חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

הפרש הגילאים

הפרש הגילאים


קטגוריה: כללי


שלום,

בתור בחור דתי שמחפש את אשתו לעתיד בע"ה, אני מנסה להבין מה צריך להיות הפרש הגילאים בין האיש לאשה ומי מביניהם אמור להיות יותר גדול.
האם באמת יש צד של חיוב הלכתי או חיוב מסוים שהגבר יהיה זה שיותר גדול מהאשה? או שהאשה יכולה להיות באמת יותר גדולה מהאיש? אני פשוט רוצה לדעת את ההבדל, ולדעת למה גבר יסכים לצאת עם אשה יותר קטנה ממנו אבל אשה לא מוכנה לצאת עם בחור שיותר קטן ממנה?

מובן שאני מדבר על הפרש גילאים נורמלי של עד כ3 או 4 שנים הבדל בין האיש לאשה לכל צד שיהיה בין אם הגבר יותר גדול ובין אם האישה יותר גדולה. ואני כותב את זה כי כבר פניתי מספר פעמים אל כל מיני בחורות באחד מהאתרי הכרויות אל בחורות שיותר גדולות ממני בשנתיים או בשלוש שנים והם פשוט אמרו לי שהם מצטערות ואני קטן מידי בשבילם.

הייתי מבין אם הבחור עדין באמת ילד קטן והוא עוד לא סיים תיכון או משהו כזה באמת יש שלב מסוים שלפי דעתי אסור לבחורה להסכים לצאת עם מישהו שקטן ממנה אבל בגיל מסוים כבר אפשר שהאשה תסכים לצאת עם בחור שקטן ממנה. ואני כבר בגיל שאשה שיותר גדולה ממני אמורה להסכים לצאת איתי. ואם לא אז למה אני אמור להסכים לצאת עם מישהי שיותר קטנה ממני? עם מישהי שיותר גדולה ממני לא מוכנה לצאת איתי.

בקיצור, אני אשמח לקבל תשובות בענין ולהבין את הראש של הבנות שלא מסכימות. אני רוצה שיסבירו לי את ההבדל בין הדברים והחשיבות של ההבדל לטובת הגבר.

אז תודה רבה שקראתם ואני מצטער על שגיאות הכתיב. מחכה לתשובתכם. |תהדגש| |סהדגש|
20/07/2006
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • אורחת30/07/2006 בשעה 13:03
  20

  בכל זאת נשים אוהבות
  נשים אוהבות שהגבר יהיה בוגר מהן,(אולי כדי להישען עליו בקשיי החיים..).
  ובכל זאת, אשה מתבגרת יותר מהר גם פיזית..
  (אשה בת חמישים בוודאי לא נראית כמו גבר בן גילה..).

  הוסף תגובה
 • שרון30/07/2006 בשעה 07:02
  19

  זה מאוד אינדיבידואלי
  כל אדם מכיר את עצמו, יודע מה רמת הבגרות שלו ופחות או יותר לאיזה כיוון הוא חותר.
  גיל- כמו כמעט כל משתנה אחר הוא עוד אמצעי לקטלג אותנו באיזו שהיא דרך.
  הקטלוג, כשלעצמו, יכול להיות לסייע בסינון מי שלא מתאים לנו מראש. אבל מאחר והסינון הזה מבוסס על נתונים גרידא, ולא על מכלול האישיות של האדם- אנו עשויים לפסול את מי שיכול היה להתגלות כבן זוג מתאים.
  כך, למשל- בחורה מאוד בוגרת עשויה לסרב לפנייה של בחור אפילו מבוגר ממנה בשנתיים- שלוש (שלא לדבר על בחור בן גילה, או צעיר ממנה), למרות שאינה יודעת מהי רמת בגרותו. אין מה לעשות!
  בקיצור- שכל אחד יעשה את השיקול שלו. בסופו של דבר- בל נשכח שהדברים לא תלויים אך ורק בנו- יש גם את הצד השני, וגם את המשגיח הצמוד...
  אני מאמינה שגם על הבחירות שלנו יש יד מכוונת, ועובדה שלפעמים אדם נוהג בדרך שאינו יכול להסביר- ודווקא משיג את מבוקשו.
  תמשיך לנסות. מקווה שתמצא את זיווגך במהרה!
  שרון.

