חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

רגע?! מה אני אז דתייה לייט?!

רגע?! מה אני אז דתייה לייט?!


קטגוריה: כללי


לא יודעת איך אני מוצאת את עצמי .. במחשבה מוזרה.. מצד אחד אני שומרת שבת.. ממ.. הולכת עם חצאיות.. מצד שני חולצות צמודות חצאיות ברך רוקדת מעורב .. ומתחילה טיפה ללכת עם מכנסיים {כבר 5 פעמים..}
בקושי מברכת {חוץ מברכות השחר ונטילת ידיים }

אז ככה זה התחיל.. ב5 חודשים האחרונים הדת שלי הייתה אך נגדיר את זה .. ממ .. עליות וירידות.. בהתחלה הלכתי עם חצאית ברך ..ואז הלכתי לישיבה בעבודה ומישהיא שאלה אותי .. את דתיה??? אז עניתי לה שכן והיא פתחה עלי עיני עגל ואמרה וואלה בחיים לא הייתי מנחשת ואני .. חצי נפגעת חצי גאה.. ועונה לה .. למה?! לא רואים שאני עם חצאית... אז היא ענתה לי חצאית של דתיים אמורה להיות אחרי הברך גם כשיושבים.. ואני התחלתי לגמגם משהו בקשר לרמות.. ואז היא צחקה ושאלה אותי.. את מחפשת שידוך?! "ככה הדתיים מגדירים את זה לא?!.. אז היא כבר התחילה לעלות לי על העצבים והחלטתי שהתעלמות ממנה זו תגובה הנכונה ..א ז היא אמרה לי .. איזה באסה לך .. ועכשיו תורי היה להסתכל עליה במבט עגל.. והיא אמרה למשל את נוסעת ברכבת .. נכון?! ואת מתארגנת קודם בבית מתאפרת נעלי עקב חולצה צמודה .. וחצאית ברך.. ואת מושכת גם צומת לב כי את גם יפה {פה זה הקטע שהתחלתי לאהוב אותה .. :)

לא עניתי לה וחיכתי שהיא תגיע לנקודה .. "אז ככה את עולה לרכבת ורואה מישהו עם כיפה חמוד..ממש מותק.. נראה טוב ונראה לך שיש לו ראש.. ואת מתה שיתחיל איתך.. אבל הוא לא.... ומגיע עוד אחד.. חילוני חתיך הורס חיוך מדהים ואת בקושי מעבירה מבט.. כי את שקועה בדתי .. שיושב לידו.. אבל גם החילוני לא מתחיל איתך {פה זה הקטע שכל האהבה שהייתה לי הפכה לשנאה..}ורציתי לתקוף אותה ואז היא הנחיתה עלי את הפצצה "את יודעת למה לא מתחילים איתך ?! ואני עונה לה בציניות כי אני מכוערת?! ואז היא גיחחה לא דווקא לא.. את נאה מאוד ואני מאמינה שגם שני הבחורים האלו היו מסכימים איתי.. והיא המשיכה.. הדתי לא התחיל איתך .. כי בעינו את לא דתייה מישהיא שהולכת עם חצאית שנושקת לברך מהכון ההפוך וחולצה צמודה.. בטח לא חושב שאת מאלו ששומרות שבת ודתיות.. מה לעשות החיצוניות זה המשפיע הראשוני.. ואז עניתי לה אז למה החילוני לא הציע לי נישואים?!

היא ענתה כי הוא חושב שאת דתיה הוא לא מבין בהלכות.. הוא רואה חצאית.. וחושב שאת בטח דתיה...אז את בעצם נתקעת באמצע.. אחרי שעיקלתי מה שהיא אמרה .. וואלה היא צודקת.. {לכל המתנגדים שבטח יקפצו.. תחשבו על זה שניה} ואני בעצם אישה בת 21 שעדיין לא סגורה על דרך החיים שלה.. וזה העציב אותי ולקחתי על עצמי להאריך את החצאיות.. ויופי {גם יצאתי עם מישהו באותו תקופה שהוא יותר דתי ממני.. }אז הוא דירבן אותי.. כנראה שהוא לחץ יותר מידי שזה גרם לי גם ללהיפרד ממנו {ברור שהיה עוד הרבה סיבות} וגם לחזור אחורה בדת.. מאז הדרדרתי .. התחלתי ללכת עם חולצות קצרות.. ופעם במיליון עם מכנסיים. והקטע הכי מצחיק שזה לא מפריע לי.. .. לא יודעת אז אולי עכשיו אני צריכה לחפש מסורתי?!ברור לי שאני רוצה להקים בית דתי.. אבל לא יודעתת .. אני צריכה פסיכיאטר?!
27/06/2006
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • חן12/07/2006 בשעה 00:58
  50

  הזדהות מוחלטת
  את לא מתארת לעצמך איך אני מזדהה איתך
  אצלי זה הרבה יותר גרוע
  אני התחלתי לשמור שבת לפני שנתיים - מבחירה
  אני יודעת בדיוק מה אני רוצה .
  אבל אני מתלבשת רגיל
  ואני לא באמצע , בשבילי אין הגדרה בכלל !!!!
  יש משפט ידוע שאומר
  "אל תסתכל בקנקן אלה במה שיש בתוכו"
  מי שלא מתחיל איתי כנראה הוא לא שלי
  אין לך מה לדאוג אם זה האחד שלך הוא יגיע אלייך לא משנה מה אורך החצאית שלך

  הוסף תגובה
 • עדי11/07/2006 בשעה 21:59
  49

  לך...
  לא הבנתי סגורה לא סגורה? נוח לך ככה וזהו...
  עם חצאית ברך וחולצה צמודה..
  בקשר לחילונים זה נכון אבל גם דוסים מסויימים הולכים עם חצאיות ברך שחורות אז זה לא כזה ביג דיל...בכל אופן גם אם תשבי עם חצאית ברך ותמצאי חן בעייני חילוני תאמיני לי , הוא לא ישים לב...חצאית ברך שמה חצאית ברך...
  אבל דתי בכלל לא יחשוב על זה כי גם במגזר הדתי דתיות הולכות עם חצאיות ברך שחורות.....
  think about it...

