חיפוש

 • חיפוש באמצעות כינוי
 • חיפוש מהיר
 • חיפושים שמורים
 • אנא הכנס כינוי מלא או חלקי

  לדוגמא: יעל_1, משה2345

 • לתוצאות לחץ על שם החיפוש

  יצירת חיפוש חדש >

בניית בית בישראל , כיצד??|מתנה|

ינון_5242 ינון_5242

בניית בית בישראל , כיצד??|מתנה|


קטגוריה: כללי


אני עובר כאן על הכתבות שוב ושוב ומוצא עצבות,הרבה כאב, ואפילו מעט ייאוש. ושואל אני את עצמי, כיצד אדם מאמין יכול ליפול ליאוש?? מהי אמונה אמיתית? האם מישהו יודע? אמונה אמיתית היא עפ"י הפסוק: " וידעת היום והשבות אל לבבך" כשאדם יודע בשכל שיש בורא לעולם והלב מרגיש את מה שהשכל כבר מבין, אז הגעתם לדרגה האמיתית של האמונה. אז עם אמונה שכזו אפשר לומר נואש? עליכם וגם עלי להבין שהכל קורה לטובה! כמובן שהכל מתבסס על החלטות וקביעות שאנו קבענו שכן לנו יש את הזכות ואת היכולת הבלעדית לקבל החלטות לגבינו כל העת ואין הקב"ה מתערב בהחלטתו של אדם. הקב"ה אחראי אך ורק לתוצאות. "ראה נתתי לפניך את הטוב ואת הרע את החיים ואת המוות ובחרת בחיים" יש כאן אמירה חד משמעית! אני נותן לכם את 2 האפשרויות לבחירתכם, ובהתאם לבחירה אני אקבע את התוצאות. אז אם אני בחרתי להיפרד מפלונית מסיבה כזו או אחרת אך למעשה היא הייתה הזיווג שלי האם אני יכול לבוא בטענות לבורא עולם? האם עליי להיכנס לדיפרסיה בגלל החלטה שאני עשיתי? יכול גם להיות מצב הפוך, אם בחרתי להינשא למישהי שבגלל שנמשכתי לתכונה מסויימת שלה אך התעלמתי מהדברים החשובים באמת ולפתע אחרי החתונה אני מגלה דברים לא נעימים למי עליי לבוא בטענות? את התשובה כולכם יודעים.
לכן על כולנו להבין שלא צריך להיחפז ולקבל החלטות שכן אנו האחראים הבלעדיים לגורלנו ולהמשך עתידנו. אל לנו לבוא בטענה או בתהייה כלפי אל עליון על עיכוב הזיווג שכן מפאת מעשינו הוא נתעכב ומוטב שלא יגיע עד אשר נפשפש במעשינו ונשפר את שצריך לשפר על מנת שנהיה מוכנים להתנהג ולהיראות כאנשי משפחה אמיתיים.
עלינו להבין, שלפני שאנו רצים להכיר בת או בן זוג עלינו להכיר קודם כל את עצמנו. מה אנחנו רוצים, מהן שאיפותינו, כיצד אנו רואים את עצמנו בעוד מספר שנים, מהי השקפתינו הדתית וכו`. ברגע שהגענו למודעות עצמית נוכל לצייר לנו בראש את הדמות איתה נוכל להקים משפחה.
בנוסף, אני רוצה לומר לכולכם שכל מה שקורה הוא בשליטתינו בלבד. הכל בהתאם למה שאנו עושים. במקום להעצב ולהצטער על חלב שנשפך בואו נבדוק את עצמנו נפשפש במעשינו יום ולילה. נבדוק אם היינו בסדר במערכות היחסים הקודמות שלנו. והכי חושב הוא לבדוק האם היה בעבר מצב שויתרנו על מערכת יחסים מסויימת שהיתה יכולה להימשך אך בחרנו שלא להמשיכה מסיבות שניתן היה להתגבר עליהן, כיוון שהיהדות מזהירה אותנו מפני זה. זה שההחלטה בידינו אינה תמיד יתרון, כי לא תמיד אנו רואים את ההשלכות של החלטותינו לעתיד לבוא, לכן צריכים אנו להיות זהירים ביותר עם "הנשק" הזה שנקרא "חופש הבחירה" שכן לא תמיד הוא חיובי.
לדעת להתמקד בעיקר ולתת פחות תשומת לב לדברים לא עקרוניים.
עבור רובנו, הדרך אל מוסד הנישואין רצופה מכשולים. שכן, כשמגיעים לאותו רגע במערכת היחסים המהוללת, בו עלינו להחליט אם זה "זה", או שזה "לא זה", השאלה היא איך אנחנו אמורים לדעת? אתם יכולים להתלבט בשאלה זו עד כלות הנשימה - עד שמבלי להרגיש, שנתיים או שלוש שנים חולפות להן ביעף ולפתע מישהו שואל אתכם מדוע זה לא הלך עם איך-קוראים-לו/ה, אבל לכם בעצם אין תשובה. לכן כפי שכבר ציינתי קודם לכן, הכירו את עצמכם וכך תדעו מה מגיע לכם. , אם תשאלו את עצמכם מספר שאלות כנות, תוכלו לבדוק אם אכן יש לכם מכנה משותף מספיק רחב, כדי לבנות חיים מוצלחים ביחד. עזבו את היאוש והעצבות,זה מעולם לא הועיל לאף אדם.
בהצלחה לכולכם, ומי ייתן וה` יהא עימכם.
שבת שלום :-)
04/06/2004
רוצה להוסיף כתבה?
תגובות הוסף תגובה
 • יחזקאל23/07/2004 בשעה 00:40
  6

