חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

מכתב מכלה לחברותיה הרווקות

מישהי_18680 מישהי_18680

מכתב מכלה לחברותיה הרווקות


קטגוריה: כללי


לפני כמה זמן נתקלתי במכתב שהתפרסם בעלון "מעייני הישועה", מכתב שכתבה כלה לחברותיה , ביום חתונתה. אני לא יודעת מי הכותבת, בעיני המכתב הזה ממש יפיפה...לכן רציתי להביא לכם קטעים ממנו שממש מצאו חן בעיני, אז הנה חלקים מהמכתב(תוכן הדברים תקף לגברים ונשים כאחד בעיני):

"לחברותי היקרות מאד. במשך כל התקופה האחרונה מלווה אותי תחושה שלקראת היום הטוב הזה שלי, אני רוצה להעניק ממה שה` זיכה אותי, ולחלוק איתכן ממה שעברתי עד היום... היה שלב , שדברים גרמו לי להבין שה` כל כך אוהב אותי שבכוונה הוא לא נותן לי מישהו.לא הייתי אז לגמרי מוכנה. ואם הוא היה נענה לבקשותי להתחתן זה היה קורה "בערך" ולא במצב המושלם והנכון. כל אחת שנדמה לה שהיא מחכה סתם או שמשהו לא בסדר אצלה, ששם למעלה יש מישהו שכ"כ אוהב אותה ולא רוצה את הבערך בשבילה ולכן הוא ממתין איתה בסבלנות עד שהוא והיא יהיו מוכנים. לכן, אני חושבת שכדאי לבקש ל"היות מוכנים" ולא "להתחתן מהר". לבקש על ההכנה" ממילא כשמוכנים זה קורה על הצד הטוב ביותר.
עוד דבר מאד חשוב. היו לי הרבה פעמים מחשבות "משהו דפוק אצלי", "איך זה שכולם מתחתנים ורק אני לא", אתן בטח מכירות את זה. אסור ליפול בפח הזה! כל מחשבה מהסוג הזה באה ממש מהיצר הרע.את בסדר. את מעולה.ה` אוהב אותך יותר ממה שאת מדמיינת לעצמך.
לפעמים גם חשבתי:"לא יכול להיות שיש מישהו שהוא ממש מתאים לי . לא הגיוני. איך הוא יקבל את המורכבות שבי? בטח אצטרך לשנות הרבה דברים". הייתה בי מן התנצלות על מה שאני.
אבל אין דבר כזה! החיים הם לא משהו מצומצם! ה` הוא אין סופי והוא ברא מציאות שכוללת בתוכה הפכים. גם דברים שלכאורה נראים ככה- זה לא אומר שזה באמת נכון. וכן, יש מישהו שבאמת מתאים לך, ואת לו, ואת לא צריכה ח"ו להתנצל על האישיות שלך או לשנות בעצמך דברים שהם את ואת אוהבת בעצמך, אולי בגלל שפעם הכניסו לנו לראש שצריך להיות א`, ב`, ג`... כשתהיו מוכנים ותפגשו בן הזוג יקלוט בך את הדברים שאולי עכשיו נראים לך "דרושי התנצלות" אבל זה יתאים לו, ואולי אפילו הכי מהכל.
דבר נוסף מאד חשוב:לא משנה באיזו נקודה את נמצאת עכשיו, חשוב לפתוח את המקום שמוכן לעבור כל מה שה` ירצה להעביר אותך, כי זה באמת לטובה. ממש בהתמסרות, להרפות לגמרי "הרפו ודעו כי אנוכי אלוקים"(תהילים).
להסכים לקבל הכל. לא להציב אולטומטומים, לא להגיד "בשנה זו אני חייבת להתחתן"וכו`. רק ה` יודע מתי הכי טוב לך (אבל טוב אמיתי) להתחתן. וזה לא פשוט: זה מה שנקרא "ביטול "וצריך כנות ויושר בזה, צריך למסור את הרצונות האנושיים לגמרי לה`. ומשם, רק משם תבוא הישועה. "ישועת ה` כהרף עין"- כשמרפים, כשמתבטלים, יש לקב"ה מקום לפעול לתת לך את הכי טוב. וזה יכול לקרות מהר...
טוב לחשוב את המחשבות האלה גם אם לא מרגישים שאכן נמצאים במקום הזה. אפשר ורצוי להתפלל לה`- שהוא יבא אותנו למקום הזה. ה` רוצה לתת לנו וצריך להסכים ולרצות לקבל ממנו. כשמקבלים ממנו, קל לקבל מבני אדם, מבן הזוג בראש ובראשונה.
ולא להתייאש כשנדמה שהתפילות לא עוזרות."הרחב פיך ואמלהו"- ככל שמרחיבים את הכלי, ה` ממלא אותו יותר. תבקשו, בגדול, כי ה` הוא אין סוף והא כ"כ טוב אלינו,לכולנו, והא מלווה אותנו בכל רגע, גם כשנדמה שלא (רק נדמה..)