  הוסף תגובה
 • רועי11/07/2006 בשעה 14:56
  48

  לכותבת הכתבה.. כנסי..
  היי,
  אני חושב שאת לא צריכה להיבהל, כולם עוברים את השלב הזה במוקדם או במאוחר, קחי את הזמן שלך ואל תלחצי, אני גם הייתי בביצה הזו ועכשיו לקראת הסוף. אני מעוניין להכיר אותך ואלי גם אוכל לתת לך כמה עצות .. [email protected]
  זה המסנג`ר שלי אם בא לך לדבר.
  בהצלחה.

  הוסף תגובה
 • זאב11/07/2006 בשעה 13:30
  47

  שלום
  ההצעה שלי שכל מי שצריך ורוצה לשאול שאלות ישקיע בין 3-4 לילות במלון בסימנר של חברת ערכים ויצא משם שלם וגם אחרי בילוי מדהים וגם אפשר לדבר עם רבנים בצורה אישית עם הרב זמיר כהן והרב הצדיק יוספי ועוד בקיצטר הייתי כבר פעמים וממש נהניתי אני לקחתי כיפה עליי אבל היו איתי גם שני חברים חילונים לגמרי שנהנו למרות ששללו בהתחלה ולא חזרו בתשובה אבל התחברו מבפנים כלומר לנקודה האלוקית בליבם .
  אז תנסו ותתלהבו אני מבטיח למענכם לחיים יותר בריאים ושלמים מבחינת זוגיות ושאלות כלליות על החיים ובנוסף אין לכם מה להפסיד המחיר הוא 380 שקל לרבעוש עד מוצ"ש במלון בנתניה עם פנסיון מלא .....
  תהנו ותספרו לי איך היה
  ממני זאב

  הוסף תגובה
 • אורי11/07/2006 בשעה 13:26
  46

  לכותבת הכתבה: גבוהה מהממוצע- יש על מה לדבר
  כתבת שאת גבוהה מהממוצע וזה מקשה עליך למצוא- גם אני, ואשמח לשוחח אתך על זה, אז אנא צרי קשר:
  [email protected]

  הוסף תגובה
 • דקל11/07/2006 בשעה 13:23
  45

  שלום לכולם הצעה שלי

  הוסף תגובה
 • א11/07/2006 בשעה 08:11
  44

  למספר 42,34
  היי,מה שלומך?
  תודה על התגובה.
  המסנגר שלי [email protected]
  תשקיעי בבחור, אם לא ילך (ואני מאחל שכן).
  אשמח אם תצרי קשר.
  אבישי

  הוסף תגובה
 • דרור11/07/2006 בשעה 00:33
  43

  את לא לבד
  גם אני נמצא באותו מצב רק שאני בא מהכיוון ההפוך (החילוני) אבל על דבר אחד אין ויכוח שלמרות שקשה ידוע לנו מהי הדרך האמיתית והנכונה.
  שיהיה לך בהצלחה :-)

  הוסף תגובה
 • אני10/07/2006 בשעה 19:54
  42

  למספר 40
  הי,
  תודה על תגובתך :)
  בימים אלו ממש אני נפגשת עם מישהו. אתה מוזמן להשאיר לי מייל/מסנג`ר, ואם זה יהיה רלוונטי אני אעדכן אותך (וגם אם לא, אני אשתדל לזכור ולעדכן אותך).
  ביי ותודה.

  הוסף תגובה
 • צבי10/07/2006 בשעה 08:27
  41

  כל הכבוד
  כל הכבוד לך שאת הולכת עם איזה בגדים שאת רוצה אני חושב בדיוק כמוך כל אחת תלך עם מה שנוח לה ומה שנראה לה נכון וזה לא מוריד מערכו של הבנאדם ובדיוק אחת כמוך אנימחפש אז קוראים לי צבי ואני בן 19 אז חפשי את הכרטיס שלי ותיפני אלי אני מחכה לשמוע.

  הוסף תגובה
 • א09/07/2006 בשעה 15:44
  40

  למ"ס 34
  אשמח להכיר אותך.. בהנחה ובא לך תשאירי מספר כרטיס/מסנגר/מייל.

  הוסף תגובה
 • פסיכיאטר09/07/2006 בשעה 12:45
  39

  את צריכה להתאפס.
  אל תשכחי שגבר שלא מתחיל איתך,לפעמים
  זה מפני שהוא חסר בטחון .
  זאת שנאמה לך, האם החילוני התחיל איתה??
  (או הדתי)??
  אבל בכל זאת אני חושב שאת מתוסבכת
  והמצב שלך קשה ביותר.
  אם את דתייה ,לבטח את מכירה את הסיפור עם אליהו הנביא ונביאי הבעל,
  אליהו בהוכיחו את העם שאלם מדוע אתם פוסחים על 2 הסעיפים??
  אם ה` הוא אלוקים לכו אחריו,ואם הבעל הוא האלוקים לכו אחריו.
  ואני חושב שעדיף לך ללכת בדרכי -ה`

  הוסף תגובה
 • כרמית09/07/2006 בשעה 02:06
  38

  לכותב הכתבה-כרמית מתגובות 22 ו-23
  רק אל תדרדרי בדת, זה לא יוביל לשום מקום, ובטח ובטח אם זה עוד נגד הורייך, אז שוב תקחי לתשומת ליבך את כתובת המייל שלי, אני גרה במרכז ת"א ועוד חודש יהיה טיול לפנויים פנויות לקברות צדיקים.
  וכל אלה שמגיבים כאן...אשמח להכיר בין הגילאים 28 -32.
  אולי בתגובות אני אמצא את בחיר ליבי, מי יודע???