  הוסף תגובה
 • אפרת30/07/2006 בשעה 01:43
  18

  מה שקובע זה לא הגיל
  הנה עצה חכמה שקבלתי ממישהי שמבוגרת מבעלה ב-11 שנה- מה שחשוב לבדוק זה, אם יש מטרות משותפות. זה הענין המשמעותי. יכולים להיות שניים, שמבחינת הגיל זה מתאים (לפי איזשהוא ספר חוקים מסתורי...) אך מטרותיהם בחיים שונות, וזה מה שקובע!!!
  אז חבר`ה, בואו נצא מהריבוע ונבדוק מה שחשוב באמת.

  הוסף תגובה
 • לי30/07/2006 בשעה 00:06
  17

  שטויות
  לדעתי הגיל לא אמור להפריע בכלל לא תווך של 10 שנים אבל עד 4 שנים זה סביר ביותר בין עם הגבר גדול או האישה גדולה אני מנסיון יכולה לומר שאם גבר צעיר מוותר על משהי שיותר גדולה ממנו ב - 3 או 4 שנים בסך הכל לא בוגר נפשית לדבר הזה זה סתם תירוצים אני לא מאמינה שזו הבעיה העיקרית בקשר יש עוד משהו מעבר לזה אולי לא מסתדרים פחד מסוים מחתונה וכו` אחי יהיה בסדר תמשיך לצאת בלי להתייאש ושיהיה לך בהצלחה בכל אשר תפנה

  הוסף תגובה
 • כרמית28/07/2006 בשעה 14:37
  16

  תגובה לשיר- נכון, את צודקת... וכנסו
  וזאת הסיבה היחידה, במיוחד אצלי, שאני די בררנית, כי אני רוצה מישהו לחיות איתו את שארית חיי, ואנחנו לא כמו החילוניים, שאצלם רוב הזוגות הם גרושים, ולא אכפת להם, ושלא לדבר שאח"כ הם יוצאים עם מישהו, אז הילדים סובלים מזה שיש מישהו במקום אבא שלהם או אימם, אז אנחנו הדתיים לא ככה, ואצל הדתיים הנישואים מחזיקים מעמד, (כי אל תשכחו את בורא עולם שעוזר שמבקש בתפילות ותחינות, אם זה לשלום בית ופרנסת המשפחה, ובהבאת ילדים) שלא לדבר על השטויות שהחילוניים עושים לפני חתונה, ואח"כ לא מבינים למה הם לא יכולים להביא ילדים, ופונים למומחים, וכל הבלאגן... כי אצלנו הדתיים, אם נראה ויש זיווג טוב ברוך ה`, אז מתחתנים....
  ואני שוב מגיעה לנקודה שלנו, צריך להתפשר בכמה דברים... ויותר יפה שהגבר גדול מהבחורה בכמה שנים ולא הוא קטן ממנה, ושלא לדבר על הבדל של 20 שנה, ואם יש כאלה שלא אכפת להם אז סבבה אולי זה המזל שלהם, וזה החצי השני שלהם.
  נ.ב. סתם לידע כללי- מה עזר ליוכי מרדכי, שהתחתנה עם בעלה שיותר גדול ממנה ב30 שנה, ובסוף התגרשה ועשתה לו שם רע... והרסה לו את החיים.

  הוסף תגובה
 • גלית28/07/2006 בשעה 14:15
  15

  זה אפשרי
  אפשרי שהבחור יהיה צעיר מהבחורה
  אין בעיה הלכתית כלשהי


  הוסף תגובה
 • יעל28/07/2006 בשעה 12:05
  14

  הכול עניין של טעם
  וכל אחד/ ת עם ההגבלות שלו/ה

  יש המחפשים חוש הומור וציניות יש החוששים מזה, לכל אחד יש ת`אחת שלו שתפרוץ איתו מעגל... בקיצ` לאחד לא מתאים ולשני זה מתאים כמו כפתור ופרח כמו כפפה ליד כמו אדם לחווה -
  כמו שכתוב...

