלשון שלי כמו שאני מדבר עם חבר וכל יום שעה שלמה או מינימום חצי שעה ביום יזכה לישועות גדולות להתחזק באמונה ולהרגיש את האמונה בכל צעד ושעל בחיים וכל מה שצריך האדם רק לבקש מהבורא
  בהצלחה לכולם

  הוסף תגובה
 • יוסי08/07/2004 בשעה 11:16
  4

  מסיבת הודיה!
  במקום לבכות, רוצי לכותל ריכשי בכניסה לעיר מיני מאפים ממאפיית אנג`ל ועשי סעודת הודייה לכל תושבי ירושלים.

  אני מכיר לפחות שלושה מקרים של זוגות שהתגרשו רק ורק בגלל התערבות האם והשפעתה על הבן!

  ואם הבחור לא גילה התנגדות.. מה זה אומר? חשבת על זה?

  את צריכה להודות לבורא העולם על החסד שהציל את חייך מבעוד מועד וגרם לסיים את מערכת היחסים מפני סיבה זו או אחרת אך תדעי, שהוא הציל אותך והביא אותך למצב בו תוכלי לגלות בעיות שהיו גורמות לך לחיי נישואין כושלים או כואבים.

  אם את מאמינה שאם זה הזיווג הוא יחזור.. תאמיני שאם זה לא הזיווג אז היה מישהו שגרם לו ללכת.

  הוסף תגובה
 • אלמונית08/07/2004 בשעה 09:45
  3

  גם לי זה קרה!
  בס"ד
  זה בדיוק מה שקרה לי גם אני יצאתי עם בחור לפני 5 שנים וכעבור זמן מה נפרדנו (הוא היה עדיין "ילד")לאחר שנתיים שוב חזרנו בדרך לא דרך עד שכבר קבענו להתחתן וכו` הפגשנו בין ההורים ואז זה קרה ה"פיצוץ" וכמובן על כסף אמרתי לעצמי שהכל משמים אבל תמיד המשכתי לחשוב עליו והינה שמעתי שהבחור עומד להתחתן ברגע זה ידעתי שהכל משמים וזה הוכחה שאנחנו לא זיווג אבל יומים לפני החתונה שלו הוא מבטל את החתונה (לא על אף אחד/ת) הצטערתי מאוד בשבילו חבל שהוא לא לומד מטעויות ...
  חברים שלו הציעו לו עוד פעם אותי ואני שנתיים מאז הקשר האחרון שלי איתו אתמול זה קרה שוב ,שוב נפגשנו הוא היה חמוד כמו תמיד אבל ... ראיתי והרגשתי שכל אחד מאיתנו כבר פונה לדרך שלו הוא עכשיו בחור ישיבה שיושב ולומד תורה כל היום אשריו ואשרי חלקו ואני ממשיכה להתחזק יותר מתמיד אבל אתמול אמר לי שהוא מחפש אחת שתפרנס אותו ... איך בחור לא לומד מטעויות... אני מאוד מקווה ואני מאמינה שבורא עולם ישלח לו את הבחורה שתעבור בשבילו והוא ימשיך ללמוד....
  גם אני הייתי רוצה בחור שיושב ולומד תורה אבל החיים בחוץ לא כאלו ורודים ...
  אני הגעתי למסקנה שאסור להתיאש הכל משמים וצריך להתפלל המון!!!
  יהי רצון שבורא עלום ישמע לתפילתנו וישלח לכלם את זיווגו משורש נשמתתו אמן ואמן !

  הוסף תגובה
 • ליהי08/07/2004 בשעה 09:32
  2

  גיליתי משהו מהפכני
  כחוזרת בתשובה אני הולכת ומגלה שרק כאשר הולכים בדרך התורה צעד אחר צעד זוגיות יכולה להצליח.

  החל מההכרות והחברות, אם שומרים על ההלכה ומקבלים הנחיה רוחנית ומכניסים תורה לחיים אז יש סיכוי לבנות משהו. זוגיות זה מצב של ניפוץ חומות, ניפוץ אגו ואשליות ובנייה של משהו חדש לגמרי.

  רק התורה יכולה לקחת שני דברים מנוגדים כל כך כמו גבר ואישה ולשמור להם על אהבה אמיתית לכל החיים. בלעדיה גם הקשר הקסום ביותר הופך בשלב מסויים להרסני , משעמם וחונק.

  וחוץ מזה בחיוך ומתוך נסיון אני אומרת לך, שלפעמים נראה שדלת שנסגרת על מנעול ובריח לא תיפתח לעולם, אבל זה לא תמיד נכון...וגם אם הדלת הספציפית הזו לא נפתחת, אם תימחי את הדמעות יתכן ותראי שנפתח לך שער אחר.

  בהצלחה

  |כלנית|

  הוסף תגובה
 • חני08/07/2004 בשעה 04:13
  1

  הזמן...
  לא מרפא את הפצעים.
  עברו שנתיים מאז שנפרדתי מאהובי, והוא עדיין חי בתוכי מסרב לצאת, מסרב למות...
  והזמן כאילו עצר מלכת, כאילו קפא, עומד מזועזע. כמוני.
  הזכרונות צורבים, הדמעות חונקות-אכן תמונות קשות...

  הוסף תגובה