  הוסף תגובה
 • כרמית09/07/2006 בשעה 01:50
  37

  המשך תגובה לכותבת הכתבה- כנסי / כנסו
  שמחתי שהתלהבת מתגובתי, ויש הרבה באותה הבעיה, וכן גם אני, כי אני לא גדלתי על כיסוי ראש והחצאיות בלבד, (חוץ מביה"ס חגים ושבתות ואירועים משפחתיים- שמלות וחצאיות) כי כך חונכתי, אבל יש לי לב טוב לב זהב, נתינה, וכבוד לזולת, ולדעתי הקב"ה בוחן גם את הדברים האלה כי הם לא פחות חשובים, כמו ששמעתי וראיתי על אנשים חרדים, שחשוב להם הדברים האלה כמו אורך הזקן וגודל המגבעת, ולא חשוב להם איך הילדים לבושים, ואיך הבית נראה. או כאלה שמתייחסים לאשה שלהם, כמו שפחה, היא תהיה בבית עם הילדים ותבשל, והוא יילך לאן שהוא רוצה מתי שהוא רוצה, כמו לימוד תורה וכו... אז לא ככה, כי אנחנו גם אנשי קריירה, ורוצות גם להנות... אז קודם כל אז מה אם גבוהה??? ואני חשבתי שלי יש בעיה, שאני 1.57, אז מה את יודעת גם גבוהים ראיתי, באתר, ונראה לי שבתגובות של הבחורים הנחמדים שהיו פה, נראה לי הם ישמחו להכירך...בת כמה את??? ואם את רוצה קחי את כתובת המייל שלי, שזאת גם כתובת המסנגר שלי, ותכתבי לי מאיפה את, כי באוגוסט יש טיול לפנויים פנויות, ונראה לי נחמד, לקברות צדיקים, הבנתי שהיתה בטלוויזה אחת שארגנה טיול כזה, ושאחדו בהפסקה את הפנויים והפנוייות, אז מכל העניין יצאו 4 חתונות וזה מדליקקקקקקקק!!!!!
  אז אם תרצי כתובת המייל שלי [email protected] רק תזדהי כדי שאני לא אחשוב שזה נוכל עם וירוס.... אשמח לעזור אולי בסוף אני אכיר לך מישהו.

  נ.ב. נראה לי אפשר להכיר דרך התגובות שנותנים לך פה...חחחה.
  מחכה לך

  הוסף תגובה
 • אליהו08/07/2006 בשעה 23:13
  36

  לכותבת הכתבה
  בס"ד
  האמת היא שגם אני נמצא בהתלבטויות נוראיות.
  מצד אחד גדלתי בחברה של בני עקיבא, שזה אומר רק חצאיות ובטוח כיסוי ראש, אבל גם לא תמיד חולצות 3/4, אלא הרבה קצרות...
  מצד שני יש לי דודים חרדים שזה עוד יותר,
  ומצד שלישי אני מרגיש שבפנים אני בחלק מהדברים ככה ובחלק מהדברים פחות.
  אפילו הייתי בקשר עם מישהי מסורתית ששומרת שבת וכשרות אבל הולכת עם מכנסיים וחולצות חשופות, ונכון שסיימתי עם זה אבל היו לי ממש התלבטויות...
  בקיצור, אני גם מתלבט (ואני כבר בן 24 וחצי), ואני מקווה שאני אצליח למצוא את החצי השני שלי.
  אני אשמח להכיר אותך קצת יותר (אם תרצי, כמובן) אז הדוא"ל שלי הוא: [email protected]

  הוסף תגובה
 • כותבת הכתבה08/07/2006 בשעה 21:45
  35

  תודה לכל השדכנים...
  תודה.. עם הכוונות הטובות.. אבל אני.. נמצאת כבר המון ולצערי לא מצאתי את שלי.... כי אני גם גבוהה מהממוצע.. ופה זה הבעיה העיקרית שלי.... :)
  אבל זה ממש מחמיא.. וכיף..ואם מישהו מעוניין שישאיר לי פרטים מזהים שאני אדע איך לחזור אליו... תודה ושיהיה לכולנו שבוע טוב.. ומלא חיוכים...
  -אני-

  הוסף תגובה
 • אני08/07/2006 בשעה 21:44
  34

  מבינה אותך לחלוטין
  גם אני במצבך: דתיה, אבל בלי יותר מידיי סממנים חיצוניים. בשנה האחרונה אני לובשת גם חצאיות וגם מכנסיים.
  תמיד באוניבריסטה (לפני שהתחזקתי, שם לבשתי רק מכנסיים), אמרו לי ש"אף אחד לא יתחיל איתך, כי החילונים מחשיבים אותך לדתיה (כי תמיד כשהיינו מחליפים טלפונים, תמיד הזכרתי שאסור להתקשר אליי בשבת) והדתיים מחשיבים אותך לחילונית (הרי את לא לובשת חצאיות, ולכן הם אוטומטית מניחים שאת חילונית).
  לצערי, אין לי מילות עידוד.
  אבל אני מקווה שיהיו מספיק אנשים בארץ הזאת (בחו"ל, ד"א, מאד מקובל שגם דתיות לובשות מכנסיים) שילמדו להעריך בחורות כמוני וכמוך לפי מה שהן באמת, ולא לפי האורך של החצאית שהן לובשות.
  והאמת? מי שפוסל אותי בגלל הלבוש שלי, אני פשוט לא רוצה אותו. מגיע לי מישהו קצת פחות שיטחי, שיעריך רותי לפי המידות שלי ומי שאני. ואני ניחה שגם לך מגיע מישהו כזה.

  בהצלחה לכל הרווקים והרווקות בעם ישראל,
  אני.

  הוסף תגובה
 • שרון08/07/2006 בשעה 21:29
  33

  לכותבת הכתבה... שימי לב!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  אם תפקחי עיניים, תשימי לב שיש פה כמה שישמחו להכיר אותך- רוצה עזרה?
  מגיב מס` 25
  מגיב מס` 32
  מגיב מס` 1
  אז קדימה... לעבודה

  הוסף תגובה
 • אור07/07/2006 בשעה 16:23
  32

  היי
  ממש נהנתי מהכתבה שלך,אני ממש מתחבר למה שכתבת.
  ואשמח להכירך אותך...

