חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

בחירה או בת קול?

בחירה או בת קול?


קטגוריה: כללי


אהלן אהלן לכל חברי האתר!!!!

לא מזמן קראתי משהו בספר "רעים אהובים" של הרב אבינר שליט"א ורציתי לחלוק אותו איתכם, אני אעשה זאת בתמציתיות ובקצרה.
הרי כתוב בגמ` ש40 יום קודם יצירת הולד בת קול יוצאת ומכרזת - בת פלוני לפלוני. נשאלת השאלה, לאן א"כ נעלמה הבחירה החופשית של האדם? ואם אין בחירה חופשית בעניין זה, מדוע איננו שומעים את אותה "בת קול"? (דוגרי, מי לא היה רוצה לקום בבוקר ולמצוא על הכרית פתק- "בוקר טוב. היננו להודיעך שבמזל טוב אתה צריך להתחתן עם פלונית בת פלונית, כיוון שכך ה` החליט", היה פוטר הרבה בעיות).

א"כ, התשובה היא פשוטה. כמו בשאר תחומי החיים, גם כאן יש בחירה, וכמובן בחירה זו מורכבת גם מטוב ורע. למזלינו הרב, חז"ל השאירו לנו הדרכות בכל תחומי החיים (תקנות, מנהגים וגזירות) כדי שלא נבחר ח"ו ברע. כך גם בבחירת בת זוג! חז"ל אמרו לנו מה צריך לחפש בבחורה (בעלת חסד, יראת שמים, בת ת"ח וכו` וכו`. כיום למזלינו, לא צריך לשוטט על פני הגמרא כדי למצוא איזכורים אלו, יש מספיק ספרים והרצאות שמדריכים כיצד לבחור בת/בן זוג). א"כ, כאשר אדם עושה את החיפושים הנכונים ואת הבחירות הנכונות ובסופו של דבר מתחתן- מתברר למפרע, שזו אותה אישה שיעדו לו מן השמים! כמובן, יכול להיות שאדם לא יתחתן עם האשה שיעדו לו, כיוון שלא עשה את הבחירה הנכונה, או אפילו- מישהו אחר הקדים אותו! גם זה קורה!
אז יאללה חבר`ה, לא להתייאש! לשנס מותניים ולהתחיל לחפש (כמובן, אין לשכוח, שתפילה על הזיווג- דבר גדול וחשוב!!! פשוט לדבר עם בורא עולם- זה עובד).

אני כותב מילים אלו, ערב עזבי את האתר, בע"ה לצמיתות! בקרוב אצל כולם בעזר ה` יתברך!!!

ברכה והצלחה לכולם!!!22/06/2006
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • שפרה12/07/2006 בשעה 00:05
  9

  מזל טוב ענקי!!!
  בקרוב אצל כולם פה!
  אמן

  הוסף תגובה
 • אנונימית11/07/2006 בשעה 08:31
  8

  אני עדה ל20 שנה של זוגיות כושלת....

  הוסף תגובה
 • גלית06/07/2006 בשעה 14:14
  7

  הכרת את אשתך לעתיד פה באתר?
  שיהיה במזל!

  הוסף תגובה
 • משה05/07/2006 בשעה 19:37
  6

  שוב..
  לקחנו מדרש, והתייחסנו אליו כפשוטו...

  הכוונה היא, שהקב"ה דואג לכל אחד לזיווג שלו, ואין מי שנשאר בודד בתכנית האלוקית.

  אלא שבאמצעות הבחירה החופשית שלנו, אנחנו מסוגלים לשנות דברים כאלו.

  הגמרא במסכת סוטה, דף ב` עמוד א` (שם גם אגב מופיע המדרש על הבת קול) אומרת שמותר לאדם לארס אישה ביום טוב ושבת "שמא ישאנה אחר". ונשאלת השאלה, אם זו היא שנקבעה לו, איך אחר יוכל לשאת אותה? ועונים במקום "שמא מצאה חן בעיני פלוני, והתפלל עליה ונענה" אפילו שהיא לא זיווגו!!!

  מזה לומדים שכשאדם מתפלל לזיווג, שלא יתפלל על בחורה ספציפית, שמא יענה והיא לא מיועדת לו. אלא שיתפלל באופן כללי שהקב"ה ישלח את הזיווג הראוי שלו.
  בקיצור, כולנו מסודרים :-) אם נשכיל לבחור.