  ולי אגב אין שום בעייה לצאת עם קטינים
  להפך - בחורים בני 23 מוזמנים בברכה -

  אז עצה אל תתעכב על אלו שאינן רוצות ותבכה את גורלך - לך על מי שמעוניינת, תמיד תהיה לפחות "אחת" כזו...

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת26/07/2006 בשעה 21:38
  13

  לשיר-אחלה תגובה. ולכותב- כמו שאתה כותב את הדבר הבא
  כמו שאתה כותב את הדבר הבא:
  ..מובן שאני מדבר על הפרש גילאים נורמלי של עד כ3 או 4 שנים הבדל בין האיש לאשה..
  אז יש אנשים שבשבילהם זה לא נורמלי שהגבר יהיה קטן מהם והם מעדיפים מישהו גדול מהם.
  ואם כבר מדברים על נורמה זאת הנורמה שהיתה תמיד לא?.. וגם כנראה כל אחד עם העדפותיו זה הכל..

  הוסף תגובה
 • כרמית26/07/2006 בשעה 21:29
  12

  הלו סליחה??????
  פנו אלי כאלה שהם בני 36 אפילו 34 וזה נראה רחוק מדי.. אני כולה בת 27ו וטווח כזה גבוה זה מוגזם, במיוחד הבדל של 10 שנים, כי כשאני אהיה בת 40 הוא יהיה בן 50 למרות שאומרים שהגבר אפילו בגיל 50 נראה צעיר, ואח"כ לא כל כך רואים את זה כי שניהם מתבגרים, אז לא נראה לי ככה, כי תלי בבנאדם עצמו, למשל אני, נראית מאוד צעירה לגילי, יחשבו שאני בת16, (שלא לדבר על היום, שבנות 12 מתלבשות ומתאפרות כמו בנות 20+, כך שאי אפשר לדעת) אז אני צריכה מישהו שנראה כזה צעיר לגילו, ושלא לדבר על אחד יותר קטן ממני בכמה שנים, זה מוגזם, גג 5 שנים הפרש, ובכלל גברים אין להם בעיה לקחת משיהי צעירה מהם בהרבה שנים, אלא אם הבחורה מסכימה, ונמאס שאומרים לי כל הזמן שגם צריך להזדרז, כי גברים לא מתאים להם לקחת בנות 30+, למה??? הן זהו לא יכולות להקים משפחה, זה לא כמו בנות 18... אז הלו גברים להתעוררררר, תפסיקו לרדוף רק אחרי בנות 18 גם בנות 30, הם בסדר גמור ויכולות להקים משפחה ובנות זוג למופת, ולא לנדות אותן. אולי סגרו להן את המזל, יש הרבה חולרות כאלה.
  ודרך אגב: פנו אלי הרבה גברים בני 38 ו40+ שהם רווקים, והייתי בשוק, אז כנראה הם לא היו מציאה.

  הוסף תגובה
 • מישהו26/07/2006 בשעה 20:45
  11

  נורמות חברתיות נטו,
  ולא רק בחברה הדתית, למרות שכמו הרבה דברים – החברה הדתית לקחה את הנורמה הזו ומשכה אותה לקיצוניות.

  פשוט להפסיק עם זה, וזהו.

  הוסף תגובה
 • טיפטיפ26/07/2006 בשעה 19:37
  10

  כותב יקר
  אני יכולה לומר לך לגבי עצמי-שניסיתי דווקא לצאת עם בחורים בגיל שלי ומעט מתחתי והרגשתי שהם לא ממש בוגרים. וזה בא לחזק את דבריו של נאור.נכון שיכול להיות שדווקא אלו שאני נפגשתי איתם הם כאלו, ואחרים לא, אבל באיזשהו מקום קשה לי לתת לזה צ`אנס שוב.
  אני באמת מרגישה פער במקום שאני נמצאת בו לעומת בנים שצעירים ממני בשנתיים-שלוש.
  האמת, שלפני זמן מסוים פנה אלי מישהו שצעיר ממני בשלוש שנים וזה נראה לי מוזר, מן תחושה שהוא לא רציני או משהו כזה. אני יודעת שזה נשמע דפוק, אבל אולי זה בגלל שכשאני פניתי למישהו שצעיר ממני בשנה(!) הוא התלבט כ"כ הרבה ובסוף אמר שזה מאוד מפריע לו.
  אז כל העניין הזה די בלבל אותי.
  בקיצור, אין לי בעיה עקרונית עם זה, ותלוי מי הבחור- כמה הוא בוגר, בשל, ורציני בכוונותיו.