  ינון ואליה אני שולח
  במאמר הנפלא שכתבת רואים שהשקעת מחשבה רבה כנראה שהדברים נוגעים מאוד ללבך ישר-כח מאוד.

  רציתי לומר שדעתי גם כדעתך ש"שלפני שאנו רוצים שהכיר בת או בן זוג עלינו להכיר קודם כל את עצמנו" משפט זה לענ"ד אומר הכל הבעיה היום הוא שאנשים ונשים אינם מכירים את עצמם ולא מנסים לחקות ולבנות לעצמם תדמית שאינה שלהם במקום להתחבר לעצמם ולאהוב, להכיר, לכבד ולטפח את תכונותיהם הטובות.

  אני חושב שזוהי הבעיה הגדולה ביותר בנושא שידוכים, שרבים לא רוצים להיות מה שהם אלא מה שהחברה והסביבה רוצה שיהיו ולכן שאיפותיהם לא מצליחות והם מתאכזבים מבחינת "אולת אדם תסלף דרכו ואל ה` יזעף לבו"

  כולי תפילה שכל עם ישראל יתחיל לאהוב את עצמו להכיר את עצמו ולהעריך את עצמו כי רק אותו יש להעריך, לכבד ולאהוב!

  באהבה רבה לכולם!

  הוסף תגובה
 • ינון20/06/2004 בשעה 10:03
  5

  הפייה הטובה..
  היי פייה, תודה על תגובתך.

  הקול הפנימי הוא חופש הבחירה..

  שבוע טוב :-)

  הוסף תגובה
 • פיית האגדות18/06/2004 בשעה 18:06
  4

  ממש אהבתי
  כל מה שכתבת כלכך נכון אבל השאלה ששאלת איך באמת נדע כי חופש הבחירה בידנו וזה קצת מקשה אז אני פשוט מקשיבה לקול הכי פנימי שלי שנובע מתוך החלק האלוקי ממעל שניתן לכל אחד מאיתנו ואף פעם הקול הזה לא אכזב אותי וכשהיו פעמים שלא הקשבתי להרגשה הפנימית שלי במחשבה שאולי לא צריך להיות תמימים אז הכול יצא הפוך כמו שההרגשה אמרה לי מלכתחילה
  על כל פנים חשוב גם להקשיב לעצמך בין היתר שמתייעצים עם חצי מהעולם הסובב אותנו
  שבת שלום.:-)

  הוסף תגובה
 • אנונימית15/06/2004 בשעה 22:51
  3

  הלואי וזה היה קל..

  הוסף תגובה
 • ינון13/06/2004 בשעה 12:02
  2

  היי לך.
  אכן באהבה אין חוקים.
  הטיפים שכאן לא נועדו לקבוע חוקיות מסוימת ואל לך לקבל זאת כך כי אין הבטחה שמי שיפעל עפ"י הטיפים הנ"ל ימצא את זיווגו.
  אך מנסיוני האישי כוחם גדול עד מאוד בלעשות סדר בראשו של אדם ולכוון את אלה שאינם מנוסים, במה כדאי יותר להתמקד ובמה פחות.
  המאמר שרשמתי על כל פרטיו יותר כמו קווים מנחים מאשר חוקים.
  תנסה ותראה עד כמה זה עוזר.
  בכל אופן תודה על תגובתך והמשך יום נפלא!

  הוסף תגובה
 • מסר לכל13/06/2004 בשעה 07:31
  1

  אחינו
  אחינו זה יותר מורכב ממה שאתה מנסה לתאר כאן
  באהבה אין חוקים
  ואם זה באמת הזיווג משמיים אז זה חייב להיסתדר
  לא משנה מה
  ויש משפט שאומר
  "אין דבר שלם יותר מלב שבור"
  הכל משמיים
  אני מאחל לכל אחד כאן שימצא את אהבת האמת שלו, את בת זוגתו ושיחיו באושר כל החיים
  לא לשכוח
  תפילה זה כח
  לכן חשוב גם להיתפלל לריבונו של עולם ולבקש ממנו אהבה אמיתית
  אחיי היקרים , מקווה לפגוש את כולכם (מחותנים + ילדים) בגאולה שמתקרבת בצעדיי ענק
  תנו חיוך כי הכל לטובה
  אחד = אהבה

  הוסף תגובה