  הוסף תגובה
 • מישהו07/07/2006 בשעה 15:58
  31

  לכותבת הכתבה,
  אם את אומרת (בתגובה 26) שאת לא מוצאת כאלה, ואת רואה שבין המגיבים יש כאלה, למה שלא תתני כאן מסנג`ר והם ימצאו אותך? )

  הוסף תגובה
 • משה07/07/2006 בשעה 15:37
  30

  לכותבת הכתבה-תגובה מס`26
  צהריים טובים לך,את נורא חמודה אני חייב לציין. באמת, ההתלבטויות שלך מאפיינות את כולנו,אך זה לא אומר שעד גיל 18 צריך להתלבט ולאחר מכן נגמרות ההתלבטויות. ההתלבטויות נמשכות הרבה זמן. קחי עיצה מידיד שכבר בחן את העניין -לא צריך להתלבט בעניין הבית היהודי.זה צריך להיות בית דתי,כי יש בו את כול המרכיבים להרמוניה משפחתית (מסקנה שגם חילונים רבים החלו להגיע אליה,ומנסים לייסמה)בכול אופן,האחל לך המון אושר ואושר בהמשך,ושבת שלום,משה.|כלנית|

  הוסף תגובה
 • ליאור07/07/2006 בשעה 14:34
  29

  מה פתאום פסיכיאטר?! את צריכה אותי08}

  הוסף תגובה
 • ספי07/07/2006 בשעה 14:25
  28

  לכותבת הכתבה -חשוב!
  כדי ליהנות מהחיים לא צריך להדרדר מהדת
  סך הכל הדת היא היא שמעניקה לנו את התוכן בחיים ולצאת עם חילוני זה בדיוק כמו לצאת עם חרדי הוא גם יכפה עלייך את רצונותיו ואם פעם בגללו תתחילי לחלל שבת את תצטערי על זה כל ימי חייך
  תקחי דוגמא ממני אני דתי ממשפחה דתית
  אף פעם לא כפו עליי משהו ולכן אני עושה הכל מאהבה אבל למשל אני הולך לים מעורב ורוקד בריקודים מעורבים כי זה מי שאני וזה מה שאני אוהב לעשות ובזכות זה אני לא מרגיש הדרדרות מבחינה רוחנית והאני מאמין שלי שהדברים החשובים באמת הם ואהבת לרעך כמוך ומה ששנוא עלייך על תעשה לחברך ולא הקפדה על הפרטים הקטנים ואם מישהו פה רוצה להטיף לי מוסר שיחפש את החברים שלו אני שם פס......
  חומר למחשבה

  הוסף תגובה
 • טלי07/07/2006 בשעה 12:13
  27

  למגיב מס` 1
  אתה יכול להסביר למה יותר נוח לך עם בחורה שלובשת מכנסיים או חצאיות קצרות מאשר בחורה עם חצאית ארוכה? מה זה כל כך משנה לך?

  הוסף תגובה
 • כותבת הכתבה...06/07/2006 בשעה 15:43
  26

  כנסו..
  תודה לכולם.. זה ממש מעלה לי חיוך {במיוחד האחרונה {כרמית} אני גם כמוך .. גם אני רציתי לענות לה.. אבל משום מה חשבתי שהיא צודקת..
  ויש פה בנים שמגדירים את עצמם .. שלהם לא אכפת.. ובלה בלה.. אז למה אני לא מוצאת אחד כזה .. שאני כן ארצה לרקוד איתו .. במעורב.. ושיהיה לו תדת איפשהו.. תאמת אני צריכה קודם להיסגר על עצמי מבחינת דת.. כי אני בדיוק בדרך ההפוכה מלהתחזק.. אולי המרד נגד ההורים בא בגיל מאוחר{?!} לא יודעת .. טוב לי ככה .. לפעמים יש לי כבר הרגשה שלא אכפת לי לצאת אפילו עם חילוני.. אבל.. בתוך תוכי אני יודעת איזה בית אני רוצה להקים .. ואיזה בעל אני רוצה .. אווווווווף........לא הייתי אמורה לגמור עם ההתלבטויות האלו בגיל 18????

  הוסף תגובה
 • יוסי06/07/2006 בשעה 15:19
  25

  יוסי
  אשמח אם תירצי לשוחח [email protected] שיהיה לך המשך יום נפלא.

  הוסף תגובה
 • שלומי06/07/2006 בשעה 15:08
  24

  הכל בסדר איתך
  אני חושב שהכול בסדר איתך לכל אחד או אחת יש עליות ומורדות בדת וזה שאת מבולבלת או לא יודעת מה להחליט זה הכל בסדר כמעט לכל אחד יש את ההחלטות מה הוא עושה בקשר לדת מתפפל היום או קם מאוחר ככה זה אני לפחות ואני מכיר עוד כמה כאלה

  הוסף תגובה
 • אנונימית06/07/2006 בשעה 14:14
  23

  המשך- ומי זאת הדפוקה הזאת שאמרה לך ככה??
  ורציתי להגיד גם לי יש אותה בעיה, אני לא מוצאת את הבחור המתאים, כי זה רוצה ככה, וההוא ככה, אני לא אלך עם חרדי, אבל גם לא אלך עם אחד שהוא יש לו רק מסורת, מסורת יש כאלה שאומרים, שהם מדליקים נרות, ושמים פלטה, אבל נוסעים בשבת, או שהם בעצם כמוני, בעניין שבת וחגים פרפקט, זה לא לחלל, ולשבת בשולחן בקידוש מתי שצריך. אבל ביום חול, הולכים עם מכנסים, וכו`
  ושוב אני מזכירה לך, תגידי לה תעני לה, ועוד איך היא שואלת אותך בפרטי פרטים: אם את נוסעת ברכבת, ואז את עולה, ואיזה בחור עולה ואם את נמשכת אליו או לא??? מה זה השטויות האלה??? אז היית אומרת לה, כנראה הקב"ה לא רצה שאחד משניהם או לא בשבילך,ונראה לי שיש לה בעיה רצינית, כי גם אני יצא להסתכל על בחורים דתיים, אבל אולי הם נשואים, רוב הגברים דתיים לא שמים טבעת נשואים, אז אם הדתי לא התחיל כנראה הוא נשוי, והחילוני כי את דתייה וטוב שלא התקרב אלייך, כי זה גם גורם לצרות שפונה אלייך אחד כזה. אז בקיצור תני לזה לבוא לבדדדד. ותעני לה אל תתביישי מי היא בכלל??????