  הוסף תגובה
 • קונדוליסה רייס26/07/2006 בשעה 19:19
  9

  תלוי באיזה גיל פונים ומה טווח הגילאים
  אני בת 30 וכשבחור בן 25 פונה אליי זה לא נראה לי רציני, אבל אם בחור בן 28 29 יפנה, אז אין עם זה בעיה כי שנה שנתיים יותר צעיר זה לא נורא.
  אבל האמת היא שכשפניתי לבחורים בני 28 29 הם לא טרחו לחזור אלי, כנראה שיש להם בעיה לצאת עם מישהי גדולה מהם בגיל (אגב, אומרים שאני נראית בת 26 27 ולא מאמינים שאני בת 30).
  מצד שני, אני גם מוכנה להכיר עד גיל 40.
  בקיצור תפסיקו להיות בררנים כ"כ בקטע של הגיל, כי אתם יכולים לפספס את אהבת חייכם.

  הוסף תגובה
 • אנונימית26/07/2006 בשעה 19:15
  8

  אפשר לשאול בן כמה אתה?
  כי אני מבינה הפרש של שנתיים שלוש אבל אני לדוגמא מוצפת בפניות של גברים הצעירים ממני ב-5-7 שנים וזה תמוה וחשוד בעיני....

  הוסף תגובה
 • מבין אותך26/07/2006 בשעה 13:25
  7

  עזוב. הבנות מטורפות. הם חולמות על טלנוולות
  לרוב יש להם חלומות של בנות 16 על אהבה ללא גבול מהמבט הראשון ללא סייג או מאמץ.

  לא ינסו משהו לא בדיוק ע"פ הנסיך שהם ציירו לעצמם בגיל 14.

  הרבה ישראו בגלל זה רווקות עד 36-40 ואז יקחו מה שנישאר, אם בכלל.

  בזמן הזה השעון הביולוגי שלהם דופק, חבל.

  הוסף תגובה
 • שיר26/07/2006 בשעה 10:16
  6

  אילו מספיק עם ההשוואות
  כמעט בכל המאמרים העולים כאן, יש משהו העושה השוואה בין חילוניים לדתיים, ומעניין תמיד החילוניים חילוניות יותר טובים בכל הקשור לבחירת בןבת הזוג, ולהבדיל מהדתיים , החילוניים תמיד שוקלים את הדברים החשובים ולא את השוליים, מתרכזים בעיקר ולא בטפל. חבר`ה הגיע הזמן שתבינו שאין מקום להשוואה, כי יש לראות את כל התמונה, וחוץ מזה לכל המגיבים לא ממש נראה כי אתם באמת מבנים מה קורה בעולם החילוני, יש לכם מושג מה אחוז הפנויים והפנויות בגילאים מתקדמים בקרב העולם החילוני? יש לכם מושג לגבי אחוזי הגירושין. כאשר בחור או בחורה דתיים מחפשים בן זוג הם רוצים שזה יהיה לכל החיים, ולא כמו אצל החילונים שהרבה מהם אומרים "מקסימום נתגרש.." לכל מי שהביא דוגמאות מקשרים הנוצרים במועדונים בברם ובבתי קפה, אתם טוענים כי שם לא שמים לב להשכלה, למראה חיצוני ולשאר הדברים - נכון כי כאשר המטרה היא בסך הכל "פיק אפ ברים" באמת שלא מתחשבים בכל הדברים האלה , למי שלא מכיר את המושג, הכוונה היא למנהג הרווח מאוד בעולם החילוני והוא לצאת במטרה למצוא בן זוג ללילה בלבד, ולא מעבר. ( ולא רק בנים עושים זאת יש הרבה גם הרבה מאוד בנות המצהירות כי זה מה שהם מחפשות עכשיו)אז די להשוואות ואולי כדאי שתפנימו שאתם באתר הפונה לציבור הדתי ולא החילוני, והחילוניים כבודם במקומם מונח יש לי מס` חברות מהעולם הזה וכשאנו מדברים על זוגיות, תאמינו לי העולם החילוני לא יותר טוב..

