חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

מעשיה של מעלה

טלי_20335 טלי_20335

מעשיה של מעלה


קטגוריה: כללי


מעשיה של מעלה

גבי המלאך הרגיש שהזמן אוזל. הוא פילס את דרכו בשבילי גן עדן בתזוזות כנף מהירות עד שהגיע לאולם הדיון. שם כבר ישבו כולם ודיסקסו. מיכי, חברו משכבר הימים, עמד והציג את הנשמה שהציע: "נמצאת כבר שלוש שנים בגוף של ילד המתעתד להיות בחור ישיבה נחמד, אקדמאי בהמשך, עם אפשרות להידלדלות דתית מסוימת ברבות הימים והשחיקה. לדעתי חובה לצרף לו את הנשמה הנוכחית, ולו בשביל שתתמוך בו כשיחליט לפתוח ספר תורה וללמוד. חבל, יכול להגיע רחוק." המליאה רעשה וגעשה ולפני שמישהו הספיק להגיד את דברו פרץ בדבריו גבי ובפיו מילים נרגשות על אשר גילה זה עתה. "תקשיבו! עזבו אתכם מכל השאר! זה הולך ככה- ירדה לפני שנתיים לגוף של ילד מ-ק-ס-י-ם, כל האמהות האחרות בטווח שלו מקנאות, והשדכניות רק מחכות שיגדל. אבל אני יודע, ואני אומר לכם- אין כמו הנשמה הזאת בשבילו- תפור!" המלאכים עברו על רשימת הפרטים שהציג בפניהם גבי והצליבו נתונים: רגוע- זה טוב, היא קצת פלפלית.. צנוע מאד- וואו, את זה היא ממש תחפש! יש בו אפילו שמחה פנימית, חיוך כובש ויחס חברי. "תקשיבו..", אמר רפי, "יש משהו בדבריו". הם כבר היו קרובים מאד להעביר את הדף הלאה לדרג הבכיר, עד שהתפרץ אורי ואמר: "רגע רגע, שימו לב. אני מזהה פה בעיה של חוסר סגירות.. שמא נערתנו תוכל לחכות כל כך הרבה לנער ההגון?" דממה השתררה. כולם ידעו איך היא תהיה. זה היה חלק מנתוני היסוד הברורים שנקבעו בה- אופי אמהי, רצון להתחתן מגיל שתים עשרה, התרגשות מבכי תינוק- "עזבו, אני אומר לכם", המשיך וטען אורי, "יש טובים יותר שיפגשו איתה בזמן הנכון, במקום הנכון, ממש כשהיא תהיה מוכנה. מה היא צריכה את הסבל הזה?" גבי לא היה כל כך מרוצה מדבריו של אורי. "תקשיב לי בחור" אמר, וניסה לשוות לקולו טון קשוח. "יש התאמה מאד גדולה בין השניים, לא נראה לך שכדאי לה קצת לחכות? אפשר לארגן לה כמה התנדבויות שיעסיקו אותה בינתיים." רפי החליט להתערב: "תראה גבי, זה לא לעניין למרוח בחורה כל כך הרבה זמן. לפי הנתונים ניתן לראות טווח גילים בוגר יחסית בו הבחור יהיה מוכן. יודעים מה?", ניסה לעודד את חברו המתוסכל, "רק התחלנו. בואו ננסה עוד כמה. נראה, אולי תהיה התאמה עם מישהו יציב יותר." מיכי רצה להמשיך בהמלצת היושר על הנשמה האקדמאית, אך גבי עצר אותו מיד: "עזוב אותך, נו זה ברור שהם לא מתאימים. היא לא באופי המחזק. תן לה מישהו שילמד עוד קצת. יציב אמרנו, לא?" מיכי נעץ בו מבט מעוצבן והניח את הדף בצד. הוא ידע, אחרי שגבי מציע את שלו, אי אפשר להזיז אותו. כל הצעה אחרת רק תדרבן אותו לחזור על חלוקת המחמאות להצעתו.