  הוסף תגובה
 • כרמית06/07/2006 בשעה 13:41
  22

  צודקת!!! ומי זאת הדפוקה שאומר לך??- כנסי
  מי זאת הדפוקה הזאת?? מה פתאום היא יודעת מה זה דתי, ומה זה לא דתי, היא היתה צריכה להיפגש איתי, ואני הייתי עונה לה, ויורדת עליה מייבשת אותה, איך מעיזה, מה היא רבנית היא יודעת... אז תגידי לה, ככה:

  הבעיה שהחילוניים יודעים, שדתי זה זקן, פאות, לבוש שחור, ודתייה צריכה ללבוש חצאיות עד הרצפה, עם גרביון, וחולצה שחונקת ולא רואים את היד, כיסוי ראש שהוא פאה ועל זה עוד כובע, ושלא יראו את השיער, והיא לא יודעת כלום, בדת יש כמה סוגים, מסורתי דתי וחרדי, ומכל אותן סוגים יש גם עדיין סוגים של אנשים, אלה עם הכיפות הסרוגות, יש להן נשים שחובשות כיסוי ראש ויש כאלה שהנשים שלהן לא שמות כיסוי ראש בכלל, יש כאלה שהולכות עם מכנסיים, אבל בימי שבת וחגים, הם לובשות שהן יוצאות מהבית כדי לכבד את היום. כמוני למשל, אני בחורה שלובשת מכנסיים וגם חצאיות, תלוי בקיץ בגלל החום אני עם חצאיות, וזה יותר נוח, אבל יש הרבה גברים שלא אכפת להם עם כיסוי ראש או בלי, ויש כאלה גם בכיסוי ראש חלקי מלא, אז אני לא פונה לגברים שהם רוצים כיסוי ראש, ככה גדלתי ככה חונכתי, והלוואי שאני אתחזק אבל לאט לאט לא מהר, כמו החוזרים בתשובה, ואני בטוחה

  הוסף תגובה
 • ספי06/07/2006 בשעה 12:28
  21

  הסיבה שהדתי לא היה מתחיל היא......
  לא בגלל אורך החצאית זה שטויות במיץ
  ורואים שהחברה שלך לא מבינה כלום
  אלא בגלל שרוב הסיכויים שאין לו את האומץ
  ככה לפחות אני. היו הרבה בחורות שהייתי מת להתחיל איתן אבל לא היה לי את האומץ
  מה שכן מספיק שהייתי מקבל את הרמז הקטן היותר או שהיא היתה אומרת את המילה הראשונה השיחה כבר הייתה קולחת
  לגביי חצאית -זה דבר יפה ואני מעדיף בחורות בחצאית (בתור בן אדם ולא בגלל דת)מאשר מכנסיים כי זה יותר מושך בעיניי
  ובעיניי מה שמשפיע בבת הזוג זה היא עצמה ולא כל המסביב (אורך חצאית שרוולים וכדו`)

  הוסף תגובה
 • אוריאן06/07/2006 בשעה 00:57
  20

  לתגובה מספר 13- שמעי נא...
  על השאלה שאת שואלת דן הרמב"ם בהלכות דעות. הוא אומר שם חד משמעית שמי ששואל למה אכפת לבורא העולם בדיוק את ההפרדה בין מזלגות כאלה לכאלה במגירות המטבח שלי, או "להכנס" לי לאורך השרוול בסנטימטרים, או כובד המשקל של נעילת נעל זו לפני האחרת, הוא כופר!! זאת מאחר והשגחה פרטית (האמונה בין היתר על הידיעה הברורה שהשם יודע בדיוק מה שאני עושה לפרטי פרטים ודקדוקי עניות שבהם) היא אחת מיסודות היהדות. אנחנו חייבים לדעת שה` נמצא בכל מקום, אם אפשר לומר בלשון ציורית, גם במטבח שלי, בחדר שינה שלי, בארון הבגדים שלי וכן הלאה. זה בסיסי, מושכל ראשון ואנחנו חייבים לדעת- מי שמתריס "למה מעניין את הקב"ה מה אורך החצאית שלי" פשוט כופר ביסוד עליו נשענת כל האמונה שלנו בבורא עולם- השגחה פרטית! היא קיימת, וכפרטית היא נמצאת בכל נקיק מחיינו, כך חייב להיות ואומללים היינו אם לא היתה עלינו השגחה פרטית, בכל שניה מחיינו ולכל פרט ופרטי פרט אותו כוללים חיינו!!!
  חיזקו ואימצו.

  הוסף תגובה
 • דנה06/07/2006 בשעה 00:14
  19

  שימי לב
  הצניעות היא הכבוד העצמי שלך. אם אין לך את זה, אין לך גם את זה..
  הבחורה שדיברה איתך בעבודה צדקה מאוד.
  ה` ציוה אותנו על צניעות, כי הוא שונא זימה. כפי שאמר בלעם הרשע שחשב להכשיל את עם ישראל.
  מה הקשר לזימה וצניעות? כשבחורה מתלבשת חושפני ומגרה את יצר הגברים שבסביבה, היא גורמת להכשלתם בריסון היצר הבהמי. ודי לחכימה ברמיזא..
  עצה ידידותית: אל תתלהבי מהבחורים שאומרים לך ללכת איך שבא לך, האינטרס שלהם ברור..

  הוסף תגובה
 • היי05/07/2006 בשעה 21:35
  18

  היי סתיו (13)
  שאלה כזו עדיף להפנות לרב המתמחה בנושאי השקפה. ברי לי כי תקבלי תשובה מספקת שתניח את דעתך.
  אך כיוון ששאלת, אנסה בכל זאת לענות לך -
  על משקל שאלתך אפשר לשאול מה אכפת לבורא עולם אם אקיים מצוות או לא. אלא שבורא עולם לא זקוק לנו כי הוא זה, ואחת ממטרות קיום המצוות היא שנקבל שכר בזכות ולא בחסד.
  אינני יודעת אם רעיון זה יביא אותך על סיפוקך, אך ניתן להרחיב ולהעמיק בו. ומקוצר היריעה איני עושה כן. לכן חושבני שתוכלי לקבל תשובה מסודרת וראויה אצל רב באופן פרונטלי, אם כי הדבר אפשרי גם בהתכתבות.
  הצלחה רבה לך, ויהי ה` עימך

  הוסף תגובה
 • עמי05/07/2006 בשעה 19:50
  17

  חשיבה נכונה...
  את בסדר גמור..