אני מקווה שהדברים האלה יעזרו אולי גם לכם...
רק בשמחות...
28/05/2006
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • פרפריה11/06/2006 בשעה 19:20
  11

  ושוב פעם...
  מה אני יגיד לך..... התגעגעתי לדברי מוסר שלך.... הייתי בטוחה שאתה מתחתן כבר השנה... והנה אתה עוד רווק...
  אז די עם השטויות האלו כבר!!!!!!!!!!

  הוסף תגובה
 • אבל מאוד11/06/2006 בשעה 14:14
  10

  היינו מאוד רוצים לדעת בת כמה הכלה!!!!!!!!!!!


  רוצים לדעת!!!!!!!!!!!!!!

  הוסף תגובה
 • אלומת אור11/06/2006 בשעה 13:39
  9

  להוריד שליטה
  לעניות דעתי, (ואני גם כבר לא כ"כ צעירה)
  זה כ ן חכמה לבטוח בהשם ולא משנה באיזה גיל ואין זה סותר את ההשתדלות שצריך לצאת ולבדוק וכו` ...

  אכן, בהחלט אפשר למצוא את הטוב המוחלט שיש לי במצב הזה חרף רווקותי.
  הענין שאני חושבת, שאנחנו מאד נגועים בו, זה הרצון לשלוט במציאות שלנו במובן של: אני עושה X ומצפה לתוצאה Y .
  איפה השם ( השולט ) בתמונה???

  ולמי שטען שלא צריך לשבת בחיבוק ידיים זה וודאי נכון. אבל , ביננו.....
  הרי אנו באמת משתדלים הכל - בכל אופן - כפי שידוע לנו. ומה נעשה שבכל זאת השם הוא השולט הבלעדי וגם עם כל מה שנעשה, ר ק כשהוא יחליט זה יקרה!
  לא יזיק לנו להכניס קצת ענווה לחיינו.

  יישר כוח לכותבת ולמפרסמת!

  הוסף תגובה
 • פרפרים בבטן11/06/2006 בשעה 01:21
  8

  אחים יקרים
  זאת לא "מישהי" שכתבה את הכתבה, כתוב למעלה..
  וזה שצריך לעשות מעשה הוא ברור, אבל לא לחשוב שאנחנו יכולים לעשות מעשה, אלא להבין שאנו יכולים רק לסייע כביכול לקב"ה.
  ואם מסדרים לי מישהי ואני לא יוצא איתה כי אין לי כח לצאת מהבית, אז ברור שאין מה לבוא בתלונות לאחרים למה אני עדיין רווק.

  הוסף תגובה
 • אריאן10/06/2006 בשעה 23:43
  7

  לתגובה מס` 3.........
  את ממש מצחיקה, הכותבת אינה מתחתנת, (לפחות לא עכשיו, ממה שהבנתי מהכתוב), אלא היא מביאה את המכתב של מישהיא אחרת שכתבה מהנסיון שלה ב"מעייני הישועה"....

  לכותבת: קראתי את המכתב הספציפי הזה בעלון ההוא, ממש נחמד, ומעודד... מי מאיתנו לא הרגישה בדיוק כך... יישר כוח לך. תודה.

