חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

למה האהבות נגמרות?;]

יוני_6190 יוני_6190

למה האהבות נגמרות?;]


קטגוריה: כללי


מה אתם יותר, אוהבים או תאווים?

מדוע האהבות נגמרות?

כאשר אנו לועגים לאהבהות חילוניות, אנו יודעים על מה אנו לועגים?

והעיקר איך תבחרו בן זוג מושלם לחיים?


נדמה שהמחנכים שלנו לא נותנים לנו הסבר אמיתי למושג האהבה. נדמה כי אהבה היא חלק נחלתם של המגזר החילוני ולנו אסור לקחת חלק בה. נראה כי בני זוג במגזר שלנו נולדו כרולטה רוסית, תתחתנו, אם האבה הגיעה הנה מה טוב ואם לא העיקר שהילדים יהיו בריאים..

יעז או תעז מישהו מהמגזר החרדי או הדתי לפרום קשר עם בחור מושלם שאין סיבה להיפרד ממנו מלבד כך שהיא או הוא לא מספיק חשים אהבה?
נראה מי מבני מגזרנו הרחמנים בני רחמנים שיעמוד מול פני אימו או סבתו העורגים לנכד ונין סמוק לחיים ורק האהבה הטיפשית היא שתהרוס את החלום.. האם תרדמו בלילות לנוכח פניהם המיוסרות?
האם תעמדו בפני לחצי ראש הישיבה או מנהלת המדרשיה שתבטיח לכם בני חיי ומזוני עדלאידע רק אם "תזכו" בנער הנערים?

ומה קורה לכם כאשר אתם מגיעים לפגישה וחשים זיעה קרה בכל גופכם ובתוך תוככם אתם יודעים שזה רק מפני החיצוניות החטובה ומאותו רגע כל מילה היוצאת מפי כהן או כהנת גדולים נחשבים לפניני חכמה ודעת עד כדי כך שכולם טיפשים שחושבים אותן לריקניות?

ומה קורה לכם כאשר כל החברים או החברות שלכם כבר נישאו על כפיים והאכילו אולם מלא עוף ושניצל, שברו כוס והביטו במבט של "אין מחר" בעיני בני זוגם. אלו הרי תמיד מזמינים לארוחת ערב את הרווקים כאחשוורושים תורנים שרוצים להראות קצת מעושרם ומידת אושרם. הרי תמיד אז הם יחלקו מחמאות לבני זוגם, תלטפנה הנשים בערגה את עוללם אם בביטנן ואם בחיקן ויאמרו לכם בפני מומחה, תשמעו לי.. חייבים להתפשר. תתפשרו, מה אני לא התפשרתי? (זה בטוח מה שהיא לא אמרה לפני החתונה..)

האמת, שיהיה קשה לענות על כל שאלות אלו במאמר אחד. אך אתן את הבסיס לעולם ההיכרויות.

ראשית. חשוב מאד לדעת את הבסיס שלנו ושל בן הזוג המיועד, האם החינוך היה דומה והרקע לא פחות. ככל שתהיה התאמה בסיסית כך תימנעו בעיות בעתיד.
אל תחשבו חלילה כי אם תחפשו בסיס משותף זה יהיה לא מעניין ולא מאתגר כי בתת מודע, כאשר אתם אומרים שאתם מחפשים מישהו דומה לכם אתם מחפשים את ההיפך הגמור, א"כ מספיק שתתמודדו עם ההיפך הפנימי ולא עוד עם ההיפך הסביבתי.

העולם החילוני הרגיל אותנו לחשוב בחשיבה של איטליז. כמה ק"ג? בשר טרי? יש צלעות? יש שומן? זה רך? זה קשה ואיך זה יוצא על המנגל..

העולם הרוחני מצריך אותנו לחשוב במושגי בית מרקחת, יש מרשם? אתה חייב את זה? אתה צריך או מכור? זה כשר? והאם אפשר להמתיק את הגלולה..