  תעשי מה שטוב לך בלי לעשות חשבון לאיש..

  תהני ממה שאת עושה כי נראה שאת עושה את

  זה טוב.

  הוסף תגובה
 • משה05/07/2006 בשעה 19:09
  16

  אהבת ה`
  המדרש בפרשת קורח אומר ששאל קורח את משה "טלית שכולה תכלת, צריכה חוט תכלת?" וגם "בית שמלא ספרי תורה, צריך מזוזה?"

  המטרה של השאלות הללו, הייתה עיקר השקפתו של קורח. קורח סבר שאם האדם מלא באהבת ה`, הוא פטור מהמצוות.

  משה ענה לו "כן" לשני השאלות, שכן משה ידע, שהציוויים של הקב"ה הינם ללא קשר לרמה הרוחנית שהאדם נמצא בה.

  יותר מזה, אדם שמאמין בקב"ה "בפנים" ולא מקיים את המצוות, בגלל שהוא קבע שסדר העדיפויות שלו זה שאמונה באל חשובה יותר מלעבוד אותו (כשבפועל, זה הולך ביחד), אינו רק עושה את הדבר ההפוך שהקב"ה ציווה, אלא בפועל מתברר שהבית מלא ספרי תורה שכולם פסולים, ואפילו מזוזה אין בפתח...

  לעתיד לבוא, בזמן הגאולה, שיטת קורח תהיה נכונה. אולם כיום, הנשמה שכולה תכלת נמצאת במסגרת של גוף, ולמרות שהאדם מרגיש שהוא מאמין ואוהב את הקב"ה, עדיין צריך את המעשים הפיזיים, את חוט התכלת, שקשורים לעולם הפיזי שאנו נמצאים בו. לעתיד לבוא המחיצות ייחלשו, ואז מצוות רבות יבוטלו מפני שלא יהיה צורך בהם.

  להזכיר שוב, קורח האמין שרק האמונה היא שבאמת חשובה, היה דתי "בפנים", ובלעה אותו האדמה כדי לשלוח מסר לעם ישראל.

  בברכה
  (מצטער על האורך, מקווה שהמסר הובן)
  משה

  הוסף תגובה
 • משה05/07/2006 בשעה 18:58
  15

  ל-13
  רעיון קטן על קצה המזלג (נו טוב, בעצם כמה רעיונות...)

  הקב"ה ברא את העולם כדי להיות מלך, וברא אותנו כדי להעיד ולגלות את שמו בעולם. אנו יודעים שיש מלך כאשר הציוויים שלו ניתנים ונעשים. הקב"ה ציווה עלינו להיות צנועים, מה שמגדיר כללי לבוש והתנהגות מסויימים. לכן אדם שמקיים את הציוויי הזה מעיד על הקב"ה.

  בברכה
  משה

  הוסף תגובה
 • משה05/07/2006 בשעה 18:53
  14

  חשבתי וחשבתי
  קראתי פעמיים מה שכתבת, ואת התגובות, ואני אתייחס ברשותך לסוף מה שכתבת, שברור לך שאת רוצה להקים בית דתי.

  מנטרה שנישאת בפי רבים מחברי החילונים, היא שהם רוצים להקים בית שומר מסורת. כשאני שואל אותם למה הכוונה, הם מתחילים להתפתל. אחד אומר "קידוש בשבת", אחד אומר "כשרות" כל אחד ומה שבא לו.

  אמרתי להם, ואני אומר לך, הם לא מקימים בית מסורתי, הם מקימים בית חילוני למהדרין! כי הם עושים מה שנוח להם. נוח להם לעשות קידוש בשבת (כל אחד והסיבות שלו) אז הם עושים זאת, אם מחר פתאום לא יתחשק להם, הם לא יעשו. אין מסגרת, אין מחוייבות, כל אחד עושה מה שנראה לו ומה שבא לו, נותן לזה שמות כמו "מסורתי" או "דתי לייט" ומוצאים נחמה בזה שאנחנו לא היחידים ויש עוד הרבה מסורתיים ודתיים לייט, נכון?

  להקים בית יהודי, זה בדיוק הדברים האלו שאין אצלם, זו מסגרת מחייבת להתנהגות מסויימת, לציפיות מאחד לשני ולדרך חיים לא קלה, אבל שווה כל רגע של השקעה (כך אני מאמין, ואני חושב שרבים מהקוראים)

  אני אשאיר את הפאנץ` ליין לכם.

  מקווה שכולנו נזכה להקים בית יהודי, בלי פשרות.

  בברכה
  משה

  הוסף תגובה
 • סתיו05/07/2006 בשעה 15:42
  13

  תענו לי בבקשה!
  תענו לי בבקשה, מה אכפת לבורא עולם אם אני הולכת עם חצאית או מכנסיים???!!!!!! [email protected]

  הוסף תגובה
 • איציק05/07/2006 בשעה 15:24
  12

  למקסימה ביותר....
  אהבתי את הגישה שלך!
  אשמח לשוחח איתך במסנג`ר[email protected]

  הוסף תגובה
 • משה05/07/2006 בשעה 12:28
  11

  צהריים טובים,לכותבת הכתבה!
  לאנונימית,צהריים טובים! לא צריך להתייחס לדברי האבל של אותה בחורה בתיאורה על הבחור מהרכבת.אני (כבחור ``דתי לייט``),מבחינתי,במידה והייתי רואה אותך ברכבת עם שמלת ברך,והיית מוצאת חן בעיניי הייתי ניגש אליך ,ולא מעביר כול מיני הנחות לא רציניות(שמאפיינות את אותה בחורה שתיארה זאת) ומבקש,באם את מסכימה ,להכירך.אינך צריכה להתייחס לדברים הבטלים של אותה בחורה.אין כמו אהבת ה`.המון בהצלחה בהמשך,משה|כלנית|