כך המשיכו המלאכים והציגו עוד ועוד נשמות, אך החלטה חיובית לא התקבלה. זה היה אדיש מדי, זה קשוח מדי. ההוא לא היה מספיק שאפתן ואחר היה יותר מדי בטוח בעצמו. גבי, כמובן, ניסה את מזלו בכל פעם מחדש: "אתם הרי רואים שאין סיכוי! אולי תפסיקו לחפור ולמצוא כל מיני מיואשים למיניהם? יאללה, תארגנו לה תעסוקה ותארגנו לחברים שלו חתונות זריזות שילחיצו אותו- הם יפגשו איפשהו באמצע.." ובכל פעם דחו אותו מחדש.
לאחר שהציע אורי הצעה באמת רצינית, כזאת שנמשכה כמה חודשים, מצא גבי בעיה גם בה. באותו רגע החליטו כולם לצאת להפסקה. די, כמה אפשר לדון באותה נשמה? הם יצאו לשתות קפה וחזרו לאחר כמה שעות. באותן שעות ישב גבי ועבר שוב ושוב על נתוניו של נערו. הוא ניסה להקפיץ אותו כיתה, לקצר לו את השרות הצבאי, להעביר אותו ישיבה, אך בכל פעם שנראה היה כאילו זה מצליח, הוא נתקל בעוד מכשול.
המלאכים חזרו לעבודתם עייפים משהו, וההצעות חלפו במהירות בה הן הגיעו. אף אחד כבר לא באמת האמין במה שהציע, סתם לא היה להם משהו אחר..
לפתע קפץ גבי ממקומו. המלאכים מיהרו להשתיקו: "די כבר, גבי, תרד מזה. אמרנו שלא אז לא, מספיק." אך גבי כלל לא הקשיב להם. הוא רץ מחוץ לאולם וחזר כעבור רגע עם דף מלא בפרטים. "תראו, תראו מה מצאתי! מישהו אחר! זה הבחור, אני מבטיח!" החבר`ה החלו לקרוא והאולם התמלא אט אט בקריאות התפעלות. "פשש, באמת מיין שידעך", "איפה הוא התחבא עד עכשיו?". גבי השיב: "האמת שהמלצתי עליו באיזה דיון לפני חודשיים, ואז שכחתי שם את הדף. האמת, כשאני חושב על זה, הוא באמת יותר תפור לה ממה שהצעתי.. מזל, איך פתאום עכשיו נזכרתי, ממש מאלוקים!" "אם כבר אלוקים", העיר מיכי והצביע לכיוון דלת המליאה "נראה לי שכדאי להעביר את ההצעה הזאת הלאה. כולם מסכימים?" חבורה שלמה של מלאכים הניעו את ראשם לאות כן. הפרטים הועברו. האישור נתקבל. בת קול יצתה ואמרה: בת פלוני לפלוני.

26/08/2006
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • חגי08/09/2006 בשעה 13:28
  6

  כל אחד והמלאך שלו- סיפור בהחלט חמוד

  הוסף תגובה
 • מלאכית - נוגדת קיצור07/09/2006 בשעה 11:46
  5

  מצטרפת ל3. קיימת פגימות בקיצור שמות המלאכים

  הוסף תגובה
 • אור06/09/2006 בשעה 19:05
  4

  לא ידעתי שהמלאכים מדברים ביידיש
  אבל נחמד למדי:D

  הוסף תגובה
 • -05/09/2006 בשעה 20:54
  3

  צר לי שאני מייבש
  אין ספק שזה מזה חמוד.... :-)

  אבל צר להיות מרובע , מלאכים זה לא משהו שכדאי להסתחבק איתו , רפי? מיכי? אותי זה מפחיד!!!!

  :-0

  הוסף תגובה
 • ישראלי31/08/2006 בשעה 18:43
  2

  תגובת הפרופ
  אם מדברים על מלאכים. אז המצב שאני נזכר בו זה ערב שבת שחוזרים מהבית כנסת .לפני הקידוש אומרים שלום עליכם מלאכי השלום. ואחרי זה אשת חיל .והמלאכים מבסוטים. וכתוב בספרים שאם הכל מוכן ומתוקן כמו שצריך אז המלאכים מברכים את האדם. יהי רצון שכך יהיה בשבת הבאה .והמלאך הרע עונה בעל כורחו אמן .ואת כל זה אני כותב כהקדמה למה שבעצם אני רוצה לומר .אז כך .פורסמה כאן בשבוע שעבר כתבה. עד מתי .מופיע כאן באתר בלכל הכתבות עמ 1 מס כתבה .10 "כן...גם אני פה...שואלת את עצמי למה ואם בכלל... האם כולם פה באו לשחק בקוביות?." וכו ..... זהו תסתכלי שם בתגובה שלי ותביני .המלאכים לפעמים רואים שהבן אדם שר בשני קולות וגם מזייף בטונים הגבוהים .ולא בגלל שלא קיבלו אותו לכוכב נחמד .ואז המלאכים נגנבים מהבן אדם .עזוב אותך מלשיר .קודם תלמד את המילים ומשמעותם . לה לה לה לה לללללל .יום שישי כבר הגיע יש בעיר מסיבה מ... מתפללים כל הלילה עד הבוקר הבא טננננמ .שבת שלום .אהבתי

  הוסף תגובה
 • שפרה31/08/2006 בשעה 16:34
  1

  אהבתי
  גם את התוכן וגם את סגנון הכתיבה.
  בעז"ה זיווגים הגונים לכל אחד בזמנו.

  הוסף תגובה