  הוסף תגובה
 • יהודה10/06/2006 בשעה 23:33
  6

  כדאי לך לקרוא
  אני מציע שתגלי לנו בת כמה את.
  אם היית בגיל 30+, השאלה אם הייתי כותבת כך.
  אם כל הרציונל שאת חושבת שיש בדברייך,את צריכה לזכור שהאדם בנוי גם מרגש וקשה מאוד להגיב כמו שאת מציגה במאמר כאשר שנים הוא מחכה לזיווג,גם אם דברייך נכונים.
  בפעם הבא לפני שאת שופעת מידע כדאי שתגלי מעט רגש (כלפי אחרים ולא רק כלפי בעליך).
  יהודה

  הוסף תגובה
 • מוש השור10/06/2006 בשעה 22:53
  5

  מסכים אם זאת שמסכימה ולא מסכימה.....
  יש לחדד את עניין חוסר האחריות....אדם קיבל מהבורא יתברך את יכולת העשייה והבחירה החופשית....וודאי שהמטרה להגיע אל האמת ולבחור בטוב......
  זה הרבה יותר מורכב...אך רק בשביל לגעת בעניין.....
  המחשבה שהכל משמים עלולה להוביל לפסיביות....והקב"ה דורש מהאדם את האקטיביות...."ובחרת בחיים"....וודאי שאנו מקבלים סיוע וכו`...אך האדם צריך לעשות את ההשתדלות המירבית שלו.....ומן השמים יסייעו...
  בהצלחה לכולם

  הוסף תגובה
 • היי09/06/2006 בשעה 18:47
  4

  יעל אחרת - הצדק איתך!

  הוסף תגובה
 • המצפה לישועה בקרוב 09/06/2006 בשעה 17:15
  3

  כלה מתוקה
  שיהיה לך בהצלחה.............

  את רק בתחילת הדרך ונישואים הם לא פקניק את בטוח תצטרכי להתמודדולוותר . אבל את תעשי את זה בכיף כי את אוהבת את מישאת חיה איתו.

  וחוץ מזה אני לא מבינה. את כולה בת 21 איפה בדיוק ועלמה היתה הדאגה והיו חששות שיש לך עיכוב קל כל שהוא??????????

  ואני אוטוטוטו בת 32. ומנסה כל יום וכמעט כל דקה להרגיע את עצמי ולהבין שבאמת ומתוך אמונה תמימה שהכל מהשמיים.........

  אני מאחלת לכל בני ישראל באשר הם שם , לעבור בהצלחה ובמהרה את הטרגדיה של הספקות של מי אני ,מה אני, ואיפה אני אהיה בעוד 10 שנים!!!!!!!!


  הוסף תגובה
 • יעל אחרת09/06/2006 בשעה 12:20
  2

  מסכימה ולא מסכימה
  קודם כל זה טקסט מקסים ובאמת מעל הכל הכותבת פשוט מקרינה טוב לב אדיר.
  מסכימה: כי כן, עד שלא נהיה מוכנים, אבל באמת מוכנים מבפנים ( ולא רק בגיל) לא נראה לי שזה יקרה. מישהו פעם אמר לי שרק כשבאמת מוכנים אז מוצאים כי מוכנים לןןתר על שטויות (שיהיה בלונדיני) ולהמקד בעיקר (יודע להקשיב).
  מצד שני.. יש לי בעיה מאוד עקרונית עם התפיסה הזאת כי היא מסירה מעלינו כל אחריות. אפשר לשבת בבית וחכות שה` יתן לנו סימן משמים שאנחנו מוכנים?
  מה לעשות? יש אנשים ( אולי אפילו אנחנו) שמשהו באמת לא בסדר איתם, לא מתכוונת למשהו קיצוני אבל כן למשהו שצריך לטפל בו ( לא מוכנים להפתח, מפחדים מקשר אמיתי וכו`) וזה נראה לי קצת הסרת אחריות להגיד " זה לא שאני לא בסדר אלא שלה` יש תכניות אחרות ועוד מעט אהיה מוכנ/ה"
  חוץ מזה שכן, מדי פעם מותץר להרגיש קצת לא טוב ולחפש בתוכינו אם יש משהו לא בסדר, אולי זו הדרך שך ה` לעזור לנו

  הוסף תגובה
 • דנה09/06/2006 בשעה 09:08
  1

  "ישועת ה` כהרף עין"
  מישהי
  יואו את ממש מעולה, את יודעת ממש לעודד. אני מאוד מסכימה עם ההשקפה הזאת וזה מה שנקרא להיות אופטימי להאמין בטוב של ה`. כי ה` אוהב אותנו והוא רוצה את הטוב בשבילנו ובזמן הנכון. מאחלת לך הרבה הצלחה בהמשך ותמיד זכרי "ישועת ה` כהרף עין".
  דנה:-)

  הוסף תגובה