  הוסף תגובה
 • נועה05/07/2006 בשעה 11:56
  10

  את חייבת להבין...
  את חייבת להבין שלא צריך לצפות שמשהו יתחיל איתך...
  גם אני הייתי הולכת בחצאיות ארוכות שהתקצרו ובחולצות רחבות שנהיו צמודות כי קלטתי שזה משפיע מאד על הסביבה וזה נותן לי אשליה שכאילו משהו מתענין בי, בולשיט הוא מתעניין בגוף ולא במי שאת...
  אגב בגלל כל הלבוש הזה מתחילים איתי רק חילונים ולמה זה מוסיף אני לא אצא
  איתם.. גם את לא...
  הטעות היא בחשיבה ולא אם אתחילו או לא התחילו...
  אל לך להיות תלויה במבט חשיבה רגעית או משהו כדי למצא בחור.
  אם את רוצה להתחתן תתאפסי כמוני ותלבשי חצאית קצת יותר ארוכה
  ותלכי ללמוד למה צריך לשים אותה מתחת לברך
  ענווה. קבלה ויראת שמיים וכמה שזה נדןש זה עובד.
  עובדה תסתכלי סבבך כל המכוערות נשואות.וכל הדוסיות נשואות למה??? כי הם סגורות על עצמן ולא חיכו שיתחילו איתן. הם יצאו בשידוווווווך!!!

  הוסף תגובה
 • יוגב05/07/2006 בשעה 11:02
  9

  אין
  זה סיפור על אישה שחושבת במושגים קטגורלים ותבניתיים וכשהיא רואה חיים היא כלל אינה מנסה להיפגש באופן בלתי אמצעי ואינואטיבי כיאה למה שהוא מעבר למילים ושבלונות לאדם חי ומעדיפה לשבץ כל דבר לערכת ההגדרות של עצמה וכשהיא רואה "עוף מוזר" קיים אצלה שיבוש מערכות טוטלי ואז יש לה שתי אפשרויות תגובה:האחת להכחיש את המציאות דהיינו לעגל פינות,לשפץ וצבוע עד שיהיה ניתן לאיכסון בתאים המוכרים.השניה להתרעם על המציאות ולבקר אותך על שהיא לא מצליחה להכניס אותך למושגי סוגי בני האדם..
  יש לך גישה בריאה לחיים את לא ניכנסת לתבניות שהחברה מגדירה מה שדוקא מראה על מקוריות ולא ניגררות.כמובן בלא כל קשר כל אדם צריך להישתדל לשפר את חייו ולא כמו שאומרים כאן תחיי איך שבא לך וכו` יש אמת יש טוב ואין הפקרות רק שהאדם לא צריך לעשות כי כך אומרים שצריך אלא לפתח בתוכו את הצורך והרצון הפנימי שלו..
  שתצליחי בע"ה למצוא את זיווגך במהרה אני מאמין שהוא יצטרך לא להיות אדם שחי לפי הגדרות.יוצא שמה שהאישה אמרה כחיסרון הוא דוקא יתרון שיכול לתפקד כמסננת טובה למציאת פנינה שראוי לך..

  הוסף תגובה
 • היי05/07/2006 בשעה 10:36
  8

  היי לך
  יש הרבה הגיון במה שהיא אמרה לך, והדברים ברורים. ומבלי להכנס לפרטי הסיטואציה דרכה היא נסתה להעביר לך את המסר.
  אך עם זאת אני חושבת שאת צריכה לבחור את דרכך ללא קשר כלשהוא למציאת זיווג.
  בכל רמה דתית שלא תהיי יש מן הסתם מישהו שיהיה חופף אלייך.
  כקודמיי, הייתי מציעה לך להמצא במסגרת שיעורים תורניים כלשהם. מהסיבה הפשוטה, שאם איננו נמצאים בעליה רוחנית אז ודאי שאנו בירידה.

  הוסף תגובה
 • יעל אחרת05/07/2006 בשעה 10:15
  7

  ממש מבינה אותך
  אני כמה שנים יותר מבוגרת ממך ונמצאת באותה דילמה, אומנם אני לובשת (בעיקר) מכנסיים רחבים אבל גם אצלי יש את ה"מה את דתייה?" כן!!! סליחה שלא שמתי שלט על המצח באמת.
  תראי, אסור לנו לתת למקובעות של האנשים משני הצדדים (גם החילוני גם הדתי) שהולכים רק עפ"י סטיגמות של מראה חיצוני לייאש אותנו, כי אלו אנחנו ומי שלא מוכן לקבל אותנו ככה - הבעיה היא שלו.
  אם את בעצמך מרגישה לא מספיק חזקה מבחינה דתית ורוצה ללמוד יותר או להאריך אתצ החצאית (זה תמיד מצחיק אותי.. אם אני האריך חצאית - אני אהיה יותר דתייה)אז אשרך ואת צריכה ללכת על זה.
  אם הסיבה שאת רוצה לשנות את המראה החיצוני שלך הוא בשביל האחרים - זה טעות כי אולי הם גם מעדיפים בנות בלונדיניות אז כדאי לחמצן וכן הלאה (אני יודעת שזו דוגמא מטומטמת אבל עבורי זה אותו דבר)
  בעניין הדתי לייט: מי קבע איפה הגבול? אם אני לובשת מכנסיים אבל מתפללת 3 תפילות ביום, שומרת על הלשון שלי,מקפידה על ברכות ומשתלדת לשמור נגיעה זה עושה אותי יותר לייט מבחורה אחרת שפשוט לובשת חצאיות!? משום מה לא נראה לי. אני מזמן החלטתי להפסיק עם עניין ה"רמות" בדתיות, זה עוזר לקבל את האחרים ובעיקר אותך.
  ולסיכום: כמו שכתבו לך כבר, יש המון בחורים שבחורה כמוך זה בדיוק מה שהם מחפשים, אבל כל עוד את צריכה להתנצל (מול עצמך) על מה שאת לובשת יהיה לך קשה למצוא אותם
  המון הצלחה שיהיה בהמשך ושתעזבי מהר את האתר