הבסיס לאהבה אמיתית היא בחירה מהשכל ולא מהרגש. ככל שתאהבו יותר את השכל, ההיגיון, חכמת החיים והתנהגות בן זוגכם כך תעריצו אותו יותר וההערצה זו מובילה חיש מהר לאהבה.
ככל שתתחילו מהרגש הרי שתאהבו את יופיו, גופו או כספו אך תמיד הרגש מתקהה מהר ומחפש מיהו יפה ועשיר יותר.

זה יסוד האהבה על רגל אחת. חפשו מהשכל את השכל. אך יחד עם זאת חכו לבוא הרגש. במידה והרגש לא מגיע סימן שהאדם שלפניכם משלים אתכם מבחינה שיכלית ולא ריגשית. הוא יכול להיות עבורכם בוס נהדר אך לא לבעל. אחרי השכל צריכה להגיע האהבה לא הגיעה חפשו את השכל והרגש אצל הבא בתור.

לא הגיע.. תהיו רווקים וחצי מאושרים (אני מאושר מלא) ולא נשואים וכואבים כל החיים בגלל שהציעו ותמכו בכם להתפשר.

הבעיה האמיתית נמצאת אצל אלו שנראים טוב. הם יכולים להחליט כי הם עורכים את כל הבדיקות אודות השכל והרגש אך העומד מולם אינו יודע דבר על שכל כאשר הרגש פועל והוא יכול להישבע בסבתו הגוססת ובאחיו הנפל שהוא אוהב "רק" את השכל שלכם.
את האמת מגלים מאוחר מידי..

אם תרצו אמשיך לןכתוב בפרקים הבאים, כיצד לשמר אהבה ומבחן קצר לבן הזוג אם הוא מתאים לכם אם לא.
17/06/2004
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • דן28/06/2004 בשעה 02:03
  6

  יופי של תגובות ...
  אני אישית הייתי מעוניין לחדד טיפה משהו. לדעתי יש צד ברור למשיכה חיצונית השלובה ב"שכל"
  שזה התאמה אינטלקטואלית כפי שנאמר כבר קודם. אדם יכול להמשך אל מישהי מסויימת בגלל יופיה, ואז להיות מוקסם ממנה בשל אופייה הטוב והאישיות שלה.
  וכמובן הוא עשוי לחלוטין לבטל כל מחשבה לגביה ולא משנה כמה שהיא יפה אם היא בעלת אופי לא מתאים, או משהו שלילי אחר .
  לעומת זאת, אפשר במהלך החיים למצוא מישהי שלחלוטייין לא מתאימה מבחינה חיצונית, לא רק שמבט שני לא היית נותן בה, אלא אפילו לא מבט ראשון(לאו דווקא מכוערת,אלא פשוט לא מתאימה), אבל לאחר הכירות מסויימת אתה עשוי לגלות בה דברים מושכים, מהסוג שהזכרתי קודם, כמו טוב לב, חוכמה, וכל מה שקונה אותך. הכי חשוב זה להכיר את עצמך ולדעת מי אתה, ומה העדיפות שלך. כי ייתכן ואתה בכל זאת אחד שמעדיף יופי, וגם תלך עם אותה חכמה וטובה, עדיין ישנו סיכוי שאחרי כמה שנים תתחיל לפזול לכיוונים אחרים.
  כנ"ל אם הלכת עם בחורה יפיפיה, אבל לא מתאימה מצד תחומי עניין או התאמה שיכלית ! תתחיל להתבונן באחרות שיש להן את מה שחסר לך אצל "בחירת ליבך"....
  השורות הנ"ל נכתבו כפניה לגברים שביננו, אבל רק מתוך נוחות ואני פונה גם לבנות בעניין. ואת הדברים שכתבתי אני כותב מתוך נסיון שלי ושל אחרים.
  לעיתים מדובר בנסיון כואב מאד !
  לכן מזל יש לאלה שביננו אשר יודעים ללמוד מנסיונם של אחרים.
  בהצלחה לכולנו !