  בברכה
  משה

  הוסף תגובה
 • יעלי05/07/2006 בשעה 19:00
  5

  מ ז ל - ט ו ב מכול הלב

  הוסף תגובה
 • גיא05/07/2006 בשעה 12:18
  4

  יש לי שאלה
  אני שואל , לא היה אפשר לגלות לנו מי יהיה זיווגנו ולאחר מכן להשאיר את זה לבחירה החופשית ? כי כל העיניין הזה מאוד מסובך , וחזל הגיעו למסקנה שאם תיקח בת תלמיד חכם ותנהג איתה לפי כללי התורה אז תצליח , אז למה ניקבע 40יום לפני יצירת הוולד בת פלוני לפלוני אם לעולם לא נדע בוודאות אם זו הבת קול או לא .

  הוסף תגובה
 • היי05/07/2006 בשעה 10:37
  3

  שמחה עבורך, שיהיה במזל טוב!

  הוסף תגובה
 • נסיכונת05/07/2006 בשעה 09:31
  2

  מזל טוב
  מזל טוב , בקרוב אצל כולנו , נתת לי תקווה שאפשר לצאת מכאן!

  הוסף תגובה
 • אייל04/07/2006 בשעה 23:13
  1

  חבל על הזמן לשגות בטעויות מעין אלו
  כבודו של הרב אבינר שליט"א במקומו מונח ואיש לא יערער על דבריו שמתוקים מדבש ונופת צופים.
  אלא שדומני שרבים מאיתנו טועים בהבנתם.
  ניקח לדוגמא נושא שרבות מדובר בו כיום - דת ומדינה, או בעצם דת ודמוקרטיה. רבים תוהים, הכיצד יכול יהודי שומר תורה לשאת את הקיום במדינה דמוקרטית? לכאורה, הישיבה במדינה דמוקרטית משמעה ביטול במודע של מצוות "הוכח תוכיח". שהרי ממאי נפשך: אם אי אפשר להוכיח יהודי שעובר עבירה מפחד אימת השלטון, כגון בתוך מדינה זרה ואפילו דמוקרטית כצרפת או קנדה למשל - שהרי שם יהודי יכול לחלל את השבת ואין יהודי אחר שמורשה לפצות פה כנגדו - אם כך, מצוות הוכח תוכיח קיימת רק במדינת יהודים שבה התורה מקבלת מקום רשמי. אלא שכל בר דעת יודע, שבישראל דהיום אם יקום אדם וימחה למשל נגד מכירת בשר טרף, בוודאי ייעצר ויישפט ויסבול ייסורים ממש כבמדינת גויים.
  האם ראוי אם כן, ללכת מישראל למדינה זרה, בכדי שלפחות המניעה מקיום "הוכח תוכיח" תהיה ע"י גויים ולא ע"י יהודים?
  כל מי שיחשוב כך, אינו מבין את המסר התורני לאדם. המסר הוא, שעושים איש איש כמיטב יכולתו. ברור שישיבה בארץ מאפשרת קיום תורני טוב לאין ערוך מבאדמת ניכר. במצוות התלויות בארץ בשירות צבאי שהוא עזרת ישראל מיד צר בעשיית יום טוב אחד ולא השני של גלויות (המיותר והמצוי בספק). וכו` וכו`.
  אותו דבר בשאלת הזוגיות. מה פירוש "לחפש" את זו/זה שבת קול מהשמיים "קבעה" לנו? אלו שטויות במידה ומנסים לפעול כך בחיי המעשה. לפי זה, רוב הזוגות הנישאים הם מקח טעות. לדעתי מדובר בהוצאת לעז על רוב הנישואין בישראל. מעט מאוד ראיתי זוגות שממש משלימים היטב זו את זה. אלא שמתפשרים! וכך טוב וראוי, שאם לא כן רוב האנשים והנשים יישארו בלא בני ובנות זוג. אני פעם עזבתי בת זוג טובה לאנחות בגלל "עקרונות" וזה כי הייתי צעיר מדי (הכוונה שנפרדתי, לא שהיינו מאורסים או נשואים) והצטערתי, אז למדתי את הלקח והיום אני כנראה יוצא עם מי שאקח לאישה ואני מאושר בה מאוד והיא שמחה בי גם אם איננו ממש "התאמה מהשמיים". ובעזרת השם הטוב נהיה זוג נשוי - לא נייחס זאת לאיזו בת קול אלא להשתדלות שעשינו להשקיע זה בזו. בסך הכול התחלנו מדיבורים רגילים באתר אינטרנט וזה מצא חן בעינינו והחלטנו שזה טוב לנו. שימו לב! החלטנו. לא חושב שהחליטו בשבילנו.
  זו החלטה עצמית האחת החשובה שאדם עושה. והיא שלךָ ושלָך.

  הוסף תגובה