  הוסף תגובה
 • אביגיל בדרך האמת05/07/2006 בשעה 09:02
  6

  תראי מה שהיא אמרה זו דעתה שלה..
  --לא כל הנראה לעין נראה ללב ולא כל הנראה ללב נראה לעין..:-)
  --לא כל דתי לוקח ואוזר אומץ כדי להתחיל עם מישהי ברכבת ומי אמר שמצאת חן בעיניו.. היא אמרה את זה כי לטענתה את צריכה להיות צנועה יותר. ובזה היא צודקת צריכים להיות צנועים אבל אין קשר לזה לבין "למה הוא לא התחיל איתך"...
  יש דתיים שחיצונית נראים דתיים ומבפנים הם כל כך לא.. אותו הדבר את יתכן כי אינך נראית דתיה כל כך אבל מבפנים את יכולה להיות מאוד חזקה..
  מה שאנו משדרים לחברה זה גם מראה משהו אבל לא את הכל!! הנשמה מסתררת מאחורי הגוף היא מצטנעת בעזרת הגוף.. מה שאומר שאת האמיתית מסתתרת מאחורי הגוף... ומי שירצה להכירך לעומק יקבלך איך שאת.
  בקטע "הדתי".. את צריכה להחליט.. אם ברצונך להתחזק ולשמח את אבינו שבשמיים ובארץ או להישאר בשלך.. וזה שיקולך שלך. האם באמת כולם לא חושבים שאת דתיה רק בגלל סגנון לבושך? את צריכה לנתב את דרכך אם לדרכו של בורא העולם או לדרכך שלך אבל מה שבטוח שבמה שתבחרי זו תהיי מה שאת ולא מה שיאמרו אחרים....--:-)

  הוסף תגובה
 • מסגרת חשובה מאוד05/07/2006 בשעה 08:55
  5

  ללמוד

  אם לא תכניסי את עצמך למסגרת רוחנית שתראה לך את הכיוון לעליה ברוחניות, פשוט תמצאי את עצמך במצבים רוחניים שלילים שאפילו לא חלמת עליהם!!!!

  הוסף תגובה
 • גיא05/07/2006 בשעה 08:54
  4

  לדעתי את בבילבול ............
  אני חושב שאת קצת מבולבלת , כי לדעתי את מנסה לחפש את עצמך דרך תגובות של הסובבים אותך או דרך מחשבתך האישית , לדעתי את צריכה ללכת קצת להרצאות על הנושא ואז להחליט אם מתאים לך להיות דתיה כזו או אחרת , או להתייעץ עם רב , באתר כיפה יש שאלות מן הסוג הזה לרבנים שמשיבים , בהצלחלה.

  הוסף תגובה
 • עופר05/07/2006 בשעה 01:56
  3

  עשי רק מה שאת אוהבת...תהי את עצמך ותצליחי !
  את ממש לא צריכה פסיכיאטר . אני חושב שאת לא צריכה להתאים את עצמך למסגרות ולכללים.
  עשי אך ורק מה שטוב לך ואיך שטוב ונוח לך.
  הדת לא נקבעת ע"פ מראה חיצוני אלא הפנימיות מה שיש בלבך .
  ו"החצי השני שלך " יאהב אותך אם תהי עם חצאית או אם תהי עם מכנסים . כי מה שחשוב זה האופי ולהלב של האדם . אני לא אומר שרק הפנימיות חשובה גם החיצוניות חשובה כי אם אין משיכה אזי לא תתקיים אהבה אמיתית לעומק לאורך זמן אך הפנימיות חשובה יותר מהחיצוניות.
  בכל אופן אני מאחל לך שתמצאי את אהבת חייך !
  בכל אופן אשמח אם תיצרי איתי קשר .

  המון הצלחה וכל טוב,
  עופר

  הוסף תגובה
 • מקסימה ביותר05/07/2006 בשעה 00:24
  2

  יקירתי יש לי את אותה בעיה
  לא מזמן (שנתים) שחזרתי בתשובה (ככה מגדירים את זה על היבש) ואני לא ממש בקטע של חצאיות, לא חונכתי ככה וזה גם לא נוח לי במיוחד, ובכלל בפעם הראשונה שלבשתי חצאית (שאגב היתה ארוכה עד הרצפה) הרגשתי בכלל לא נוח כאילו אני ערומה וכל הגוף שלי בולט כמו אני לא יודעת מה ועדיף עם מכנסים, אז אם גברים שוללים אותי או שופטים אותי לצד כזה או אחר זו בעצם הבעיה שלהם עם עצמם! הם לא מתחנתים עם בדים הם מתחתנים עם אופי של בן אדם, לא עם התואר שלו ולא עם הכסף שלו, וגם לא עם האוטו שלו! צריך לזכור את זה וחבל שזה ככה - אבל כנראה זה מה יש ונצטרך להתמודד עם זה לטוב או לרע - אל תקחי את זה קשה כי אני אומרת שמי שירצה אותי - ירצה אותי ולא את החצאים או המכנסים שלי....
  בהצלחה לכולנו....

  הוסף תגובה
 • אבי04/07/2006 בשעה 23:59
  1

  את לא צריכה פסיכיאטר,
  מה שאת צריכה זה לקחת פחות ברצינות שטויות שאנשים בעבודה אומרים לך. :-)

  בוודאי שיש בחורים דתיים שירצו לצאת איתך אם את לובשת מכנסיים או חצאית מעל הברך. לא רק זה: יש בחורים דתיים שירגישו יותר בנוח עם בחורה שמתלבשת ככה מאשר עם מישהי שלובשת חצאיות ארוכות. אני יודע כי אני כזה.

  בקיצור: אם בא לך להאריך חצאיות תאריכי, אם בא לך ללבוש מכנסיים תלבשי. מה שבטוח – אף אחת מהבחירות האלה לא תפריע לך למצוא בחור.

  הוסף תגובה