  הוסף תגובה
 • יוסי27/06/2004 בשעה 16:07
  5

  אני:D
  אני גם חוזר בתשובה אבל בניגוד לנאור בתגובה מס` אחד אני אומר ההפך מה שהיינו מחפשים זה רק הנאות זמניות בילויים שוק בשר פשוטו כמשמעו ומי שהיה רוצה "חברה" היה הולך אתה כי יש לה את הנתונים החיצוניים שהוא חפץ בהם ולכן היתה לי חברה 5 שנים ואחר כך זה נגמר כי זו לא אהבה .
  מין זה לא אהבה ולעולם לא יוביל לאהבה אהבה היא רק להכיר ולאהוב את הרגשות והאופי של השני ואת מה שהוא חי ועושה זה אהבה , ברור שצריכים משיכה חיצונית אבל זה לא האובייקט זו לא המטרה זה רק עזר כדי ליצור התקשרות אבל עובדה בשטח שלא ניתנת לערעור זה שבחברה הלא דתית (נקרא לזה כך) יש 30% גירושין לא פחות וגם מאלה שלא מתגרשים כמה חס ושלום בגידות לא עלינו וצרות צרורות ככה שמי שרוצה למצוא אהבה אמיתית שותף לחיים ואת החצי השני שלו קודם כל צריך לחיות לפי התורה שהבורא נתן שהיא המפתח לכל וגם לחיי נישואין.

  הוסף תגובה
 • איתן27/06/2004 בשעה 15:49
  4

  כנראה שאין מתכון..
  כמו בעוגה:
  לא תמיד מספיק שיש לכם את הרכיבים והכלים הנכונים..וגם לא מספיק שפועלים בדיוק לפי הנחיות המתכון והמומחים...

  ללא סייעתא-דשמייא - חבל"ז!

  אני אומר: לא למהר.. לבדוק! לבחון אורח-חיים ויעדי-חיים.. ולהתפלל.

  ייענו המתפללים - ויתחתנו!|קולמוס|

  הוסף תגובה
 • יוסי27/06/2004 בשעה 14:29
  3

  נאור, נאור.
  האמת שאין זה מדרכי להכליל מגזרים שונים. צודק. זה לא החילוניות אלא הגשמיות ומדרך הטבע היא נמצאת היכן שאין רוחניות..

  ואם אתה לא היית רוחני יותר.. לא מאמין שהיית שב ליהדות.

  הוסף תגובה
 • משה27/06/2004 בשעה 14:10
  2

  אני ישמח לקרא עוד דברים שתכתוב
  למרות שאני לא מסכים אם הכול הרי בן אדם יכול למצא מישהיא יפה לא חייבת להיות מיס עולם אבל שתראה בסדר

  הוסף תגובה
 • נאור27/06/2004 בשעה 11:18
  1

  פעמים רבות נאמר לי ....
  לך עם השכל , האהבה תגיע עם הזמן ....
  אני לא מאמין בכך !
  אני מאמין שיש לשלב את השכל עם הרגש ועליהם לפעול יחד בסימביוזה מושלמת !
  החילונים לא מסתכלים על הבחורות כדוגמת שוק בשר - במחילה מכבודך , אך זו שטות גמורה !
  אני הייתי חילוני בעברי , חבריי חילונים , יצאתי עם בחורות חילוניות ומעולם לא הסתכלתי עליהן כעל אוביקט מיני או "שוק בשר" !
  ניפגשתי עמן - וראיתי עם ישנה משיכה בסיסית והיה והייתה , היינו ממשיכים הלאה ( כמובן שחייבת להיות גם התאמה אינטלקטואלית )!
  לא קיימת תבנית אחידה למציאת פרטנר לחיים - מדובר בניסיון ותהייה עד למציאת הזיווג המתאים !
  בהצלחה בהמשך

  הוסף תגובה