  הוסף תגובה
 • ענת26/07/2006 בשעה 00:57
  5

  לתגובות 1, 2, 3, 4
  כולכם צודקים באותה מידה בכל דבר שהעלתם פה!

  הוסף תגובה
 • ספי25/07/2006 בשעה 23:47
  4

  אצלי זה ההיפך
  יש בעיה בציבור הדתי שבנות לא מוכנות לצאת עם גבר שמבוגר מהן ב8 או 10 שנים כאילו שהוא שיך לדור אחר וזה לא נכון מתי כבר תבינו שלא העיקר הגיל אלא התרגיל בחורה יכולה לצאת עם בחור שגדול ממנה בשנה ותרגיש שהיא יוצאת עם קשיש סיעודי לעומת זאת אחת יכולה לצאת עם מישהו שגדול ממנה ב8 שנים והיא לא תדביק את הקצב שלו הכל תלוי בבן אדם
  בחורה חילונית למשל יותר תתעניין מי אתה ואם אתה מתאים לה מאשר אם גילך מתאים לה וחבל שככה לא בציבור הדתי . לגבי בחורות שגדולות ממך כמו שאמרה המגיבה הקודמת הן ישמחו לצאת איתך זה לא בעיה פשוט לא היכרת את הנכונות אני מדבר בתור אחד שהתחילו איתו בחורות שיותר גדולות ממנו
  בהצלחה גבר!

  הוסף תגובה
 • משה25/07/2006 בשעה 23:09
  3

  מכיר את ההרגשה
  אין מה לעשות. זו סטיגמה בדיוק כמו כמו גובה ועדה.

  זה משהו שצריך להשריש מחוץ לחברה שלנו, אבל בנתיים זה מה יש. לפעמים אני מנסה לפנות לבחורות שגדולות ממני בשנה שנתיים, אבל יודע שלא לצפות ליותר מדי.

  בברכה
  משה

  הוסף תגובה
 • נאור25/07/2006 בשעה 23:04
  2

  אין כאן מסכים או לא מסכים ,
  במשפט אחד - אתה אמור לצאת עם בחורה המצויה באותו המקום בחיים , באותו השלב , בו אתה מצוי .
  זה הכל - פשוטו כמשמעו ....
  כעת , כל שאר הארגומנטים יכולים להשתנות ...
  ניקח לדוגמא אישה בת 27 המחפשת קשר ממוסד , האם נראה לך סביר כי תצא עם בחור כבן 20 ? ברור שלא , היות ואין להם את אותם הרצונות והמאווים והם בשלבים שונים בחיים.
  לדעתי 3 שנים הפרש לאחד הצדדים אינו משמעותי ולא רצוי לפסול בגינו....
  ראוי לך לתת את הדעת על הנושא הבא - נשים מתבגרות מהר יותר מגברים. לדוג` גבר ואישה בני 25 לרב לא יהיו בעלי אותה רמת בגרות - תן את דעתך על כך ....
  והכי חשוב - בהצלחה :-)
  מאיר

  הוסף תגובה
 • סתם אחת25/07/2006 בשעה 21:50
  1

  מפתיע מאוד
  די הופתעתי מהדברים שכתבת, הדבר הראשון שעלה במחשבתי הוא, שבנות אלא פסלו מסיבה אחרת, וחפשו סיבה שהיא פחות פוגעת, אני בטוחה שכמוני יש בנות רבות שיסכימו ואף ישמחו לצאת עם בחור הצעיר מהן בשנה או שנתיים (או יותר), אם שאר הנתונים ימצאו מתאימים, תאמין לי אבל הרבה יותר נעים לקבל פניה מבחור הקטן ממני, ולא מבחור הגדול ממני בעשר שנים ויותר. אני נתקלתי בתופעה הפוכה והיא שגברים בני גילי או גדולים ממני בשנה שנתיים, מוצאים שאני מבוגרת מדי לטעמם...אז אם אתה רואה פרופיל של משהי המתאימה לך תמשיך לנסות.
  ובהצלחה.

  הוסף תגובה